Pielęgnacja skóry latem
Czas czytania:2 min

Pielęgnacja skóry latem

0 0

Wspaniale jest wygrzewać się w słońcu na plaży, kąpać w morzu czy basenie. Tymczasem największym zagrożeniem dla skóry w ciepłe dni jest promieniowanie słoneczne, suche powietrze, działanie wody morskiej i chlorowanej.

Wakacje to czas  intensywnego kontaktu ze słońcem. Długotrwałe działanie promieniowania ultrafioletowego, podczas aplikowanych często w nadmiarze kąpieli słonecznych, negatywnie wpływa na naszą cerę. Staje się ona przesuszona, szorstka, dochodzi do wyraźnego spadku elastyczności, zmienia swój koloryt, jest matowa i szara. Niski poziom nawilżenia powoduje m.in.uszkodzenie struktur kolagenowych i elastynowych. To prowadzi do wiotczenia skóry i powstawania zmarszczek. Ścianki naczyń krwionośnych ulegają uszkodzeniu i na twarzy pojawiają się „pajączki”. Bardzo ważne jest więc, aby odpowiednio chronić, nawilżać i odżywiać szczególnie wrażliwą skórę.

Jak dbać o skórę w letnim okresie ?

  • Organizm traci ok. 1.5 litra wody na dobę, a przy bardzo skwarnej pogodzie do 10 litrów, a nawet więcej. To trzeba uzupełnić. Należy pić 6-8 szklanek wody na dzień.
  • Przed wyjściem z domu pamiętaj o stosowaniu kremów z filtrem UV – nie tylko dla zdrowia, ale i urody. Zawsze, kiedy się opalasz, stosuj specjalne preparaty do opalania i po opalaniu. Niektóre balsamy pomogą Ci też dłużej cieszyć się piękną opalenizną i brązowym kolorem skóry.
  • Unikaj jednak opalania między godziną 11.00 a 14.00 kiedy słońce jest najbardziej szkodliwe.summer skin
  • Zachowaj ostrożność podczas mycia twarzy. Pamiętaj, że woda, zwłaszcza gorąca, wysusza skórę. Letnią wodą możesz umyć buzię nawet kilka razy dziennie. Do oczyszczania skóry twarzy najlepiej używaj delikatnych preparatów, np. mleczka z tonikiem 2 w 1.
  • Po każdym zwilżeniu twarzy nałóż odpowiedni krem pielęgnacyjny. Wymaga tego każdy rodzaj skóry po sezonie letnim. Pierwszym łatwo zauważalnym objawem odwodnienia jest wrażenie „ściągnięcia” po myciu oraz zmniejszenie elastyczności.
  • Przynajmniej dwa razy w tygodniu na spragnioną wody skórę twarzy dobrze jest nałożyć maseczkę kojąco-nawilżającą z wyciągiem z aloesu, która głęboko ją nawilży i złagodzi podrażnienia.
  • Nie zapominaj o pozostałych częściach ciała. One, chociaż nieco mniej wrażliwe, także wymagają pielęgnacji. Najlepiej służy im odpowiednie mleczko lub balsam.
  • Kiedy to tylko możliwe śpij przy otwartym oknie, a przynajmniej w dobrze wywietrzonym pokoju. Chłodne, świeże powietrze zapobiega nadmiernemu wysuszeniu skóry.
  • Ważną rolę w pielęgnacji skóry o tej porze roku odgrywają witaminy. Witamina A reguluje procesy melanogenezy, zmniejsza przebarwienia, przyspiesza cykl odnowy naskórka, poprawia jej elastyczność i sprężystość. Witamina E sprawia, że skóra uzyskuje właściwe nawilżenie i staje się elastyczna. Po ekspozycji słonecznej zmniejsza się stężenie witaminy C w skórze, a jest ona odpowiedzialna m.in. za tworzenie kolagenu oraz za budowę i czynności włosowatych naczyń krwionośnych. Działa też wybielająco na skórę.
  • Częstym problemem kosmetycznym po powrocie z wakacji są posłoneczne przebarwienia. Pojawiają się głównie w miejscach najbardziej odkrytych: na twarzy, dekolcie, ramionach i rękach. U osób o jasnej karnacji nawet stosunkowo krótka ekspozycja na słońce może spowodować wystąpienie licznych plam. W ich leczeniu oprócz naturalnych wybielaczy, takich jak świeży sok z cytryny, grejpfruta czy ogórka, skuteczny jest krem wybielający z wyciągiem roślinnym z morwy i rezedy oraz witaminami A, C, E.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Opryszczka
Next post W czym wyglądać modnie wiosną?