Aby móc cieszyć się byciem w długofalowym związku musimy najpierw trochę się postarać, by relacja z drugą osobą się nam ułożyła. Prawdopodobieństwo zbudowania trwałego związku jest tym większe, im chętniej sami się o to staramy. Jak zadbać o swoją relację z partnerem? Jakie są podstawy szczęśliwego związku?
1. Dobry związek, czyli jaki?
2. Na czym opierać relację z drugą połówką?
3. Co można zdziałać planowaniem wspólnego czasu?
4. Czego nie powinno się robić w związku?
Dobry związek, czyli jaki?
Poznanie naszej drugiej połówki to dopiero początek niezwykłej relacji, o której jakość należy jednak dbać obopólnie. W dobrych związkach partnerzy prowadzą ze sobą szczere rozmowy, dzielą się swoimi sukcesami, jak i porażkami czy problemami, a także dzielą wspólnie czas, a czasem również i zainteresowania. Jeżeli pragniemy, by nasza relacja z partnerem się rozwijała, musimy nieustannie nad nią pracować. Nie oznacza to oczywiście jedynie dużych wyzwań, ale także drobne codzienne rzeczy, które – często nieświadomie – wykonujemy na co dzień. Pomoc, wsparcie w trudnym momencie czy wspólne świętowanie sukcesów to niewątpliwie rzeczy, które pozwalają nam lepiej się poznać i jeszcze zacieśnić nasze relacje. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: https://eloves.pl/.
Na czym opierać relację z drugą połówką?
Jeżeli zależy nam na trwałym, długoterminowym związku, absolutną podstawą na której będziemy budować powinna być szczerość. Zapraszając partnera do naszego życia musimy pamiętać, że druga strona robi dokładnie to samo i w podobny sposób pozwala nam odkryć wiele swoich sekretów. Z tego powodu zawsze powinniśmy szczerze odnosić się do partnera i traktować go w sposób, w jaki sami chcielibyśmy zostać potraktowani. Pamiętajmy jednak również, że tak jak związek z drugim człowiekiem jest jak najbardziej rozwijającym i pożądanym przez większość wydarzeniem w życiu, tak samo każda osoba raz na jakiś czas potrzebuje czasu tylko dla siebie. Nie działajmy więc wielkim kosztem własnych potrzeb a po prostu komunikujmy drugiej stronie, kiedy potrzebujemy chwili samotności.
Co można zdziałać planowaniem wspólnego czasu?
Planowanie czasu z jednej strony należy potraktować jako pomysły na wspólne robienie różnych rzeczy, a z drugiej jako długoterminowe przewidywanie, co będzie działo się z naszym związkiem w przyszłości. Dotyczy to nie tylko sytuacji, gdy zastanawiamy się gdzie pojechać na wakacje, ale także tych momentów, w których podejmujemy ważne decyzje, jak na przykład wspólne zamieszkanie, założenie rodziny czy sformalizowanie związku. Niezależnie od tego, czy nasze plany dotyczą rzeczy małych czy dużych, zawsze działajmy dla dobra nas obojga, a nie tylko jednej ze stron. Im szybciej nauczymy się tego jako indywidualne jednostki, tym łatwiej nam będzie porozumieć się z partnerem w swoich późniejszych związkach.
Czego nie powinno się robić w związku?
Decydując się na życie z drugą osobą powinniśmy być świadomi, że praktycznie każdy ma za sobą jakieś raczej trudne doświadczenia. Z tego powodu istnieje wiele wariantów dobrego związku i rady działające u jednej pary niekoniecznie muszą dać podobne efekty u innej. Co do zasady jednak istnieje kilka warunków, których nigdy nie powinniśmy naruszać. Do dobrego związku prowadzi nie tylko szczerość, ale także wierność drugiej osobie. Rozpoznanie swoich problemów i szybkie reagowanie na ich pojawienie się jest dużo lepszym wyjściem, niż unikanie rozmowy i próby naprawienia sytuacji, która nam się nie podoba. Ostatecznie też musimy mieć świadomość, że dobry i trwały związek wymaga pracy obu stron.
Average Rating