Herbata jesienią – dlaczego warto ją pić?
Czas czytania:2 min

Herbata jesienią – dlaczego warto ją pić?

0 0

 W tym chłodniejszym okresie roku herbata może wspomóc nasz organizm na kilka sposobów. Nieocenione są nie tylko jej właściwości rozgrzewające, ale także pobudzające i wspomagające układ trawienny. Warto znać je wszystkie, aby tej jesieni móc w naturalny sposób zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Ich krótkie podsumowanie przygotowała Julia Popcowa, ekspert marki Ahmad Tea London.

Herbata jesienią

Podana na ciepło doskonale rozgrzeje, schłodzona przyniesie wytchnienie w najbardziej upalne dni. Pita przy dobrej książce potrafi zrelaksować i wyciszyć, a odpowiednio zaparzona pobudzi lepiej niż kawa. Pomoże w walce z przeziębieniem, dolegliwościami żołądkowymi oraz w pielęgnacji naszej skóry. Herbata ma tak wiele zastosowań, że o wielu większość z nas nigdy nie słyszała. Które z nich szczególnie sprawdzą się w chłodne i ponure jesienne dni? Na to pytanie odpowiada ekspert marki Ahmad Tea London, Julia Popcowa, która przedstawia cztery powody, dla których warto pić herbatę jesienią.
Filiżanka mocnej i aromatycznej czarnej herbaty obudzi nas w pochmurny, deszczowy poranek i postawi na nogi. Dzięki niej otrzymamy zastrzyk energii na cały dzień. Takie właściwości ma na przykład English Breakfast Ahmad Tea London, która dobrze komponuje się w połączeniu z mlekiem i cukrem. To herbata, która w godzinach porannych ma pobudzać umysł i uzupełniać smak ulubionego śniadania. Mocna dawka energii zamiast porannej kawy.
Kiedy przemokniemy podczas jesiennego deszczu lub poczujemy lekkie przeziębienie, z pomocą przyjdzie nam filiżanka czarnej herbaty z rozgrzewającymi dodatkami: syropem malinowym, cynamonem, imbirem, pieprzem lub kardamonem. Możemy również zdecydować się na herbaty owocowe, na przykład Raspberry Indulgence Ahmad Tea London. Takie napary skutecznie postawią nas na nogi nawet po ciężkim dniu i pomogą przetrwać jesień bez przeziębienia.
Jesienią więcej czasu spędzamy w domu, co sprzyja podjadaniu pomiędzy posiłkami i częstszemu sięganiu po słodycze. Naturalne jest również to, że gdy robi się chłodniej rośnie nam apetyt. Po obfitym posiłku warto sięgać po herbaty, które wspomagają pracę układu trawiennego. Najlepiej zielone, na przykład Green Tea Pure Ahmad Tea London lub miętowe, na przykład Mint Mistique Ahmad Tea London, ponieważ napary te doskonale pobudzają wydzielanie soków żołądkowych, dzięki czemu wspomagają i przyspieszają trawienie. Napar z mięty dodatkowo łagodzi zaparcia i bóle brzucha oraz działa lekko uspokajająco i rozkurczająco.
Jesień to pora roku, która sprzyja spadkowi naszej formy i pogorszeniu samopoczucia. Krótsze dni i niższa temperatura za oknem sprawiają, że mamy mniej energii, czujemy się ospali i zmęczeni. Jak temu zaradzić? Po ciężkim i pracowitym dniu odpręży i pozwoli na spokojny sen filiżanka zielonej herbaty, na przykład Lemon Vitality Ahmad Tea London. W jej skład wchodzą takie substancje jak: teanina, pochodne ksantyny i teofilina. Dzięki nim, a także teinie, czyli herbacianemu odpowiednikowi kofeiny, zielony napar skutecznie pomaga w pozbyciu się uczucia senności, znużenia i wyczerpania. Takie działanie ma świeży wyciąg, uzyskany nie więcej niż po 3 minutach parzenia. Zielona herbata parzona dłużej działa z kolei relaksująco i kojąco.
Latem mrożona, jesienią podawana na ciepło – herbata to uniwersalny napój, który warto mieć zawsze pod ręką. A Wy za jakie właściwości cenicie ją najbardziej?

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

One thought on “Herbata jesienią – dlaczego warto ją pić?

  1. Nie wiedziałam że mięta pomaga na zaparcia, raczej kojarzyłam ją zawsze z poprawą trawienia, wezmę to pod uwagę następnym razem, jak na razie zaparcia przeszły po dicopegu i nie mam nawrotów dzięki zmienionej diecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Wypadanie włosów to Twój problem? Zobacz co zrobić!
Next post Pruderia, bujne życie erotyczne czy chłód w łóżku?