Naturalna ochrona jamy ustnej z antybakteryjną
Czas czytania:2 min

Naturalna ochrona jamy ustnej z antybakteryjną

0 0

Choć dla wielu osób codzienna higiena jamy ustnej ogranicza się do mycia zębów rano i wieczorem, to niestety w niektórych przypadkach może być niewystarczająca. Czyszczenie zębów to wymagająca czynność: trzeba znać prawidłowe techniki, używać odpowiednich narzędzi i poświęcić wystarczająco dużo czasu, pamiętając o przestrzeniach międzyzębowych. Dlatego też często dziwimy się u dentysty, że mamy nowe ubytki, a przecież myjemy zęby codziennie. Aby w pełni zadbać o zdrowie jamy ustnej, warto uzupełnić pielęgnacyjne rytuały o stosowanie płynu do płukania ust. Z myślą o kompleksowej i skutecznej higienie jamy ustnej, Curaprox stworzył antybakteryjną linię produktów Perio Plus o naukowo opracowanej formule, bez zawartości alkoholu

Seria Perio Plus została stworzona z myślą o osobach, dla których higiena jamy ustnej może być utrudniona, np. poprzez nieprawidłowo ustawione zęby, aparat ortodontyczny, implanty czy też różnego rodzaju choroby dziąseł. W linii znajdziemy cztery specjalistyczne płyny do płukania, gdzie każdy odpowiada innym potrzebom, żel oraz pastę do zębów.

Perio Plus to przede wszystkim moc naturalnych składników pomagających walczyć z płytką nazębną i próchnicą. Sekretem jest kompleks Citrox® – naturalna substancja wyekstrahowana z gorzkich pomarańczy, posiadająca silne właściwości przeciwbakteryjne, antyoksydacyjne oraz przeciwzapalne. W połączeniu z chlorheksydyną, czyli drugim antybakteryjnym składnikiem odpowiedzialnym za redukcję płytki nazębnej sprawiają, że Perio Plus staje się wyjątkowo skuteczny. Jeden z produktów w linii, płyn Perio Plus Regenerate, dodatkowo pomaga zwalczać wirusy, uszkadzając ich membranę. To wszystko dzięki zawartości cyklodekstryn, które pokonują aktywność wirusów i zapobiegają ich rozprzestrzenianiu, a także sprawiają, że błony śluzowe są mniej podatne na infekcje wirusowe. Płyny do płukania Perio Plus mają przyjemny, odświeżający smak i zostały tak opracowane, aby nie zmieniały odczuć smakowych, przy piciu np. kawy czy soku pomarańczowego. Ponadto przy prawidłowym stosowaniu Perio Plus, ryzyko pojawienia się przebarwień jest znikome. Bezalkoholowy roztwór płynów zawiera także PVP-VA (octan winylu), który tworzy warstwę ochronną na zębach, dziąsłach i błonie śluzowej, a w połączeniu z ksylitolem zapewnia aż 12-godzinną ochronę przed próchnicą. Kilka produktów zawiera również kwas hialuronowy, zalecany szczególnie po zabiegach w jamie ustnej, który świetnie przyspiesza regenerację tkanek.

Produkty z linii Perio Plus wykazują natychmiastowe antybakteryjne działanie i są doskonałym narzędziem uzupełniającym higienę jamy ustnej, w szczególności w leczeniu przewlekłych stanów zapalnych.

W skład linii wchodzą:

  • Płyn Perio Plus Forte – zawiera najwyższe stężenie chlorheksydyny (CHX): 0.20 %, świetnie się sprawdza przy krótkotrwałym użytkowaniu przed i po inwazyjnych zabiegach stomatologicznych, oferując intensywną ochronę antybakteryjną i zapobiegając powstawaniu płytki nazębnej. Płyn można stosować maksymalnie do 7 dni;
  • Płyn Perio Plus Protect – zalecany jest w leczeniu zapalenia dziąseł i przyzębia. Zawiera silne stężenie CHX: 0.12 %, czas stosowania do 14 dni.
  • Płyn Perio Plus Regenerate – to doskonałe wsparcie regeneracji tkanek po zabiegach chirurgicznych i przy zwalczaniu suchości w jamie ustnej. Jako jedyny zawiera cyklodekstryny, które mają dodatkowo działanie przeciwwirusowe, zaburzając błonę lipidową wirusa (membranę) i pokonując jego aktywność. Umiarkowane stężenie CHX: 0.09%, do 30 dni stosowania.
  • Płyn Perio Plus Balance – dedykowany pacjentom, u których występuje zwiększone ryzyko chorób jamy ustnej, a także pacjentom w trakcie leczenia ortodontycznego. Przeznaczony do długotrwałej pielęgnacji, chroniąc przed próchnicą, zapaleniem dziąseł, czy też paradontozą. Niskie stężenie CHX:0.05%. Do 6 miesięcy stosowania.
  • Perio Plus Focus – specjalistyczny żel do precyzyjnej, punktowej aplikacji, stworzony w celu zapewnienia intensywnej ochrony wybranych partii jamy ustnej. Wspomaga regenerację tkanek po zabiegu operacyjnym. Silne stężenie CHX:0.5%. Do 7 dni stosowania.
  • Perio Plus Support – pasta wolna od SLS, chroni zęby i dziąsła przed chorobami jamy ustnej. Do stosowania w połączeniu ze wszystkimi płynami do płukania jamy ustnej Perio Plus. Stężenie CHX: 0.09 %. Do 30 dni stosowania.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Rozgrzewające napoje na chłodne dni
Next post Na co zwracać uwagę przy kupnie butów