„Odwyk” – dla uzależnionych od kryminałów
Czas czytania:1 min

„Odwyk” – dla uzależnionych od kryminałów

0 0

Media codziennie donoszą o morderstwach, próbach zabójstw, napadach z nożem w ręku, brutalnych pobiciach. Nie ma dnia, by nie było takich newsów, a często nie dotyczą środowisk, które łatwo określić jako patologiczne. I zaskakiwani jesteśmy, gdy okazuje się, że zabito kogoś blisko, w naszym mieście, czasem pozornie bez przyczyny. Potem sprawa cichnie, aż do rozprawy i wyroku. Wtedy znów, dzięki mediom, morderstwo wraca do nas

Co działo się pomiędzy, jak wyglądało dochodzenie – tego często ze względu na dobro śledztwa nie wiemy. I to jeden z powodów, dlaczego miłośnicy kryminałów i rozwiązywania zagadek powinni sięgnąć po „Odwyk” Adama Widerskiego.

To zaskakująca powieść z mocną akcją umiejscowioną we współczesnej Łodzi. W renomowanej klinice uzależnień dochodzi do tajemniczego, bardzo okrutnego zabójstwa jednego z pacjentów. Ślady, czy też znaki pozostawione przez mordercę wskazują na zaplanowane zabójstwo. Szybko okazuje się, że mamy do czynienia z psychopatą, który zastawia pułapkę na policjantów. Kolejne morderstwo nie pozostawia wątpliwości – zabójca rozpoczął swoista grę z kryminalnymi. Zaczyna się walka z czasem, by zatrzymać mordercę, którego ofiarami są ludzie uzależnieni i związani z narkotykowym półświatkiem. Wydaje się, że policja zna klucz działania mordercy – a jednak pozostaje on nieuchwytny.

„Odwyk” to debiutancka powieść Adama Widerskiego, który musiał wykonać solidną pracę, by pokazać kulisy policyjnej kuchni. Do tego umiejscowienie akcji w Łodzi, której przyjezdni nie znają to prawdziwa gratka dla fanów tego miasta. Ponad 600 stron kryminału doprowadza nas do końca, po którym zadajemy sobie pytanie: co dalej. No i czekamy – na kolejną powieść Adama Widerskiego :).

Małgorzata Lis-Skupińska

Adam Widerski „Odwyk”, Wydawnictwo Initium

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Lato w odcieniach bieli i beżu!
Next post Yerbomos na wycieczkę? Czy to bezpieczny pomysł?