Jak wybrać odpowiedni ośrodek narciarski?
Czas czytania:1 min

Jak wybrać odpowiedni ośrodek narciarski?

0 0

Niedługo zaczynają się w Polsce ferie zimowe. To okazja do aktywnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej oraz rodzin. Planując wyjazd, warto skorzystać z bezpłatnych map cyfrowych i zdjęć lotniczych, aby dobrze wybrać miejsce wypoczynku.

Ośrodki narciarskie w Polsce – jak wybrać?

W naszym kraju coraz więcej ośrodków narciarskich inwestuje w nowoczesną infrastrukturę. W ciągu ostatnich kilku lat w polskich górach powstało blisko 30 nowych kolei linowych, a w tym sezonie zostanie oddanych do użytku sześć nowych stacji narciarskich.

Wybierając odpowiedni kurort zimowy Polacy kierują się przede wszystkim cenami noclegów i tym, czy będzie śnieg. Dlatego też największą popularnością cieszy się Podhale, gdzie naturalnego i sztucznego śniegu jest zazwyczaj najwięcej. Organizując wyjazd na własną rękę pomocnym rozwiązaniem są bezpłatne mapy cyfrowe, dzięki którym możemy śledzić na bieżąco informacje o czynnych wyciągach i stopniu naśnieżenia stoków narciarskich.

„Polacy swoje podróże często rozpoczynają od planowania ich w Internecie, który umożliwia poszukiwanie informacji oraz zamawianie pełnej gamy usług turystycznych. – mówi Magdalena Wypychowicz, Dyrektor ds. Strategii Rozwoju Rynku w Eniro Polska. Pomocnym narzędziem są aktualne i precyzyjne mapy cyfrowe z bogatą bazą punktów tzw. POI. Na mapie Panoramy Firm można znaleźć punkty POI w 6 najbardziej przydatnych każdemu turyście kategoriach: jedzenie, noclegi, pomoc medyczna, stacje paliw, bankomaty oraz przydatne zimą, wyciągi narciarskie.” – komentuje Magdalena Wypychowicz.

Z pomocą narciarzom przychodzą również nowoczesne technologie. Na przykład korzystając z bezpłatnej mapy cyfrowej Panoramy Firm amatorzy białego szaleństwa mają do dyspozycji przyjazną funkcjonalność – „Wyciągi narciarskie”. Po kliknięciu w ikonkę pojawiają się dodatkowe informacje, takie jak: liczba wyciągów, najdłuższa trasa, szczyt, stacja dolna, różnica wzniesień, stopień naśnieżenia, link do strony internetowej wyciągu oraz adres stacji narciarskiej wraz z numerem telefonu. Dane pochodzą z serwisu skiinfo.pl

Aby ferie zimowe były udane powinniśmy je odpowiednio zaplanować. Istotne jest nie tylko miejsce wypoczynku czy jedzenie, ale również wybór stacji narciarskiej z trasami adekwatnymi do naszych możliwości. Chcąc w pełni cieszyć się z wyjazdu i nie napotkać nieprzyjemnych niespodzianek, warto skorzystać z możliwości współczesnych technologii, które pozwolą na sprawniejsze, dokładniejsze i szybsze podjęcie decyzji odnośnie miejsca wypoczynku. Bezpłatne mapy cyfrowe i zdjęcia lotnicze miejsc planowanych na zimowy wyjazd narciarski, dostarczą nam przydatnych informacji, a czasami nawet pomogą uniknąć nieprzemyślanych wyborów.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Idealne kreacje na studniówkę!
Next post Porządki w dobrej formie, czyli jak sprzątać, żeby schudnąć