Błyskawicznie rozładowana bateria? Nie panikuj! Oto 3 sposoby na przedłużenie żywotności telefonu
Czas czytania:1 min

Błyskawicznie rozładowana bateria? Nie panikuj! Oto 3 sposoby na przedłużenie żywotności telefonu

0 0

Mamy coraz lepsze telefony, a w nich coraz więcej aplikacji, do tego coraz więcej czasu spędzamy w mediach społecznościowych. Efekt? Pomimo posiadania nawet najlepszych modeli urządzeń mobilnych, ładujemy smartfony coraz częściej. Co zrobić, aby sytuacji, gdy bateria w telefonie rozładuje się w najgorszym momencie, było jak najmniej?

Ostatnio ten temat poruszyło dwóch znanych influencerów. Obaj dysponowali dobrymi modelami urządzeń mobilnych najbardziej popularnych marek, a jednak odnosili wrażenie, że z ich smartfonami jest coś nie tak. Bateria wyczerpywała się coraz szybciej i szybciej. Jeden bloger zmuszony był ładować telefon dwa razy dziennie, a drugi influncer, który wrzucał każdego dnia mnóstwo materiałów na InstaStories… aż cztery razy! Jak zatem poradzić sobie z szybko rozładowującą się baterią?

Po pierwsze, dostosuj jasność ekranu

Jednym z największych czynników obciążających baterię telefonu jest jasność ekranu. Obniżenie poziomu jasności lub włączenie automatycznej jasności może znacznie zmniejszyć zużycie energii. Ponadto warto rozważyć skrócenie czasu wygaszania ekranu, aby wyświetlacz wyłączał się szybko, gdy nie jest używany.

Po drugie, wyłącz niepotrzebne połączenia

Połączenia takie jak Wi-Fi, Bluetooth i GPS zużywają znaczną ilość energii baterii, gdy są aktywne. Wyłącz te połączenia, gdy ich nie używasz, zwłaszcza jeśli znajdujesz się w obszarze o słabym sygnale. Ponadto wyłączenie powiadomień push lub zmniejszenie ich częstotliwości może pomóc w oszczędzaniu energii baterii.

Po trzecie, zamknij aplikacje działające w tle

Wiele aplikacji nadal działa w tle, nawet jeśli nie są aktywnie używane, zużywając zasoby baterii. Zamknij niepotrzebne aplikacje ręcznie lub użyj menu wielozadaniowości, aby zamknąć procesy działające w tle. Możesz także skorzystać z funkcji optymalizacji baterii wbudowanych w system operacyjny telefonu lub zainstalować aplikację oszczędzającą baterię innej firmy, aby efektywniej zarządzać działaniami w tle.

Co, jeśli jednak dużo korzystamy z telefonu, wrzucamy codziennie filmy w mediach społecznościowych, robimy dużo zdjęć lub aktywnie pracujemy na telefonie? Rozwiązaniem jest powerbank np. Fresh 'n Rebel, który można zawsze nosić ze sobą. Powerbank może mieć eleganckie wzornictwo, a dzięki funkcji szybkiego ładowania już w 15 minut solidnie uzupełnić poziom baterii. Powerbank o pojemności 18000 mAh może naładować telefon nawet sześciokrotnie, a tablet – trzykrotnie.

A zatem – już nigdy więcej frustracji z powodu szybko rozładowującego się telefonu! Dzięki tym prostym trikom możemy zapomnieć o wiecznym kontrolowaniu baterii.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post <strong>Rekuperacja a ogrzewanie. Jak zmniejszyć rachunki w domu?</strong>
Next post <strong>MAOAM wciąga smakiem nowych produktów!</strong>