Czy warto pić sok z czarnego bzu?
Czas czytania:1 min

Czy warto pić sok z czarnego bzu?

0 0

Czarny bez, to gatunek rośliny, jaki powszechnie występuje na terenie Europy, w tym również możemy go znaleźć praktycznie na obszarze całego naszego kraju. Sok zrobiony z owoców właśnie tego krzewu ma wiele ważnych właściwości prozdrowotnych, dlatego też obecnie cieszy się bardzo dużą popularnością. Zatem, jakie konkretnie właściwości ma sok z czarnego bzu i jak należy go pić?

Sok z czarnego bzu i jego właściwości

Wszelkie środki lecznicze, które zostały wyprodukowane właśnie z czarnego bzu, swoje pochodzenie biorą z medycyny ludowej, ale to dzięki swoim niezwykłym właściwościom czarny bez jest obecnie bardzo popularny zwłaszcza w przypadku walki z różnymi dolegliwościami. Sok z czarnego bzu produkuje się z kwiatów i owoców tej rośliny, na bazie wody oraz z dodatkiem cukru. Taki napój ma silne działanie przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Ponadto, jest on na tyle łagodny i naturalny, że bez obaw mogą stosować go nie tylko osoby dorosłe, ale również dzieci. Jednakże, warto wiedzieć o tym, że czarny bez ma działanie lecznicze jedynie po obróbce termicznej, a w surowych, niedojrzałych owocach znajdziemy niebezpieczne dla zdrowia substancje. W czarnym bzie znajdziemy wiele ważnych składników odżywczych, a mianowicie w jego kwiatach znajdują się sole mineralne, flawonoidy, kwasy organiczne oraz olejki eteryczne, a tymczasem owoce są bogatym źródłem witaminy A oraz C, a więc jednego z najsilniejszych naturalnych antyoksydantów . Ponadto, znajdziemy w nich substancje, które skutecznie zwalczają wolne rodniki. 

Sok z czarnego bzu nie tylko na przeziębienie

Właściwości soku z czarnego bzu nie sprowadzają się tylko i wyłącznie do leczenia przeziębień oraz różnych inwencji. Zarówno owoce, jak również kwiaty czarnego bzu mają odczyn zasadowy, a co za tym idzie przywracają równowagę kwasowo-zasadową organizmu. Jeżeli organizm będzie zakwaszony, to wówczas będzie bardziej narażony na różne choroby, w tym również choroby nowotworowe, które lubią środowisko kwaśne. 

Sok z czarnego bzu – jak pić?

Tej właśnie sok, bez najmniejszego problemu powinniśmy dostać w sklepach, które oferują zdrową żywność. Przy tym musimy pamiętać, że warto zdecydować się na certyfikowany artykuł. Jak już wspomniano powyżej, owoce czarnego bzu nie mogą być spożywane na surowo, ponieważ zawierają one trujące związki, które pod wpływem obróbki termicznej ulegają rozkładowi i stają się nieszkodliwe. Tym, co wyróżnia sok z czarnego bzu są silne właściwości, zatem wystarczy jedynie niewielka jego dawka, aby dostarczyć naszemu organizmowi niezbędnych substancji. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Moc pary wodnej – czego o niej nie wiesz?
Next post GOLDENBOX No.33 – wszystko czego potrzebujesz, by poczuć się luksusowo