Zwalczaj płytkę nazębną
Czas czytania:1 min

Zwalczaj płytkę nazębną

0 0

Płytka nazębna to powszechnie spotykany problem, z którym zmaga się większość pacjentów stomatologicznych. Czym dokładnie jest ta przypadłość i jak sobie z nią radzić, tłumaczymy w poniższym tekście

Czym jest płytka nazębna?

Jest to osad nazębny pojawiający się po spożyciu posiłku lub napoju. Ma on przeważnie żółtawą barwę. W tej formie bardzo łatwo się jej pozbyć, dlatego zaleca się szczotkowanie zębów minimum 2 razy dziennie. Taki nawyk pomaga zapobiegać zmianie osadu w kamień nazębny. Sam osad jest idealnym miejscem dla rozwoju bakterii oraz drobnoustrojów powodujących infekcje. Nagromadzona płytka nazębna ma właściwości demineralizujące szkliwo. Jeśli nie jest usuwana przez dłuższy czas, istnieje ryzyko uszkodzenia warstwy ochronnej, którą tworzy wspomniane powyżej szkliwo.

Jak zwalczać płytkę nazębną?

Najlepszym sposobem na pozbycie się tego problemu jest profilaktyka w postaci regularnego mycia zębów. Do tego celu najlepiej wybrać pastę, która będzie zapobiegać tworzeniu się szkodliwej płytki nazębnej oraz kamienia nazębnego, taką jak ELGYDIUM Anti-Plaque. Produkt ten zawiera specjalnie opracowaną formułę, która zapewnia dokładne oczyszczenie zębów, bez uszkodzenia delikatnej powierzchni szkliwa, przywracając równowagę pH jamy ustnej. Skuteczność pasty została potwierdzona klinicznie i już po 3 tygodniach stosowania zauważa się zmniejszenie płytki nazębnej nawet o 93%. Skład pasty został opracowany w taki sposób, by zapewnić optymalną ochronę przed płytką nazębną i kamieniem nazębnym. Co więcej, nowa receptura pasty to aż 98% składników pochodzenia naturalnego. W formule ELGYDIUM Anti-Plaque znajdują się takie składniki, jak Chlorheksydyna 0,004%, wyróżniająca się właściwościami oczyszczającymi i zapobiega powstawaniu płytki nazębnej. Drugi istotny w walce z problemem komponent to węglan wapnia 25%. Mineralizuje i poleruje szkliwo oraz przywraca równowagę pH w jamie ustnej. Pasta, rekomendowana przez lekarzy dentystów i higienistki stomatologiczne, to rozwiązanie do codziennej pielęgnacji jamy ustnej dla osób powyżej 12 roku życia.

Idealnym uzupełnieniem pasty jest szczoteczka ELGYDIUM Anti-Plaque. Jej włókna powstały w wyniku specjalnie opatentowanej technologii w układzie „X”. Rozwiązanie zapewnia większą skuteczność usuwania płytki nazębnej w porównaniu z innymi szczoteczkami. Dodatkowym uzupełnieniem i wzmocnieniem efektu walki z płytką nazębną jest stosowanie płynów do płukania jamy ustnej, np. Eludril CARE Anti-Plaque. Preparat pomaga w utrzymaniu optymalnego pH jamy ustnej, niezwykle ważnego, jeśli chcemy uniknąć erozji szkliwa.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Chałka z kozim twarożkiem, malinami i pistacjami
Next post 5 wskazówek jak przygotować swoje home office na jesień