Bra-fitting – czyli biust ujarzmiony!
Czas czytania:3 min

Bra-fitting – czyli biust ujarzmiony!

0 0

Push-up czy bardotka, miękka miseczka, czy może fiżbiny? Dziś już nie takie problemy martwią kobietę wybierającą dobry biustonosz. Moda na barfitting uświadomiła kobietom, że tak naprawdę rozmiar ma znaczenie i nie jest to kwestia gustu lecz właśnie biustu!Gorący temat brafittingu na dobre zagościł w środowiskach kobiet. Co to jest braffiting i dlaczego jest tak ważny dla kondycji naszych piersi?

Termin bra-fitting bardzo szybko zadomowił się w polskiej terminologii bieliźniarskiej, a oznacza prawidłowe dobieranie biustonosza pod kątem odpowiedniego rozmiaru, fasonu, potrzeb i oczekiwań kobiety.

Brafitting, poprzez dobrze dobrany biustonosz, pomaga utrzymywać piersi na odpowiedniej wysokości, korygować niedoskonałości, a przede wszystkim pięknie go eksponować, w końcu to biust kobiety jest jedną z jej widocznych wizytówek!

Zadbaj o swoje krągłości

Biustonosz to jeden z najważniejszych, codziennych kosmetyków dla naszych piersi. Dobrze dobrany, potrafi zdziałać cuda a nieodpowiedni pogorszyć jego wygląd i przyczynić się do wad postawy. Dobre ćwiczenia oraz kremy ujędrniające to tylko część sukcesu pięknego biustu, dlatego warto zastanowić się, co tak naprawdę kryje się po bluzką!

Prawidłowo dobrany biustonosz ma odpowiednio dopasowany obwód (nigdy nie za luźny), gdyż to na nim opiera się biust, nie na ramiączkach, a także dopasowaną miseczkę – nie taką, która spłaszcza lub wcina się w piersi.

Dobrze dobrana bielizna, to nie tylko wyeksponowany biust, ale także lepszy i smuklejszy wygląd sylwetki oraz postawy ciała! Dobry biustonosz może nie tylko odkryć i podkreślić,  to co piękne, ale także pomóc utrzymać piersi w odpowiednim położeniu oraz wreszcie zwalczyć bóle pleców i odciążyć kręgosłup przy np. zbyt obfitym biuście.

Odwód biustonosza powinien być lekko ściskający, tak by trzymał piesi stale w dobrej pozycji nie może być zbyt luźny – pamiętajmy, że obwód biustonosza często się rozciąga! Zapięcie i miseczki podczas ruchu nie mogą się podnosić. Także podczas chodzenia niekomfortowe uczucie falowania – to znak, że czas na bieliznę z innym rozmiarem lub fasonem.

Jak dobrze rozpoznać swój rozmiar?

Czy to jest aż tak ważne? Okazuje się, że co trzecia, a nawet co druga kobieta ma źle dobrany biustonosz, podkreślają profesjonalne brafitterki czyli panie które pomagają prawidłowo dobierać bieliznę dla kobiet. Jeszcze nie dawno statystyki były porażające: ponad połowa kobiet nie znała swojego rozmiaru, także firmy bieliźniarskie ograniczały się do kilku propozycji, a nawet do standardowych rozmiarów od 1-3.

Dziś braffiting zrewolucjonizował myślenie o kobiecych biustach i stanikach. Już nikt nie dziwi się, że nagle świat biustonoszy nie kończy się na D, a każdy biust jest po prostu wyjątkowy i ma indywidualne potrzeby!

W Polsce zaczęły się pojawiać europejskie rozmiary, dlatego wreszcie panie o małym lub zbyt obfitym biuście mogły wyjść z cienia rozmiaru A czy D.

Przy doborze odpowiedniego biustonosza należy kierować się zarówno cyfrą – oznacza ona długość obwodu biustonosza oraz rozmiarem miseczki, która oznaczona jest literą. Obwód powinien być zawsze dopasowany do ciała.

Np. kobieta o drobnej figurze powinna szukać biustonosza od 60 do 75 cm pod biustem. Dziś dzięki postępowi w wielu firmach bieliźniarskich rozmiary obwodów od 60 do 100 są coraz bardziej popularne. Miseczki oznaczone od A obecnie aż do K czasem z podwójnym oznaczaniem FF, KK to także nowość – i dobra wiadomość dla dużych biustów!

Np. rozmiar 60FF nie oznacza osoby o imponujących kształtach lecz o szczupłej sylwetce i obwodzie wynoszącym np. 89-90 pod biustem!

Zacznij od mierzenia!

Obwód pod biustem mierzy się centymetrem krawieckim na ciało. Ważne, by rozmiar został zdjęty ciasno, gdyż podczas prania i noszenia zakupiony biustonosz będzie się rozciągał, jeśli obwód zbyt ściska, warto dokupić przedłużkę obwodu.

Miseczka. Obwód w biuście mierzymy w miękkim biustonoszu. Jeśli biust jest jędrny i na odpowiednim poziomie wtedy można pokusić się także o zmierzenie stanika. Obwód biustu powinien być mierzony luźno – centymetr ma naturalnie przylegać do ciała, nie może uciskać.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Zawodowy make-up
Next post Top 5 wyszczuplaczy z szafy