Długi weekend okazją do odwiedzenia nietypowych miejsc w Polsce
Czas czytania:2 min

Długi weekend okazją do odwiedzenia nietypowych miejsc w Polsce

0 0

W tym tygodniu przypada kolejny długi weekend, który wiele osób będzie chciało wykorzystać jako okazję do oderwania się od codziennych obowiązków. Planując krótki wyjazd wypoczynkowy w kraju możemy także odwiedzić jedno z nietypowych miejsc na turystycznej mapie Polski. Nową atrakcją, która wzbogaciła krajową turystykę w 2022 roku jest na przykład Funzeum łączące w niestandardowy sposób świat rozrywki, edukacji i technologii cyfrowych.

Motywem przewodnim multimedialnej wystawy jest kolor i światło. Funzeum przez zabawę pokazuje w jaki sposób występują one w przyrodzie, jaki mają wpływ na życie człowieka i w jaki sposób je wykorzystujemy w codziennym funkcjonowaniu. Ta nowa atrakcja Śląska pozwala niestandardowo spędzić czas zarówno dzieciom, jak i osobom dorosłym. Daje możliwość, aby dobrze się bawić, ponieść się fantazji, a przy okazji sporo dowiedzieć.

Ten nietypowy obiekt wyłamuje się ze schematów zwiedzania i wprowadza nas do unikalnej scenerii, w której można spędzić kreatywnie czas bez względu na wiek. Na powierzchni około 4 000 mkw. znajduje się ponad 50 interaktywnych instalacji i wiele kreatywnych elementów. Niektóre z nich można współtworzyć według własnych inspiracji. Nie znajdziemy tu zamkniętych gablot jak w tradycyjnych placówkach muzealnych, na wielu eksponatach wolno siadać, a do niektórych da się nawet wejść. Miejsce daje także możliwość realizacji oryginalnych zdjęć przez zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych i kreatywnych pomysłów.

Fluorescencyjny las, planeta przerośniętych kwiatów, pokój nieskończoności czy sala księżycowa wraz z innymi planetami, to tylko niektóre przykłady niezwykłych scenerii dostępnych podczas zwiedzania. Dla wielu gości zaskoczeniem może być strefa fluo, oświetlana światłem UV, której oglądanie przez okulary 3D potęguje efekt wyciągnięcia głębi z poszczególnych elementów wystawy, tworzących między innymi ogród czy rafę koralową. Z kolei inni zwiedzający mogą być zafascynowani pokojem nieskończoności, tak zwanym „infinity room” z prawie 300 lampkami zmieniającymi kolory, odbitymi wielokrotnie w około 100 m2 luster, co daje niesamowite wrażenia. Nie można także przejść obojętnie obok największego w Polsce piano podłogowego, mierzącego prawie 12 metrów długości, jak również interaktywnego akwarium, w którym można ożywić pokolorowaną przez siebie rybę. 

Funzeum wykorzystuje cyfrowe technologie, aby zaoferować  gościom niezwykłe efekty wizualne. Ten nietypowy obiekt, złożony z kilkudziesięciu różnorodnych, tematycznych instalacji, jest inspirowany m.in.TeamLab Borderless w Tokio, czyli największym muzeum sztuki cyfrowej na świecie.

Chcieliśmy stworzyć miejsce dla osób poszukujących niestandardowych form spędzania czasu. Funzeum wyłamuje się całkowicie ze schematu placówki muzealnej. W przeciwieństwie do tradycyjnego muzeum, gdzie zazwyczaj eksponatów nie wolno dotykać, w Funzeum można doświadczać wystawy na każdy sposób. Tutaj chodzi o to, aby goście sami odkryli, co można zrobić z danymi elementami wystawy i kreowali własne kompozycje. Przestrzeń tego obiektu sprzyja zarówno rozrywce, jak i kreatywnej edukacji. – mówi Adam Wicher, dyrektor Funzeum.

Pierwsze w Polsce Funzeum otwarte w 2022 roku znajduje się w Gliwicach i zajmuje powierzchnię około 4000 mkw. Jego przestrzeń została zaprojektowana z myślą o interaktywnej, kreatywnej zabawie i przyjaznej edukacji.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Jak uczyć dziecko budowania bezpiecznych relacji z rówieśnikami?
Next post Ukryte koszty ślubu i wesela