Bądź smart w te Święta – 5 sprytnych sposobów, aby opanować przedświąteczny chaos
Czas czytania:3 min

Bądź smart w te Święta – 5 sprytnych sposobów, aby opanować przedświąteczny chaos

0 0

Święta to najpiękniejszy, najbardziej urokliwy czas w roku. Aby jednak stworzyć ten niepowtarzalny klimat i beztrosko cieszyć się bożonarodzeniową magią, w poprzedzających tygodniach trzeba zmierzyć się z wieloma wyzwaniami. Niedomykający się bagażnik, dzieciaki buszujące po domu w poszukiwaniu śladów wcześniejszej wizyty św. Mikołaja i ten jeden kluczowy składnik przepisu na barszcz z uszkami, który zapomnieliśmy kupić – to tylko część problemów, z jakimi muszą uporać się Polacy. Poznaj 5 sprytnych sposobów na to, aby w te Święta zaoszczędzić czas i zachować pogodny nastrój

Nie od dziś wiadomo, że zanim uda nam się zasiąść do wigilijnego stołu, musimy stoczyć walkę z czasem i stawić czoła licznym przeciwnościom losu. Organizacja Świąt wymaga podejścia metodycznego, zachowania zimnej krwi i odpowiedniego planowania. Istnieją rozwiązania, które pozwalają uniknąć zdenerwowania, a zamiast tego po prostu cieszyć się świąteczną atmosferą pełną życzliwości i radości.

Cyfrowe planery

Nawet jeśli na co dzień szczycisz się doskonałymi umiejętnościami organizacyjnymi, w grudniu na liście zadań pojawia się mnóstwo nowych pozycji. Poleganie wyłącznie na własnej pamięci i intuicji stwarza ryzyko zapomnienia o prezencie dla ulubionej cioci lub nerwowego oczekiwania na kuriera. Z pomocą przychodzą darmowe planery dostępne w formie aplikacji. Są intuicyjne i łączą w sobie listy zadań, kalendarz i system przypomnień, co ułatwia podjęcie decyzji, czym i kiedy najlepiej się zająć. Dzięki nim będziesz mieć wszystko pod kontrolą.

Dostawczaki na wynajem

Należysz do szczodrych Mikołajów? Jesteś zwolennikiem robienia jednych, przemyślanych zakupów? Pakunki o dużych gabarytach możesz łatwo i wygodnie przewieźć samochodem dostawczym wynajętym na minuty. BIG carsharing to nowoczesne, szybkie i niedrogie rozwiązanie, które nie wymaga dopełniania skomplikowanych formalności. Jedną z firm oferującą takie rozwiązanie jest CityBee. Jedyne, co musisz zrobić, to zainstalować aplikację, podłączyć kartę płatniczą i dodać zdjęcie prawa jazdy. We flocie operatora znajdują się samochody, które (w zależności od modelu) dają możliwość transportowania rzeczy o długości nawet 3,90 metra. Przewiezienie największej, najpiękniejszej choinki nie będzie już stanowić problemu.

Choinka na wynajem

Usługi w duchu sharing economy, takie jak współdzielona mobilność, zyskują coraz więcej zwolenników. Są nie tylko opłacalne i wygodne, ale przede wszystkim ekologiczne. Od jakiegoś czasu toczy się debata nad zasadnością ścinania drzewek, aby nacieszyć się nimi w domowym zaciszu przez kilkanaście dni w roku. W odpowiedzi na obawy konsumentów powstała usługa, która pozwala na wynajęcie oszałamiająco pachnącej, żywej choinki. Drzewka umieszczane są w specjalnie wymyślonych doniczkach, które pozwalają im przetrwać Święta bez szwanku. Następnie można je zwrócić, a choinki trafiają z powrotem do ziemi, gdzie czekają okrągły rok, aż znów zgłoszą się po nie kolejni świętujący.

Usługa pakowania prezentów

Istnieją osoby o nieskończonej kreatywności i silnej potrzebie wyrażania swojego artystycznego zacięcia. Pakowanie prezentów jest dla nich jednym z najprzyjemniejszych aspektów Świąt. Innym natomiast brakuje zapału, pomysłów, a najczęściej czasu, aby owijać pudełka kolorowym papierem i przyklejać na nie świecące gwiazdki. W okresie przedświątecznym w niemal każdym centrum handlowym otwierane są punkty, gdzie za niewielką opłatą utalentowani manualnie pracownicy przemieniają nasze prezenty w paczki niczym z folderu reklamowego. Usługa niweluje też problem dociekliwych małych detektywów usiłujących zdemaskować św. Mikołaja – do domu trafiają już udekorowane pakunki.

Wspólne podróże z rodziną i znajomymi

Święta to czas wzmożonych podróży. Polacy wracają w rodzinne strony, a spora część z nas Wigilię i Boże Narodzenie spędza w różnych miejscowościach. Jeżeli do konkretnego miejsca wybieramy się większą grupą, wynajęcie busa na minuty może okazać się doskonałym pomysłem. W ten sposób podróż spędzimy w komfortowych warunkach i doborowym towarzystwie. We flocie CityBee znajdują się nie tylko dostawczaki, ale także 9-osobowe busy Toyota Proace Verso. Dzięki stosowanej przez operatora zasadzie „free-floatingu”, trasę można zakończyć w dowolnym mieście, w którym uruchomiono usługę. Obecnie funkcjonują już strefy w Warszawie, Łodzi i Trójmieście.Przy założeniu, że jedziemy w 9 osób, koszt podróży z Łodzi do Warszawy to około 238 zł, czyli jedynie 26 zł za osobę, a z Warszawy do Trójmiasta około 60 zł za osobę. 9-osobowe busy CityBee to również dobry sposób na wyjazd sylwestrowy z paczką znajomych.
– Żyjemy szybko, codziennie wykonujemy mnóstwo zadań, narzekamy na brak czasu. Dlatego tak ważne są usługi smart, które pomagają rozwiązać nieoczekiwane, uciążliwe problemy w codziennym życiu. Jako CityBee stale obserwujemy, z jakimi trudnościami związanymi z transportem zmagają się nasi potencjalni użytkownicy i proponujemy im nowe opcje, które ułatwiają działanie, a przy tym nie wymagają dodatkowego wysiłku. Współdzielona mobilność to nie tylko ekologia, ale także odpowiedź na codzienne trudności. Okres Świąt to szczególny czas, kiedy takie rozwiązania są niezwykle potrzebne – komentuje Cezary Dudek, Communications Manager CityBee Polska.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Miodownik z orzechami
Next post O co kłócimy się przy świątecznym stole?