Odnajdź pasję w macierzyństwie
Czas czytania:3 min

Odnajdź pasję w macierzyństwie

0 0

Czas ciąży jest bardzo ważnym momentem dla każdej kobiety. Jest to moment, który otwiera drzwi do nowego życia, w którym rozpoczyna się zupełnie inna rzeczywistość. Macierzyństwo jest kolejnym krokiem w życiu kobiety i niekończącą się nigdy drogą. Podczas tego pięknego czasu ciąży i urlopu macierzyńskiego, wiele kobiet znajduje chwilę na głębszą refleksję o sobie i o ich celu. Niejedna dochodzi do wniosku, że połączenie ich dotychczasowego sposobu pracy oraz obranego stylu macierzyństwa, będzie ciężkie do zrealizowania. Pojawia się więc pytanie: co zrobić?

Bycie mamą skłania do wielu przemyśleń, nie tylko o dziecku, ale i o sobie. Szczególnie teraz w postępowej i nowoczesnej teraźniejszości, niejedna kobieta decyduje się na dziecko po osiągnięciu sukcesu zawodowego. Jednak nie musi tak być! Macierzyństwo również pozwala na odnalezienie własnej pasji i osiągnięcie sukcesu zawodowego. Istnieje wiele rozwiązań, które pozwalają mamom rozwinąć swoje skrzydła i jednocześnie być obecną dla swoich pociech. Jednym z takich rozwiązań jest rozpoczęcie własnego biznesu!

Własny biznes drogą do szczęścia

Perspektywa rozpoczęcia własnego biznesu wydaje się straszna, szczególnie w perspektywie posiadania małego dziecka. Jednak może się ona okazać tym rozwiązaniem, którego właśnie potrzebujesz. Początki jak ze wszystkim są ciężkie, ale później działania dają ogromną satysfakcję. Przede wszystkim posiadając własny biznes możesz z nim zrobić co tylko chcesz. Stajesz się własnym szefem, prezesem własnego czasu. Czyż nie jest to wspaniała myśl? Nie musisz się do nikogo dopasowywać, no chyba, że do dziecka.

Jako matka 2 letniej córeczki oraz 6 letniego synka, mogę śmiało powiedzieć, że rozpoczęcie własnej działalności było najlepszym dla mnie rozwiązaniem. Z wykształcenia jestem księgową. Przed urodzeniem pierwszego dziecka prowadziłam placówkę Bankową. Byłam bardzo aktywna zawodowo, ale wszystko zmieniło się po narodzinach synka. Bardzo długo nie mogłam odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Macierzyństwo w kobiecie aktywuje duże pokłady odpowiedzialności za tą małą, bezbronną istotę, że poświęcenie się karierze na podobnym jak wcześniej poziomie było już niemożliwe. Marzyłam o pracy, w której będę mogła jednocześnie pracować i wychowywać dziecko. Zanim marzenia przekułam w realizację minęło sporo czasu. Dopiero po narodzinach córeczki nabrałam wiatru w żagle i siły żeby zacząć myśleć o sobie. I tak powstała moja marka odzieżowa TheWeOne, sklep z ubraniami dla kobiet, które cenią wysoką jakość materiału oraz wybierają ubrania wyprodukowane w Polsce. – mówi Agnieszka Szyszkowska, właścicielka marki odzieżowej TheWeOne

Jaka dziedzina biznesu?

Pytanie teraz co zacząć robić. W jakiej branży rozpocząć firmę? Odpowiedź jest bardzo prosta, bo tak naprawdę można robić wszystko, co jest naszą pasją. Jednak są pewne biznesy, które szczególnie sprawdzą się dla mam z małymi dziećmi. Przede wszystkim są to sklepy internetowe. Tu otwierają się drzwi do wielu dziedzin, które nadawałyby się do prowadzenia własnego sklepu. Podstawowe i najbardziej oczywiste to:

  • Sklep z zabawkami
  • Sklep z naturalnymi kosmetykami
  • Sklep z produktami DIY
  • Sklep z odzieżą

Sklep z zabawkami jest bardzo naturalnym wyborem dla nowej mamy. Sama doskonale widzi, jakich zabawek brakuje na rynku, co jest użyteczne i bezpieczne dla dziecka. Dzięki swojemu doświadczeniu bardzo dobrze, może wypełnić lukę branży, produkując zabawki, których brakuje. Dodatkowo, kto jak nie mama, zachęci inne mamy do kupna przedmiotu.

Sklep z naturalnymi kosmetykami jest obecnie niezwykle modną opcją. Ekologiczne kosmetyki są niezwykle popularne wśród kobiet. Do takich produktów należą mydła, olejki czy nawet świece, które da się wyprodukować w domu. Zawsze możesz zrobić testy na sobie, co zapewni Ci SPA w godzinach pracy 

Sklep z produktami DIY może być świetnym sposobem na rodzinny biznes. Aktywizacja rodzinny w różne formy ręcznych produktów jest kreatywnym sposobem na wspólne spędzanie czasu. Farbowanie koszulek np. w formie Tie-Die, dzierganie chusteczech, malowanie kubków, to tylko nieliczne formy DIY, które można robić.

Sklep z odzieżą podobnie jak sklep z zabawkami, może być formę zapełniania luki na rynku. Jako użytkowniczki odzieży i kobiety, doskonale wiemy jakich ubrań nam brakuje. Więc dlaczego by ich samodzielnie nie stworzyć?

Agnieszka Szyszkowska, która jest właścicielką marki odzieżowej „TheWeOne” doszła do tego właśnie wniosku. Stworzyła odzież, której jej brakowało. Podczas pandemii i ciąży, kiedy nagle trzeba było się przerzucić na odzież domową, doszłam do wniosku, że naprawdę nie mam się w co ubrać! Przez lata skompletowałam moją szafę do stylizacji wyjściowych, a nie ubrań domowych. Stwierdziłam, że nie ma odzieży domowej, która by była jednocześnie wygodna, stylowa, ale również wyjściowa, więc postanowiłam ją stworzyć. W ten sposób powstała marka TheWeOne, która łączy w sobie komfort i estetykę.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Muzyka na weselu. Czym jest opłata dla ZAiKS, kto i ile musi zapłacić?
Next post Największe mity dotyczące pielęgnacji skóry twarzy