Każda rodzina ma swoje sekrety, które czekają na to, by je odkryć. Najnowsza książką Renaty Kosin Sekret zegarmistrza już 3 lutego 2016
Lena mieszka w odziedziczonym po przodkach dworku na Podlasiu. Rytm jej życiu nadaje tykanie starych zegarków, pamiątek po dziadku zegarmistrzu. Spokojne życie niespodziewanie nabiera barw, gdy Lena odkrywa pewne znalezisko – nadpalony dziennik z 1884 roku. Notatki są bardzo zniszczone, ale udaje się odczytać nazwisko – Emilie de Fleury. Czy to ona jest autorką dziennika? Co łączy rodzinę Leny z właścicielką butiku na południu Francji? W poszukiwaniu odpowiedzi Lena i jej córka pojadą do słonecznej Prowansji. Nie wiedzą jednak, że komuś bardzo zależy na tym, by rodzinne sekrety nigdy nie ujrzały światła dziennego. Grozi im prawdziwe niebezpieczeństwo…
Sekret zegarmistrza – książkę polecają:
Małgorzata Gutowska-Adamczyk, autorka Cukierni pod Amorem: Co łączy tajemniczy zegarek z monogramem, carski mundur i pamiętnik znaleziony w piecu? Lena, spadkobierczyni zabytkowego dworku w Bujanach, prowadzi prywatne śledztwo, próbując rozszyfrować sekrety z przeszłości. Pasjonująca lektura na długie wieczory. Polecam!
Ałbena Grabowska, autorka sagi Stulecie winnych: Urocza opowieść z historią w tle, precyzyjna jak trybiki cennego zegarka i plastyczna jak biżuteria, którą tworzy Lena. Każda rodzina ma swoje sekrety, które czekają na to, by je odkryć.
Magdalena Kordel, autorka serii powieści o miasteczku Malownicze: Kobiety z rodziny Leny wielokrotnie musiały stawiać czoła przeciwnościom losu. Ich siła płynęła z miłości i pragnienia ochrony bliskich. Teraz Lena musi podjąć decyzję, czy chce odkrywać kolejne karty rodzinnej historii. Sekret zegarmistrza to opowieść o pamiętaniu, tajemnicach i wybaczeniu. To historia kilku pokoleń kobiet, których największą siłą była miłość.
Sekret zegarmistrza – inspiracje
Sekret zegarmistrza to jej piąta powieść. Dzięki swoim poprzednim książkom – Tajemnicom Luizy Bein, Kołysance dla Rosalie, Mimo wszystko Wiktoria i Bluszczowi prowincjonalnemu – dała się poznać jako pisarka zafascynowana tajemniczymi historiami z przeszłości.
Inspiracją do jej książek są zawsze realne postacie, a także przedmioty lub wydarzenia, które autorka nazywa „zapalnikami”. To właśnie one skłaniają ją do tworzenia niezwykłych opowieści.
„Nie szukam ich, same pojawiają się na mojej drodze, a potem układa się wokół nich historia. Te zapalniki nie zawsze znajdują dla siebie miejsce w centrum opowieści, ale z pewnością bez nich moje książki nie miałyby duszy”.
Renata Kosin – o autorce
Autorka urodziła się i mieszka na Podlasiu – z dala od tłumu wielkiego miasta. W otoczeniu krajobrazów, które pozostają niezmienne od lat, autorka odkrywa wszystkie barwy codzienności. Jest szczęśliwą mamą i żoną, a pogoda ducha, ciekawość świata i niezwykła wyobraźnia pozwalają jej poznać to, co często kryje się poza zasięgiem wzroku.
Historia Renaty Kosin jest niezwykła. Parę lat temu autorka została wystawiona przez los na ciężką próbę: lekarze zdiagnozowali u niej poważną chorobę oczu – zwyrodnienie plamki żółtej. Konsekwencją tej choroby jest stopniowa utrata wzroku.Dla wielu taka diagnoza może oznaczać koniec literackiej kariery. Nie dla Renaty Kosin – autorka poddała się eksperymentalnej terapii powstrzymującej rozwój choroby, nauczyła się pisać bezwzrokowo i otworzyła się na zupełnie nowe doświadczenia. Problemy nie zgasiły jej entuzjazmu – pisarka ani na chwilę nie zwątpiła w to, że warto realizować swoje pasje.
Autorka jest aktywna nie tylko jako pisarka, prowadzi też blog, który skupia społeczność fanów jej książek, oraz autorski profil na portalu Facebook.
Average Rating