10 SKUTECZNYCH PORAD RANDKOWANIA
Czas czytania:3 min

10 SKUTECZNYCH PORAD RANDKOWANIA

0 0

Z pierwszą randką jest jak z pierwszym wrażeniem – nie da się jej powtórzyć. Od tego spotkania zależy, czy para umówi się po raz drugi. Co zatem zrobić, by randka była udana? Kluczowych porad udzieli Mairead Molloy, psycholog i Global Director Berkeley International – międzynarodowej, ekskluzywnej agencji matrymonialnej z ponad 15-letnim doświadczeniem w łączeniu par

AGENCJA MATRYMONIALNA EFEKTYWNIEJSZA OD APLIKACJI RANDKOWYCH?

Biuro matrymonialne Berkeley International działa z powodzeniem w Brukseli, Amsterdamie, Cannes, Monako, Dublinie, Luksemburgu, Mediolanie, Paryżu, Genewie, Melbourne, Nowym Jorku
i w Warszawie i realizuje swoją misję, pomagając singlom, odnaleźć życiowego towarzysza. Matchmakerzy Berkeley International wiedzą, jak doprowadzić do udanego związku, ponieważ najpierw poznają życiowe priorytety, cechy charakteru, marzenia, potrzeby swoich klientów oraz ich oczekiwania wobec przyszłego partnera podczas indywidualnych rozmów i dopiero na podstawie analizy typu osobowości dobierają najbardziej pasujące do siebie osoby. Z racji tego, że agencja ma biura w wielu krajach, matchmakerzy szukają towarzyszy życiowych dla swoich klientów na całym świecie i dają im możliwość randkowania dosłownie „bez granic”.

Jeśli chodzi o randkowanie, fraza „mężczyźni są z Marsa, kobiety są z Wenus” wydaje się być prawdziwa. Jako psycholog relacji od ponad 15 lat rozmawiam z przedstawicielami obu płci w kwestii tego, czego oczekują od partnera oraz ich odczuć i przemyśleń na temat randek, na których byli. To oczywiste, że kobiety i mężczyźni są inaczej „zaprogramowani” i to jest szczególnie widoczne podczas pierwszej randki – mówi Mairead Molloy, psycholog i Global Director Berkeley International.

Jak zatem powinna wyglądać udana randka? I co robić, by partner chciał się umówić na kolejną? Oto 10 kluczowych porad od światowej ekspertki w łączeniu par – Mairead Molloy:

Kobiety chcą, żeby mężczyźni przejęli kontrolę

Pomimo, że równość jest ważna w każdym związku, kobiety instynktownie tęsknią za tradycyjnymi wartościami i chcą, by mężczyzna był pewny siebie. Przed randką powinien sprawdzić, czy jego wybranka woli bary, puby czy coś innego. Ja zawsze doradzam moim klientom, by w przypadku niepewności trzymali się znanych miejsc i zabrali partnerkę do popularnego i modnego koktajl baru – kobiety lubią, gdy mężczyźni im imponują.

Kobiety martwią się szczegółami

Kobieca analiza nie kończy się na SMS-ach. Zadręczają się, w co się ubrać, co zamówić do picia, co zjeść, jak podzielić rachunek. By pomóc kobiecie, mężczyzna powinien odstresować sytuację poprzez wybór wina, zachęcanie do zamówienia jedzenia i zapłacić rachunek (przynajmniej na pierwszej randce), nawet jeśli kobieta zaproponuje zapłatę połowy kwoty.

Kobiety chcą jak najszybciej wiedzieć, kiedy odbędzie się druga randka

Kobiety są bardziej niecierpliwe niż mężczyźni, zwłaszcza gdy chodzi o randkowanie. Będą oczekiwały propozycji drugiej randki zaraz po pierwszej, jeśli ta skończyła się dobrze. Jeśli to nie zostało zaaranżowane albo szybko zasugerowane, kobieta będzie się martwić, że partner jej nie polubił, i zniechęci się. Z męskiego punktu widzenia nie ma natychmiastowej potrzeby organizowania drugiej randki. Panowie wolą poczekać, rozegrać wszystko na spokojnie, żeby nie wyszło, że im za bardzo zależy.

Wszech analiza kobiet

Kobiety doszukują się ukrytego znaczenia we wszystkim. Analizują najmniejszy szczegół i komentarz, aby rozpoznać uczucia mężczyzny. Uzależniają zainteresowanie mężczyzny swoją osobą między innymi od tego jak długo on czeka, by odpisać na wiadomość, czy też w jaki sposób się żegna.

Mężczyźni nie myślą w takich kategoriach i nie analizują, jaką wiadomość wyślą i kiedy. Kobiety muszą pamiętać, że SMS nie jest dobrym sposobem na wymuszenie uczuć mężczyzny, natomiast mężczyźni powinni mieć na uwadze kobiecą skłonność do nadmiernej analizy. Ponadto może się to wydawać przestarzałe w nowoczesnym świecie, ale sugeruję mężczyznom, żeby podnieśli słuchawkę i zadzwonili – kobieta niezwykle doceni ten dodatkowy wysiłek.

Mężczyźni lubią udogodnienia

Mężczyźni są znani z lenistwa w pewnych życiowych kwestiach, a jedną z nich jest sposób, w jaki się umawiają. Wygoda jest dla nich kluczowa – mogą starać się na początku, ale kiedy rutyna zostanie ustalona, chcą mieć partnerkę blisko siebie. Dlatego, w niektórych przypadkach, geografia może odegrać znaczącą rolę w postępie tworzenia relacji. Mówię kobietom, by się nie martwiły, że opcja „45-minutowej” jazdy taksówką może być utrudnieniem lub skończyć się odwołaniem randki.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Sypialnia w stylu francuskim – jak ją zaaranżować?
Next post Twoje włosy mówią co jesz jesienią