Odpowiednie spakowanie walizki to także jeden z elementów udanego wyjazdu. Warto być przygotowanym na różne okazje, w tym także na te mniej komfortowe, jak choroba i zabrać podręczną apteczkę. Może ona okazać się przydatna, nawet podczas krótkich wakacji poza sezonem
Leki należą do tych produktów, które każdy z nas ma sprawdzone i w stosunku, do których nie lubimy eksperymentować. Dlatego nie powinniśmy liczyć na to, że w docelowym miejscu naszej podróży pożądany przez nas wyrób medyczny będzie akurat dostępny, lepiej zabrać go ze sobą. Jest to tak samo ważne, jak przejście wszystkich niezbędnych szczepień przed wyjazdem do tropikalnych krajów.
Jakie leki warto mieć przy sobie?
Osoby stale przyjmujące jakieś leki muszą koniecznie zabrać je ze sobą. Dla ułatwienia można od razu spakować wymagane dawki w specjalne organizery do leków. Będzie to też dodatkowe ułatwienie, które pomoże pamiętać o przyjęciu kolejnej dawki.
Pakując się na wyjazd z dala od domu, należy również pamiętać o ewentualnych chorobach, które mogą nas dopaść na miejscu. Powinniśmy zabrać ze sobą leki przeciwbólowe, które zazwyczaj zwalczają gorączkę i pierwsze objawy przeziębienia, a także pomogą w prozaicznym bólu głowy. Dodatkowo warto zabrać tabletki na gardło, maść na stłuczenia, plastry, które mogą okazać się niezbędne podczas dłuższych wędrówek oraz leki na dolegliwości trawienne, w tym preparat na biegunkę. Jeśli jedziemy z dziećmi, pamiętajmy również o syropie na kaszel oraz odpowiednim dla malucha środku na gorączkę. W tym przypadku nie powinno się eksperymentować, tylko wybrać to, co zawsze pomaga nam w takich sytuacjach.
Najczęstsza chorobą podczas wyjazdu jest biegunka. Może być reakcją na zmianę diety lub po prostu na stres związany z podróżą. W wielu krajach przyczyną biegunki może być picie wody z kranu, niekiedy nawet przegotowana może spowodować problemy żołądkowe, dlatego najlepiej pić tą butelkowaną – mówi Dr Jacek Stańczyk, asystent Ośrodka Endoskopii Zabiegowej i Bariatrycznej w Brzezinach, Lekarz Medycyny, Specjalista gastroenterologii i chorób wewnętrznych.
Szybka odpowiedź na dolegliwości
W przypadku wystąpienia biegunki, zależy nam, aby jak najszybciej pozbyć się problemu. Wiele leków dostępnych na rynku tylko hamuje objawy, czyli częste wizyty w toalecie, nie działając na przyczyny, takie jak bakterie, wirusy i toksyny, przez co dolegliwość może nawracać. Aby w pełni cieszyć się wyjazdem, musimy przyjąć preparat, który te przyczyny usunie z naszego układu trawiennego.
Oczywiście koniecznie trzeba pamiętać o piciu dużej ilości płynów, najlepiej wody, aby się nie odwodnić.
Szybkim sposobem na biegunkę jest SmectaGo, której składnik aktywny o nazwie diosmektyt to naturalna glinka. Do jej właściwości należy wytworzenie osłony powlekającej błonę śluzową jelit. Tworzy barierę, dzięki której ścianki jelita mogą się zregenerować i są chronione przed dalszym negatywnym działaniem bakterii, wirusów i toksyn. Diosmektyt ma także właściwości wiążące – wiąże drobnoustroje i eliminuje je z układu trawiennego – mówi Dr Jacek Stańczyk, asystent Ośrodka Endoskopii Zabiegowej i Bariatrycznej w Brzezinach, Lekarz Medycyny, Specjalista gastroenterologii i chorób wewnętrznych.
Gdy mamy ograniczony bagaż
Ograniczony bagaż podczas wyjazdu to często spory problem, kiedy musimy w walizce zmieścić wszystko, co potrzebne. W przypadku wielu produktów, np. kosmetyków, sprawdzą się małe wersje podróżne. Przyjmowane regularnie leki można od razu spakować do pojemnika z podziałem na dni tygodnia.
Dobrym rozwiązaniem będą również leki, których jednorazowa dawka zawarta jest w niewielkim opakowaniu i jest od razu gotowa do spożycia. Taką postać ma np. środek na biegunkę SmectaGo zamknięty w jednodawkowych saszetkach, bezpośrednio z których wypija się zawiesinę.
Odpowiednie przygotowanie, także na ewentualność choroby, pozwoli nam uniknąć dodatkowego stresu i cieszyć się z wyjazdu.
Average Rating