5 najczęstszych awarii smartfonów. Czy można je naprawić?
Czas czytania:3 min

5 najczęstszych awarii smartfonów. Czy można je naprawić?

0 0

Mimo że smartfony ulepszane są z roku na rok, to jednak fakt, że korzystamy z nich prawie 3 godziny dziennie sprawia, że nasz sprzęt narażony jest na awarie i usterki. A które z nich są najpopularniejsze? I co zrobić, gdy nam się przytrafią? O tym poniżej.

Zalania telefonu

Nawet telefony, które nie są reklamowane jako wodoodporne, zwykle radzą sobie z deszczem lub krótkotrwałym zanurzeniem w wodzie. Jednak woda w końcu dostanie się do wnętrza i spowoduje problemy. Ponadto wodoodporne telefony są przeznaczone do zanurzenia tylko przez określony czas i na określoną głębokość, a małe pęknięcia lub inne problemy mogą sprawić, że stracą swoją cechę. Warto jednak pamiętać, że przechowywanie zalanego telefonu w suszonym ryżu to jedynie mit, gdyż nie powoduje to szybszego wysuszenia. Ponadto małe cząsteczki ryżu mogą dostać się do środka i spowodować dalsze problemy. Dlatego po zalaniu telefonu najlepszym rozwiązaniem jest szybki telefon do serwisu, który naprawi sprzęt.

Pęknięty ekran

Z biegiem lat ekrany smartfonów stały się niesamowicie wytrzymałe, a upuszczone telefony mają znacznie mniejsze szanse na to, że pęknie w nich ekran. Nie oznacza to, że takie sytuacje nie mogą się zdarzyć, bowiem upuszczenie telefonu pod kątem i powyżej pewnej wysokości może nadal uszkodzić nawet najtrwalszy ekran. Jeśli czujniki dotykowe na ekranie nadal działają, telefony z pękniętymi ekranami często mogą nadal działać prawidłowo. Jednak pęknięcia również rozprzestrzeniają się w czasie i mogą prowadzić do dalszych awarii w przyszłości. Ponadto pęknięty ekran może powodować zginanie się telefonu pod naciskiem, co prowadzi do większej liczby problemów. – Wśród 90% najczęstszych zgłoszeń, jakie pojawiają się w naszym serwisie, znajdują się te związane z rozbitym ekranem – mówi Monika Książek, reprezentująca Sieć Serwisową QUADRA-NET, oferującą wsparcie serwisowe w obszarze telefonów, sprzętów AGD, czy laptopów. – Nie musi oznaczać to jednak całkowitej utraty smartfona. Nasi serwisanci „zwracają życie” sprzętom dzięki odpowiednim zabiegom naprawczym – dodaje ekspert z QUADRA-NET.

Na szczęście wszyscy popularni producenci telefonów sprzedają ekrany zamienne, więc wymiana nie powinna być długotrwała, ani problematyczna.

Problemy z podłączeniem

Użytkownicy telefonów zazwyczaj podłączają je do ładowarki minimum kilka razy w tygodniu. Mechaniczne zużycie może ostatecznie doprowadzić jednak do zużycia złączy i ich uszkodzenia. Jest to często dość powolny proces; na przykład czasem wystarczy poruszanie kablem, aby go podłączyć. Może to wystąpić również w innych częściach telefonu, w tym w gniazdach słuchawkowych i portach do podłączania kart SD i innych urządzeń. Podczas gdy niektóre złącza są stosunkowo łatwe do wymiany, inne zdecydowanie stanowić mogą wyzwanie i bez fachowej wiedzy naprawa nie będzie możliwa. Zatem jeśli złącze jest degradowane lub uległo awarii, poszukaj pomocy eksperta w celu przywrócenia prawidłowego działania telefonu.

Problemy z baterią

Technologia produkcji akumulatorów znacznie się poprawiła na przestrzeni lat i większość z nas może przetrwać dzień bez konieczności szukania ładowarki. Niestety zdarza się, że baterie ulegają degradacji i często tracą swoje właściwości. Co więcej, pewien procent baterii posiada wady produkcyjne, powodujące ich przedwczesną degradację. Właśnie dlatego jedną z funkcji, na którą należy zwrócić uwagę przy zakupie telefonu, są baterie wymieniane przez użytkownika, które oferuje wielu producentów Androida. Dla przykładu – Apple i inne firmy instalują baterie w taki sposób, że użytkownicy nie mogą ich samodzielnie wymienić. W tym przypadku nie jest to również sytuacja bez wyjścia. Jeśli nie można łatwo wymienić baterii, dobrym rozwiązaniem jest zgłoszenie się do serwisu, który zrobić to za nas. Większość producentów dostarcza baterie zamienne, więc eksperci będą w stanie znaleźć zamiennik, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Awaria Bluetooth

Możliwość sparowania telefonu z głośnikiem lub słuchawkami to jedne z najbardziej popularnych sposób wykorzystywania Bluetootha, jednak może być również używany do przesyłania danych do i z telefonu. Co zatem zrobić, gdy Bluetooth nie działa prawidłowo? Przetestuj swój telefon na innych urządzeniach, aby upewnić się, czy działa poprawnie. Ponadto spróbuj sparować telefon w innym miejscu, ponieważ zakłócenia mogą być trudne do wykrycia, a mogą prowadzić do awarii. Niestety w większości telefonów naprawa tego rodzaju awarii jest bardzo skomplikowana, warto jednak porozmawiać z ekspertami, zanim zdecydujemy się na nowy sprzęt.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Migdały w solonym karmelu
Next post Kuchnia otwarta czy zamknięta?