Kiedy stosuje się klocek korkowy do jogi
Czas czytania:1 min

Kiedy stosuje się klocek korkowy do jogi

0 0

Klocki do jogi są stosowane jako znaczne ułatwienie dla osób, które nie radzą sobie z wykonywaniem danych asan. Mogą one stanowić również nieocenioną pomoc przy pogłębianiu praktyki. Obecnie możemy znaleźć klocki w różnych wymiarach, kształtach, jak również mogą ona być wykonywane z różnych materiałów. Ogromną popularnością cieszy się w ostatnim czasie zwłaszcza klocek korkowy do jogi

Zalety i cechy kostek do jogi

Każda osoba, która zaczyna swoją przygodę z jogą, powinna wiedzieć że jeżeli będziemy stosować klocki, to wówczas ćwiczenia na macie będą zdecydowanie łatwiejsze. Klocki sprawiają, że możemy się lepiej rozciągnąć, a do tego zapobiegają one powstawaniu różnych urazów. Klocki te są niezwykle lekkie i poręczne, a co za tym idzie nie będziemy mieli żadnych problemów z ich transportowaniem. Są one przeznaczone nie tylko dla osób, które zaczynają swoją przygodę z jogą, ale stosowane są tez przez profesjonalistów. 

Jaki wybrać klocek do jogi?

Tak, jak już wspomniano powyżej, obecnie na rynku możemy znaleźć klocki wykonywane z różnych materiałów, jednak zdecydowana większość joginów decyduje się właśnie na klocek korkowy do jogi. Jeżeli wybieramy kostkę, to zdecydowanie powinniśmy dostosować ją do naszych potrzeb, żeby korzystanie z niej nie stanowiło dla nas problem. Jeżeli zamierzamy często praktykować jogę, to koniecznie powinniśmy zdecydować się na solidny klocek, którym będziemy mogli się cieszyć przez dłuższy czas. 

Klocek korkowy do jogi – co warto wiedzieć?

Tym, co wyróżnia klocki do jogi zrobione z korka jest to, że są one niezwykle lekkie i przyjemne w dotyku. To właśnie te cechy sprawiają, że wiele osób decyduje się właśnie na nie. Będą one doskonałym rozwiązaniem szczególnie jeżeli chodzi o osoby, które ćwiczą w miejscach, gdzie nie mogą liczyć na żadną pomoc. Są one produkowane ze skompresowanego korka, dzięki czemu są niezwykle wytrzymałe, a do tego są odporne na wszelkie uszkodzenia. Mają one dość szorstką powierzchnię, która zapewnia przyczepność nawet na szorstkich podłogach z drewna, czy też z terakoty. Ponadto, nadają się one do recyklingu, a do tego są łatwe w utrzymaniu. Musimy je tylko przetrzeć mokrą ściereczką, a już będą czyste. Jeżeli chodzi o kostki płaskie, to głównie są one polecane jako pomoc w praktyce świecy, jak również w pozycji pługa, żeby móc ochronić kręgosłup szyjny (w tym wypadku będziemy potrzebować przynajmniej dwóch kostek). Właśnie ten typ pomocy doskonale sprawdzi się w innych pozycjach, zarówno tych siedzących, jak również w pozycjach w klęku dla ochrony kolan.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Złap lato w kadrze
Next post ABC higieny jamy ustnej psa