Mianem mięśni Kegla określa się mięśnie łonowo-guziczne, które nierzadko nazywane są również mięśniami dna miednicy. Jako że ulegać mogą one stopniowemu osłabieniu na skutek ciąży i porodu, warto pamiętać o regularnym ich ćwiczeniu. To sprawdzony sposób na udane życie seksualne i brak problemów z nietrzymaniem moczu. Jak ćwiczyć mięśnie Kegla?
Mięśnie Kegla — gdzie są?
Jak zlokalizować mięśnie Kegla? Można to zrobić na 2 sposoby. Pierwszy z nich to przerwanie strumienia moczu podczas korzystania z toalety. Podczas napinania mięśni Kegla, zaciskamy równocześnie wejście do pochwy oraz zwieracze odbytu i cewki moczowej. Inny sposób zlokalizowania mięśni Kegla to włożenie dwóch palców do pochwy w pozycji leżącej i napięcie mięśni. Poczujemy wówczas, jak zaciskają się one wokół nich.
Mięśnie Kegla — ćwiczenia
Mięśnie Kegla — jak je ćwiczyć? Czynność tę wykonywać powinno się po uprzednim opróżnieniu pęcherza, w pozycji leżącej lub siedzącej. Mięśnie Kegla należy zacisnąć na 5 sekund tak, jakby chciało się zatrzymać strumień moczu. Następnie rozluźniamy je na 5 sekund. Rozpoczynając swoją przygodę z ćwiczeniami mięśni Kegla, początkowo ćwiczenie to powtarzać należy 5 razy i wykonywać je kilka razy dziennie. Z dnia na dzień ilość powtórzeń należy stopniowo zwiększać aż do 25. Wykonując ćwiczenia mięśni Kegla należy pamiętać o tym, by mięśnie brzucha i pośladkowe były w pełni rozluźnione. Jak sprawdzić, czy wykonujemy ćwiczenia Kegla prawidłowo? W tym celu należy włożyć palec do pochwy i sprawdzić, czy podczas skurczów pochwa zaciska się.
Jak ćwiczyć mięśnie Kegla z kulkami gejszy?
Do ćwiczenia mięśni Kegla na siedząco lub stojąco bardzo dobrze sprawdza się gadżet, jakim są kulki do pochwy, nazywane powszechnie kuleczkami gejszy. Czym są kulki gejszy i jak działają? Mają one postać 2 kulek z tworzywa sztucznego lub metalu połączonych ze sobą sznurkiem. We wnętrzu kulek gejszy znajdują się mniejsze, lecz cięższe kuleczki, które podczas poruszania łagodnie drgają, przyczyniając się do zaciskania się mięśni Kegla.
Jak należy używać kulek waginalnych? Jak podaje ekspert butiku erotycznego N69.pl, kulki należy umieścić w pochwie w identyczny sposób co tampon, w taki sposób, by jedna z nich przylegała do szyjki macicy, a drugą przytrzymywały mięśnie pochwy. Osoby początkujące pomóc mogą sobie w ich aplikacji sięgając po żel nawilżający. Jak długo należy nosić kulki dopochwowe? Czas ich użytkowania należy stopniowo zwiększać od kilku minut do kilku godzin dziennie. By wyjąć kulki do ćwiczeń mięśni Kegla z pochwy, wystarczy nieco mocniej pociągnąć za sznurek.
Specyficznym rodzajem kulek waginalnych są kulki gejszy progresywne. W ich skład wchodzi kilka kulek — pojedynczych lub złączonych ze sobą. Każda z nich ma inny ciężar. Tego typu kulki gejszy to dobre rozwiązanie dla osób zaawansowanych. Wymagają one bowiem znacznie większego wysiłków niż ich tradycyjna wersja. Niezbędna jest tutaj także nieustanna kontrola pracy mięśni.
Co daje ćwiczenie mięśni Kegla?
Dlaczego warto już dziś rozpocząć systematyczne ćwiczenie mięśni Kegla? Dzięki nim jesteśmy w stanie skutecznie wzmocnić je i zwiększyć ich wytrzymałość. Ćwiczenia na mięśnie Kegla skutecznie zapobiegają przed wypadaniem odbytnicy, pęcherza i macicy. Pozwalają one również uniknąć problemów z nietrzymaniem moczu. Ćwiczenie mięśni Kegla w ciąży jest w stanie sprawić, że poród przebiegnie znacznie łagodniej, a powrót do dawnej formy będzie znacznie szybszy. U kobiet, które regularnie wykonywały tego typu aktywność, ryzyko pęknięcia krocza w trakcie porodu jest o wiele niższe niż u pozostałych ciężarnych. Nie sposób nie wspomnieć tutaj również o poprawie doznań w czasie stosunku seksualnego.
Ćwiczenia mięśni Kegla są bardzo proste i zajmują jedynie kilka chwil. Warto pamiętać o regularnym ich wykonywaniu. Zadbamy dzięki temu o nasze zdrowie intymne i życie seksualne.
Average Rating