Składzik ogrodowy jak nowy – akcja renowacja i porządki!
Czas czytania:2 min

Składzik ogrodowy jak nowy – akcja renowacja i porządki!

0 0

Wielu właścicieli ogródków i działek decyduje się na budowę lub kupno składzików ogrodowych, które służą do przechowywania rzeczy niezbędnych do wypoczynku oraz sezonowych prac w ogrodzie i wokół domu. Dopasowane do potrzeb składziki bez problemu pomieszczą narzędzia, meble ogrodowe, a także przedmioty służące do pielęgnacji roślin. Większe modele mogą również służyć jako siłownia, pracownia, mini biuro czy warsztat. Niezależnie od tego, jaką funkcję pełni, wraz z końcem lata warto zadbać o porządek w domku ogrodowym i przygotować go na nadejście mroźnych dni.

Sprawdzenie sprzętu

Porządki w składziku warto rozpocząć od sprawdzenia, w jakim stanie jest sprzęt. Jego właściwe przechowywanie zapewnia bezpieczeństwo domownikom, a także pozwala utrzymać narzędzia w dobrym stanie przez lata. W składziku ogrodowym narzędzia są chronione przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych, m.in. dużymi zmianami temperatury, opadami deszczu czy promieniami UV. Zdarza się jednak, że po sezonach użytkowania będzie trzeba wymienić niektóre z nich na nowsze modele.

Jak wyczyścić narzędzia?

W lecie wykonujemy wiele prac wokół domu i nie zawsze mamy czas na dokładne wyczyszczenie narzędzi po zakończonym zadaniu. Nie można jednak zaniedbywać tego etapu, gdyż powstałe na sprzęcie zabrudzenia mogą być zagrożeniem dla stanu technicznego narzędzi, a nawet całkiem je zniszczyć. Do ich czyszczenia, szczególnie w przypadku starych plam, konieczne może być użycie specjalistycznych preparatów. Przykładem takiego produktu jest CLEAN CZYSTE NARZĘDZIA marki Jurga. Środek czyści narzędzia z zaschniętych zapraw mineralnych powstałych po pracach murarskich, tynkarskich, fugowaniu czy klejeniu. Przed przystąpieniem do czyszczenia należy zwilżyć narzędzie wodą. Następnie nanieść środek na zabrudzoną powierzchnię, odczekać kilka minut, po czym wyczyścić ją używając szczotki lub szorstkiej gąbki. Na koniec wystarczy spłukać sprzęt wodą i pozostawić do wyschnięcia. W przypadku mocno zaschniętych zabrudzeń warto wlać preparat do wiaderka i pozostawić w nim narzędzia do namoczenia.

annie-spratt-q_WvgGKONQI-unsplash.jpeg

Przechowywanie mebli

Domek ogrodowy o odpowiednich rozmiarach to także świetne miejsce do przechowywania wypoczynków ogrodowych. Po zakończonym sezonie ucztowania i wypoczynku w plenerze przychodzi czas na czyszczenie i ewentualną konserwację mebli, aby równie dobrze służyły nam w kolejnym sezonie. W przypadku mebli drewnianych najlepiej zdecydować się na użycie olejów, które zabezpieczają drewno od środka, zwiększając jego odporność na uszkodzenia. Natomiast meble plastikowe, aluminiowe i technorattanowe wystarczy jedynie dokładnie przetrzeć wilgotną ściereczką. Jeśli nie jesteśmy pewni, jak konserwować meble, warto zajrzeć do zaleceń producenta. Na koniec wystarczy jedynie przenieść meble do składzika i można odhaczyć kolejne zadanie na liście jesiennych porządków!

Prace renowacyjne

Składzik ogrodowy jest wystawiony na działanie czynników atmosferycznych przez cały rok. Choć zazwyczaj jest wykonany z trwałych i wytrzymałych materiałów, z upływem czasu mogą pojawić się w nim małe ubytki. Aby zachować jego funkcjonalność i estetyczny wygląd, warto stosować proste metody, które ochronią go przed zniszczeniami. Przy renowacji składzika ogrodowego przyda się FARBA RENOWACYJNO-DEKORACYJNA firmy Jurga. Można ją stosować na różnego rodzaju powierzchnie, takie jak beton, tynk, blachę czy powłoki bitumiczne. Wystarczy, że nałożymy dwie warstwy na podłoże i możemy cieszyć się ochroną przed działaniem wody i promieni UV. Kilka machnięć pędzlem i domek ogrodowy jest gotowy, aby przetrwać zimę!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Spódnica maxi: jesienny must have
Next post Jakie ekopostawy przekazują rodzice swoim dzieciom?