Nie jesz na mieście, ale nie jesz też w pośpiechu? Zamknięte restauracje, mróz i śnieg zachęcają, by zostać w domu i wprowadzić śniadania na zupełnie nowy poziom! Weekendowe poranne biesiadowanie, a dla osób pracujących zdalnie również celebrowanie pierwszego posiłku w dni pracujące, wymaga sięgnięcia po nowe, smakowite pomysły. Mamy kilka przepisów, które sprawdzą się na pewno!
Pierwszy posiłek dnia ma kluczowe znaczenie. Powinien być pożywny i pyszny – poza kaloriami ważne jest też przecież, by wprowadził nas w dobry nastrój. Nawet jesli mamy więcej niż zwykle czasu na jego przygotowanie, nie powinno nam to zająć zbyt długo – w końcu śniadanie robimy zwykle głodni. A jeśli będzie przy okazji zdrowy, pomoże sprzątnąć lodówkę i świetnie wyjdzie na zdjęciu? To tylko lepiej!
Jajka to podstawa
Jeśli śniadanie na ciepło to dla Ciebie jajka, nie zatrzymuj się na jajecznicy. Omlet, jeśli tylko znasz kilka sztuczek, jest łatwy w przyrządzeniu i otwiera przed Tobą mnóstwo możliwości. Jedną z nich jest omlet z boczkiem – świetne sniadanie dla kogoś, kto zaraz po nim zamierza iść na długi, mroźny spacer.
Składniki na 2 porcje:
6 jajek
2 pomidory
150 g śmietana 22%
1 łyżeczka soli
1/3 łyżeczki pieprzu
150 g sera cheddar
50 g szpinaku
18 plastrów surowego boczku
To, co w omlecie jest najważniejsze i odpowiada za sukces tego dania, to dobrze przygotowana masa jajeczna. Idealnie zmieszane, puszyste ciasto można mieć w zaledwie chwilę, jeśli skorzystamy z blendera próżniowego Philips. Urządzenie zrobi najważniejszą pracę, a to, co zostaje, to tylko ułożenie plastrów boczku w naczyniu do pieczenia. Na boczku rozkładamy cheddar i szpinak, a potem zalewamy to masą jajeczną. Tak przygotowane naczynie wstawiamy do piekarnika na 30 minut (temp. 180 stopni Celsjusza). Jeśli przydadzą się dodatkowe wskazówki, w serwisie pysznosci.pl dostępne jest video, na którym można prześledzić proces gotowania krok po kroku i spokojnie odtworzyć w domu.
A może na słodko?
Słodkie śniadanie to rozwiązanie przyjemne, z którego czesto rezygnujemy w obawie przed nadmiarem cukru oraz uczuciem głodu, które przyjdzie szybciej niż po wytrawnym posiłku. Na szczeście jest rozwiązanie kompromisowe: pełnoziarniste pancakes, do których nie tylko samodzielnie możemy dopasować rozsądne dodatki, ale też przygotować mąkę, zyskując w ten sposób spokój i pewność, że jemy zdrowo. Co ciekawe – znowu przyda się do tego blender próżniowy Philips.
Składniki na 12 porcji:
1 szkl. płatków górskich
1 szkl. całych migdałów
1 szkl. mleka roślinnego (sojowe/ryżowe/migdałowe)
2 banany
2 jajka
1 łyżeczka cynamonu
Migdały i płatki przy pomocy blendera przerabiamy na pełnoziarnistą mąkę. Dodajemy mleko roślinne, jajka, banany, miód i cynamon, a potem blendujemy i krótko smażymy z obu stron. Następnym krokiem są dodatki, które możesz wybrać zgodnie z upodobaniami swoimi i rodziny.
Szybko i pysznie
Nie masz cierpliwości lub czasu na celebrowanie śniadań lub lubisz zabierać je ze sobą? Smoothies to rozwiązanie, które powinno się sprawdzić. To opcja nie tylko szybka i wygodna, ale też zdrowa i wpisująca się w koncepcję zero waste – smoothie przyjmie (niemal) wszystko. Szczególnie, jeśli przygotujemy je w dobrym blenderze, który zapewni mieszance doskonale jednolitą, aksamitną konsystencję. Zimą warto sięgnąć po mrożone owoce i warzywa – urządzenie o odpowiedniej mocy bez problemu je rozdrobni. Orzechy, płatki owsiane lub masło orzechowe albo miód? Wszystko może się przydać. Bazować można na mleku lub napoju roślinnym, jogurcie lub wodzie. Jeśli w lodówce znajdziecie przywiędłą natkę pietruszki lub kawałek marchewki – to będzie odpowiedni sposób na ich spożytkowanie.
Average Rating