Kolagenowe wsparcie dla osób aktywnych fizycznie
Czas czytania:2 min

Kolagenowe wsparcie dla osób aktywnych fizycznie

0 0

Nasze ciało to niezwykle skomplikowany mechanizm, który w każdej sekundzie, nawet wtedy, gdy wydaje nam się, że odpoczywa wykonuje ogrom pracy. Aby się uśmiechnąć potrzebuje uruchomić aż 17 mięśni, w ciągu życia serce człowieka wykonuje nawet 2,5 miliarda uderzeń, co daje ok. 170 milionów litrów przepompowanej krwi. Zaledwie w ciągu jednej minuty serce przetacza 5 litrów krwi. Kark musi nieustannie dźwigać ciężar ok. czterokilogramowej głowy. Komórki się bez przerwy namnażają. To wszystko to ogrom pracy, do której my jeszcze dużo dokładamy. Codziennie robimy tysiące kroków, setki razy zginamy i prostujemy kręgosłup, żyjemy w stresie i zanieczyszczeniach. Chcąc sobie pomóc wybieramy się na siłownię, co niewątpliwie ma wiele plusów, jednak jest kolejnym obciążeniem dla naszych mięśni i stawów. Jak zatem zadbać o organizm, by jak najdłużej służył nam w pełni zdrowia i sprawności? Postawić na najlepszy kolagen!

Tajemnica kolagenu

Kolagen to podstawowy składnik naszego ciała. Bez niego nie moglibyśmy funkcjonować. Wielu osobom kojarzy się tylko z pięknym wyglądem. Owszem – to właśnie dzięki niemu możemy się cieszyć piękną, elastyczną skórą, pozbawioną zmarszczek, oraz mocnymi paznokciami i błyszczącymi włosami. Jednak kwestia estetyczna to nie wszystko. Kolagen jest bowiem jednym z najważniejszych białek budulcowych naszego organizmu. Bez niego nie można mówić nie tylko o zdrowiu, ale nawet o życiu! Każdy narząd w naszym ciele zawiera w sobie cząstki kolagenu. Na co dzień może i nie odczuwamy jego obecności w ściankach jelit czy wątrobie, jednak z pewnością bez trudu zauważymy niedobory kolagenu, jeśli pojawią się problemy z poruszaniem się. Kolagen jest przecież podstawowym białkiem znajdującym się w ścięgnach i chrząstkach. Niestety z wiekiem jego poziom maleje. Organizm przestaje go produkować i zaczynamy odczuwać spadki. Pierwsze oznaki zwykle zauważają panie. Już po 25 roku życia kolagenu jest coraz mniej, dlatego często już u 30-letnich osób mamy do czynienia ze zmarszczkami. Skóra staje się coraz bardziej wiotka i cienka. Zaczyna się pojawiać niechciany cellulit i tzw. pajączki, czyli pękające naczynia krwionośne.

Gdy zaczniemy odczuwać braki…

Wraz ze spadkiem poziomu kolagenu częściej też pojawiają się problemy z poruszaniem – odczuwamy ból w stawach, kolana zaczynają trzeszczeć i coraz trudniej szybko wstać. Często skarżymy się również na niespotykane dotąd bóle w okolicach karku. Spadek poziomu kolagenu bywa szczególnie uciążliwy dla osób, które aktywnie uprawiają sport. Sportowcy znacznie intensywniej eksploatują własny organizm i w sposób szczególny zwracają uwagę na tempo jego regeneracji. Kolagen pozwala im nie tylko zachować pełnię zdrowia, ale także umożliwia szybszy powrót do formy nawet po najbardziej wymagających treningach.

Na ratunek Kolagen Cito

Czy da się ustrzec przed tymi nieprzyjemnymi skutkami niedoboru kolagenu? Owszem, a z pomocą przychodzi działająca od niemal 100 lat kultowa firma Reutter, oferując doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które borykają się z niedoborami tego białka, lub chcą w sposób profilaktyczny zadbać o kondycję całego organizmu. Reutter tworząc jedyny na rynku dietetyczny środek spożywczy Kolagen Cito, który został wzbogacony o witaminę C dała proste i skuteczne rozwiązanie na ten problem. Kolagen Cito nie tylko skutecznie wspomaga jędrność skóry, ale także łagodzi zmarszczki i zmniejsza cellulit. To wyjątkowe działanie możliwe jest dzięki wysokiej zawartości witaminy C, która pomaga w prawidłowej produkcji i przyswajaniu kolagenu. Zapewnia to wysoką przyswajalność, a jednocześnie mobilizuje organizm do ponownej próby produkcji tego ważnego białka.

Firma Reutter, będąca pionierem w produkcji naturalnych produktów o prozdrowotnym działaniu postanowiła postawić na najwygodniejszy z możliwych sposobów podania. Kolagen Cito zamknięty został w niezwykle wygodnej do podania formie miękkich pastylek. Każda pastylka zawiera aż 400 mg kolagenu, dzięki czemu stawia go w zdecydowanej czołówce wszystkich dostępnych na rynku produktów. To właśnie dlatego zyskał on szczególne uznanie wśród sportowców oraz osób Wieloletnie doświadczenie oraz niemiecka jakość to gwarancja najwyższej skuteczności.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Podkręć wystrój swojego wnętrza – zadbaj o pielęgnację drewnianej podłogi!
Next post Forma na lato – zacznij już dziś