Słaba płeć w styczniu w kinach
Czas czytania:3 min

Słaba płeć w styczniu w kinach

0 0

Tętniąca życiem metropolia, bezduszne korporacje, jednakowo wyglądający ludzie-wyrobnicy. Tak wygląda codzienność Zośki (Olga Bołądź). Dla niej w życiu liczy się tylko praca, markowe ciuchy i ewentualnie… krótkie romanse. Co się stanie, kiedy na tle „szklanej” Warszawy pojawi się Janek (Marcin Korcz) – mężczyzna o duszy romantyka? Czy uda mu się zawrócić Zośce w głowie?

Słaba płeć – o filmie

Reżyserowi (Krzysztof Lang) zależało, aby w „Słabej płci?” wśród całej plejady popularnych aktorów pojawiła się nowa, świeża twarz. Zaprosił więc do współpracy Marcina Korcza. Nie jest on debiutantem, ale rola Janka to dla niego pierwsza tak znacząca kreacja w filmie fabularnym. Na dużym ekranie można go było już oglądać w produkcji „Być jak Kazimierz Deyna”, która w 2012 roku zdobyła Grand Prix na festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie.

Od 2009 roku Korcz związany jest na stałe z Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi. Obecnie można go zobaczyć w przedstawieniach „Kaligula” Anny Augustynowicz oraz „Iwona, księżniczka Burgunda” Agaty Dudy-Gracz. Od kilku lat pojawia się także na małym ekranie. Fankom serialu „Przyjaciółki” jest doskonale znany z roli Dagmara. Jako uroczo nieśmiały asystent wzbudza ogromną sympatię widzów, szczególnie wśród damskiej części widowni. W najnowszej produkcji „Słaba płeć?” będzie próbował zdobyć serce Olgi Bołądź.

Janek nie jest typowym przedstawicielem swojego pokolenia. Nie robi kariery w korporacji, nie nosi drogich garniturów, nie żyje w pogoni za szybkimi pieniędzmi. Prowadzi klinikę mebli, ma artystyczną duszę. Jest buntownikiem. Pierwowzorem jego postaci był James Dean – Janek jeździ nawet dokładnie takim samym Porshe 550 Spyder, w którym zginął Dean. „Janek stoi w opozycji do postawy karierowicza, nie interesuje go pięcie się po szczeblach kariery w sztywnych ramach korporacji, związanych niejednokrotnie z koniecznością zaprzedania duszy”, opowiada o swojej postaci Korcz. „Postanowił podążyć za własnymi marzeniami. Ma swoją firmę, jest sam sobie szefem, panem własnego losu i robi to, co kocha. Robi to z ogromną pasją” – dodaje aktor.

Janek w życiu Zośki pojawia się dość niespodziewanie i nie od razu wpada jej w oko. Ich światy są od siebie oddalone, początkowo łączy je niewiele, jednak z czasem okazują się bliższe, niż można przypuszczać.

„Z perspektywy mojej postaci – i nie boję się tego powiedzieć – film jest komedią romantyczną. Jest spotkaniem dwojga ludzi, którzy pochodzą z zupełnie różnych światów, ale w ostateczności dużo uczą się od siebie nawzajem” – podsumowuje Korcz i zapewnia, że widzów w kinie czeka świetna zabawa.

Słaba płeć – obsada

SŁABA PŁEĆ (premiera 1 stycznia)

Reżyseria: Krzysztof Lang („Śniadanie do łóżka”, „Miłość na wybiegu”, „Prowokator”, „Papierowe małżeństwo”)

Scenariusz:  na motywach powieści p.t. „Suka” Katarzyny Grygi

Hanna Węsierska

Wojciech Pałys

Katarzyna Gryga

Obsada:

·         Olga Bołądź („Nad życie”, „Służby specjalne”, „Dzień dobry, kocham cię”)

·         Piotr Adamczyk („Och Karol 2”, „Lejdis”, „Listy do M.”, „Wkręceni”)

·         Marieta Żukowska („Nigdy nie mów nigdy”, „Ciacho”, „Bezmiar sprawiedliwości”)

·         Marcin Korcz („Miasto 44”, „Być jak Kazimierz Deyna”, „Kochaj i tańcz”, „Tatarak”)

·         Katarzyna Figura („Kiler”, „Zemsta”, „Pianista”, „Ajlawju”, „Wyjazd integracyjny”)

·         Piotr Głowacki („Bogowie”, „Disco polo”, „80 milionów”, „Dziewczyna z szafy”)

·         Marian Dziędziel („Drogówka”, „Dom zły”, „Pod mocnym aniołem”, „Dzień dobry, kocham cię”)

 

Zjawiskowa Olga Bołądź („Służby specjalne”, „Nad życie”) oraz plejada gwiazd polskiego kina w niepoprawnej romantycznie komedii o kobiecie, która dostaje kopa od życia i postanawia grę pozorów zamienić na realizację marzeń.

Autorem zdjęć jest Michael Coulter, współtwórca takich komedii jak: „CZTERY WESELA I POGRZEB”, „NOTTING HILL”, „TO WŁAŚNIE MIŁOŚĆ”.

Zośka jest atrakcyjna, wykształcona i wie czego chce. Rodzinne miasteczko zamieniła na warszawską korporację i pnie się po drabinie sukcesu, choć do raju jeszcze droga daleka. Zamiast luksusowego apartamentu – kawalerka na kredyt, zamiast prestiżowej pracy – użeranie się z szefem burakiem, zamiast szczęśliwego życia – udawanie kogoś, kim nie jest. Pewnego dnia Zośka zalicza twarde lądowanie. Oszukana przez szefa traci pracę i reputację. Ten otrzeźwiający kubeł zimnej wody budzi ją z plastikowego korpo-snu i zmusza do działania. Ale to już nowa Zośka – silna kobieta, która chce wziąć z życia to, co jej się należy: miłość, przyjaźń, szacunek i satysfakcjonującą pracę. A przy okazji ukarać byłego szefa kanciarza i złowić dorodny okaz prawdziwego faceta. Słaba płeć? Serio?

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Rehabilitacja niemowląt – na co zwrócić uwagę w rozwoju dziecka?
Next post Pomysł na mikołajkowy prezent dla dziecka