Baza kauczukowa – co to jest i jak działa?
Czas czytania:2 min

Baza kauczukowa – co to jest i jak działa?

0 0
Manicure kauczukowy zdobywa coraz szersze grono zwolenniczek i wydaje się być ciekawą alternatywą dla manicure hybrydowego. Nie każda przedstawicielka płci pięknej zdaje sobie jednak sprawę z tego, na czym ten manicure właściwie polega. Dobrze byłoby nieco zgłębić swoją wiedzę na jego temat, a także dowiedzieć się, czym właściwie różni się baza kauczukowa od hybrydowej. Wreszcie, warto zapoznać się z największymi zaletami tej pierwszej i dowiedzieć się, w jaki sposób należy jej używać. Tego właśnie dowiecie się z dzisiejszego artykułu, który powstał we współpracy z portalem dla kobiet Wyszukana.com.pl!

Na czym polega manicure kauczukowy?

Jak sama nazwa wskazuje, manicure kauczukowy to nic innego jak zabieg wykorzystujący bazę kauczukową oraz kauczukowy top. Uważa się, że jest to ulepszona wersja bazy oraz topu hybrydowego. Etapy wykonywania manicure kauczukowego są bardzo podobne do wykonywania manicure hybrydowego. Wykorzystuje się jednak innego rodzaju preparaty, takie jak te wspomniane wyżej. Pierwszym etapem jest zazwyczaj odtłuszczenie płytki paznokciowej, a później pokrywa się ją cienką warstwą bazy kauczukowej. Następnie, konieczne jest utwardzenie całości w lampie UV. Później należy pokryć paznokcie kolorowym lakierem kauczukowym i ponownie skorzystać z lampy. Zaleca się dwukrotną aplikację lakieru.

Co to jest baza kauczukowa?

Aby można było uzyskać trwały i odporny na uszkodzenia manicure, konieczne jest użycie bazy. Coraz powszechniej wykorzystywana jest właśnie baza kauczukowa. Czym ona właściwie jest? W pewnym uproszczeniu można stwierdzić, że jest to nowoczesny produkt, będący połączeniem żelu budującego z bazą hybrydową. Co ciekawe, z bazą kauczukową mogą współpracować wszystkie lakiery hybrydowe. Z powodzeniem można wykorzystywać ją zarówno do manicure, jak i pedicure. W swoim wyposażeniu posiada ją już większość salonów kosmetycznych.

Baza kauczukowa i baza hybrydowa – różnice

Pomiędzy bazą kauczukową a bazą hybrydową występują pewne istotne różnice. Przede wszystkim, tę pierwszą cechuje wysoka elastyczność. Dzięki temu, jest ona bardziej odporna na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Wynika to z faktu, iż baza kauczukowa posiada zdolność do amortyzacji ewentualnych uderzeń, o które w praktyce nietrudno. Poza tym, ten typ bazy jest zdecydowanie gęstszy od bazy hybrydowej. Dzięki temu możliwe jest precyzyjniejsze wyrównanie nieregularnej płytki paznokcia. Bazy hybrydowe są zazwyczaj rzadkie, co sprawia, że szybko zastygają w lampie UV i ciężko poprawić ewentualne niedociągnięcia. Poza tym, ze względu na swoją gęstość, baza kauczukowa nie będzie spływała nam po skórkach.

Zalety bazy kauczukowej

Niezaprzeczalną zaletą bazy kauczukowej jest wspomniana już wyżej wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne. Na tym jednak nie koniec. Ten typ bazy doskonale współpracuje z naturalną płytką paznokciową. Baza kauczukowa doskonale sprawdzi się w przypadku wymagających paznokci. Mowa tu przede wszystkim o tych cienkich i kruszących się. Z powodzeniem można nakładać ją na płytkę o nierównej fakturze, bo pozwoli na uzyskanie gładkiej i przede wszystkim trwałej powierzchni.

Jak używać bazy kauczukowej?

Jak używać bazy kauczukowej? Baza kauczukowa może być wykorzystana dokładnie w taki sam sposób jak klasyczna baza hybrydowa. Dzięki niej manicure będzie trwalszy i bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne. Należy nałożyć ją na płytkę bezpośrednio po jej odtłuszczeniu, a następnie utwardzić w lampie UV przez około trzy minuty. Okazuje się jednak, że bazy kauczukowej można użyć także w inny sposób. Z powodzeniem może być bowiem wykorzystana do przedłużania płytki paznokciowej. Z takiego rozwiązania najchętniej skorzystają osoby posiadające kruche i łamliwe paznokcie. W takim przypadku naprawdę ciężko o wymarzoną długość. Poza tym, przedłużenie paznokcia może być wskazane, jeśli został on uszkodzony przed jakimś ważnym wydarzeniem, takim jak chociażby ślub. Co ciekawe, dzięki bazie kauczukowej możliwe jest przedłużenie paznokcia nawet o 5 milimetrów! Ze względu na elastyczność wspomnianej bazy, przedłużone paznokcie będą wyglądały naturalnie. Nie trzeba zatem obawiać się efektu sztuczności.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post <strong>Krótki przewodnik po swetrach – jak je nosić, by wyglądać stylowo?</strong>
Next post <strong>Domowa pizza na trzy sposoby</strong>