Dziś liczą się efektywne i wygodne porządki. Producenci akcesoriów do sprzątania korzystają z zaawansowanych technologii, dzięki czemu sprzęty wpisują się w nowoczesny styl życia i ułatwiają wykonywanie codziennych obowiązków. Do takich urządzeń można zaliczyć mopy parowe, które stały się prawdziwym hitem ostatnich lat. Dlaczego? Bo pozwalają nie tylko wyczyścić, ale także zdezynfekować powierzchnię. Sprawdź, jak działa mop parowy i na co zwrócić uwagę przy jego zakupie
Jak działa mop parowy?
Działanie mopa parowego jest bardzo proste. Wystarczy, że napełnisz zbiornik wodą i odczekasz krótką chwilę aż z dyszy zacznie wydobywać się gorąca para. Mop wykorzystuje dezynfekującą moc pary wodnej, usuwając z powierzchni aż 99,9% bakterii. Martwisz się, że na podłodze zostaną smugi i zacieki? Nic z tych rzeczy – mop parowy z nakładką z mikrofibry jest znany głównie z tego, że czyści idealnie! Co istotne – jeśli używasz mopa parowego nie musisz stosować jakichkolwiek detergentów. Efekt? Porządki są nie tylko ekologiczne i bezpieczne(to argument, który często przekonuje osoby cierpiące na alergię do zakupu takiego właśnie urządzenia), ale także bardziej ekonomiczne.
Jaki model będzie w sam raz dla Ciebie?
Oczywiście wszystko zależy od tego, do czego dany mop ma Ci służyć i czego od takiego sprzętu oczekujesz. Ale, jeśli poszukujesz po prostu mopa parowego do użytku domowego optymalnym rozwiązaniem będzie płaski model z wymiennymi wkładami. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru odpowiedz sobie na kilka pytań. Może potrzebujesz czegoś do usuwania wyjątkowo trudnych zabrudzeń? Zwróć uwagę na rodzaj nakładki i wybierz taką z dwoma rodzajami mikro włókien (np. mop parowy Steam Power Pad marki Vileda): białe zapewniają czystość bez smug i zarysowań, a czerwone usuną nawet najbardziej uporczywe plamy. Z kolei, gdy priorytetem są dla Ciebie szybkie porządki, a do wyczyszczenia masz spory metraż, zainwestuj w mopa z szerszą nakładką czyszczącą, np. Steam XXL marki Vileda ma nakładkę o szerokości 40 cm. Jest lekki, ergonomiczny i poręczny, co przekłada się na komfort sprzątania.
Na co zwrócić uwagę?
Zanim wybierzesz konkretny model sprawdź, czy mop jest wyposażony w odpowiedni regulator poziomu pary, który pozwala dobrać optymalne zawilgocenie czyszczonych powierzchni. Dzięki niemu nie uszkodzisz czyszczonej powierzchni, a zapewnisz jej sterylną czystość. Ważnym aspektem jest także głowica – im szersza tym praktyczniejsza – pozwoli umyć większy obszar podłogi za jednym pociągnięciem. Istotne też, aby była obrotowa, czyli posiadała jak największy zakres ruchu (np. 180˚C), wówczas bez problemu dotrzesz nią do wszystkich zakamarków, jak trudno dostępne miejsca pod meblami czy narożniki. Nie bagatelizuj też wagi sprzętu – nawet, jeśli spełnia wszystkie Twoje wymagania, ale jest zbyt ciężki, będzie Ci niewygodnie sprzątać i łatwo się zniechęcisz. Przełączanie co chwilę sprzętu z gniazdka do gniazdka też może być naprawdę męczące. Dlatego sprawdź, czy mop ma odpowiednio długi przewód, który zapewni Ci swobodne czyszczenie podłóg. Dobrej jakości sprzęt powinien mieć kabel o długości co najmniej 6 m (jak np. mopy parowe z oferty marki Vileda).
Do jakich powierzchni?
To, do jakich powierzchni będziesz mogła stosować mop parowy, zależy głównie od regulatora strumienia pary. Jeśli regulacja jest spora – prawdopodobnie możesz stosować mop do większości nawierzchni. Dla przykładu mopy parowe marki Vileda mogą być stosowane na wszystkich rodzajach podłóg nielakierowanych – również na tych drewnianych. Możesz stosować mop parowy także przy myciu podłóg z płytek lub kamienia. Odświeżysz nim też dywany i wykładziny – często w zestawie znajduje się specjalna nakładka do tego celu.
Average Rating