Pszczoły zagrożone wyginięciem! Co zrobić, by im pomóc?
Czas czytania:2 min

Pszczoły zagrożone wyginięciem! Co zrobić, by im pomóc?

0 0

W dzisiejszych czasach, kiedy trawniki zamieniają się w chodniki, a kwiatki zastępują betonowe figury, niestety roślinność wymiera. Co za tym idzie – pszczoły nie mają gdzie zbierać nektaru i pyłku, przez co połowa z 470 gatunków żyjących w Polsce jest zagrożona wyginięciem. Jakie ma to znaczenie dla naszej planety?

Co się stanie jeśli pszczoły wyginą?

Pszczoły odgrywają bardzo ważną rolę w naturze. Zapylają ponad 70% roślin przy okazji zbierania pyłku i nektaru. Dzięki temu warzywa i owoce wydają więcej plonów i rosną bardziej dorodne. Czyli prościej mówiąc – pszczoły dbają o nasze pożywienie. Jeśli zabraknie pszczół, liczba plonów może zmniejszyć się nawet do 80%. A co za tym idzie, rośliny przestaną się rozmnażać, aż w końcu wymrą, co poskutkuje ogromnym kryzysem ekosystemu. Zaczną wymierać zwierzęta, a na końcu los człowieka stanie pod znakiem zapytania. Dlatego należy zrobić wszystko, by uchronić nasz świat przed tą katastrofą.

Zasadźmy rośliny na balkonach!

Każdy z nas, może przyczynić się do poprawienia ekosystemu i zwiększyć szansę na przetrwanie pszczół. Wystarczy, ze staniemy się małym ogrodnikiem i na własnym balkonie zasadzimy kilka nasion, które po zakwitnięciu będą zbawienne dla tych cennych owadów. Warto posadzić wrzos, podbiał, mniszek lekarski, szałwię, wiesiołka, gorczycę, dziurawca, miętę, chaber, dalię, lawendę, bazylię, miętę, tymianek czy oregano. Istotne jest to, że każda z roślin musi zakwitnąć, by być użyteczna dla pszczół. Więc nie zapominajmy o ich regularnym podlewaniu! W taki sposób możemy nie tylko ratować te drogocenne owady, ale także cieszyć się świeżym ekologicznym dodatkiem do sałatek, mięs czy letniej lemoniady!

Nowe domy dla pszczół

Najbardziej skutecznym sposobem ratowania pszczół jest budowanie nowych uli. Jest to niestety dość kosztowne i rzadko kto nie może sobie pozwolić na taką inwestycję. Na szczęście są marki, które za główny cel stawiają sobie ochronę pszczół – jak Hi5! od DuoLife, budując dla nich domy. Co więcej, produkty powstają przy użyciu jedynie polskiego miodu! Cały proces produkcji batonów Hi5! jest kontrolowany przez profesjonalnaych pszczelarzy, a przekąski są produkowane ręcznie – z naturalnych składników, bez niezdrowych dodatków.

Hi5! – baton na każdy dzień tygodnia

Hi5! Towarzyszy nam każdego dnia, dbając o nasze dobre samopoczucie i codziennie skupiając się na innym aspekcie naszego życia. W zestawie znajduje się siedem batonów: beeSTRONG (wspomaga aktywność fizyczną), beeVITAL (dba o naszą regenerację), beeBEAUTY (troszczy się o urodę), beeDETOX (oczyszczanie), beeENERGY (pobudza i dodaje siły), beeSLIM (wspierający proces odchudzania), beeSMILE (na poprawę humoru).

Batony Hi5! zostały opracowane z myślą o prostym, jakościowym i zdrowym składzie. Samo dobro, prosto z natury. To połączenie dobroczynnego miodu, który towarzyszy człowiekowi od wieków, z najnowocześniejszym procesem utrwalania żywności – liofilizacją (suszenie po zamrożeniu) oraz innowacyjną metodą puffingu (próżniowego suszenia owoców w podciśnieniu i niskiej temperaturze). Dzięki zastosowaniu tych dwóch procesów owoce nie tracą zapachu, smaku i wartości odżywczych.

Jeśli więc możemy wesprzeć pszczoły, którym grozi wyginięcie – zawalczmy o to. Wybierajmy produktu od marek, które walczą o „lepsze jutro” dla pszczół, by uratować naszą planetę.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Tylko 12% konsumentów kieruje się ceną przy zakupie przetworów z owoców i warzyw
Next post Problem z wyborem prezentu