Ikony mody – Oscar de la Renta
Czas czytania:1 min

Ikony mody – Oscar de la Renta

0 0

Suknie pełne magii, wydobywające z kobiety to co najpiękniejsze, wiktoriańskie fryzury, tajemnicze makijaże i wieczna elegancja – bez względu na projekt…Oscar de la Renta – amerykański projektant, potrójnej narodowości – ojciec z pochodzenia był Hiszpanem, a matka urodziła się na Dominikanie. Oscar przyszedł na świat 22.07.1932 r. w San Diego. Osiągnąwszy pełnoletność podjął studia malarskie na Akademii San Fernando w Madrycie. W czasie studiów zaczął projektować i szkicować kolekcje hiszpańskich domów mody, jego pracę doceniły  takie marki jak: Cristobal i Balenciaga, gdzie odbywał praktyki.  Jest jednym z nielicznych  protegowanych barona Nicolasa de Günzburga, który był edytorem mody w magazynie Vogue. De la Renta ma na swoim koncie współpracę z Elizabeth Arden, potem pracował dla  Jane Derby, a po jej śmierci – od 1965 r. prowadził jej firmę.

Wybitny projektant, choć ma 78 lat, nie myśli o przejściu na odpoczynek – twierdzi, że o modzie nie wie jeszcze wszystkiego i to nie czas na emeryturę. Ciągle uczy się i rozwija swój warsztat, coraz bardziej wymagające klientki inspirują go do nowych rozwiązań. Jest  przeciwnikiem skostniałych zasad haute couture, twierdzi, iż projektanci powinni umieć być elastyczni i tworzyć na potrzeby rynku.

–  najnowsze kolekcje letnie spod igły de la Renta to nowe spojrzenia na kapelusze,  szmizjerki, żakiety zestawione z krótkimi spodenkami i żywe kolory, z fryzur poleca rosyjskie warkocze

Romans celebrytek z Oscarem

Cameron Diaz, Jennifer Lopez i Bee Schaffer wybrały tę samą sukienkę znanego projektanta z kolekcji wiosna/  lato 2009.

Polki u la Renta – Anja Rubik i Magdalena Frackowiak wystapiły w kampanii projektanta. Po drugiej stronie aparatu stanął Craig McDea.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Przez żołądek do serca – dania dla każdego chłopaka
Next post Najczęściej popełniane błędy w makijażu