Gadżet dla dzieci i rodziców
Czas czytania:3 min

Gadżet dla dzieci i rodziców

0 0

iHippo to pluszowy hipopotam z niezwykłe bogatym wnętrzem – smartfonem i aplikacją, która oferuje wszystkie niezbędne dla młodych rodziców funkcje. W ramach jednego urządzenia można korzystać z m.in. niani elektronicznej, funkcji „białego szumu”, lokalizatora, komunikatora czy audioplayera. To pierwszy na rynku tak wszechstronny gadżet elektroniczny przeznaczony dla dzieci i rodziców, który powstał w Polsce.

iHippo – gadżet dla dzieci i rodziców

iHippo łączy funkcję typowej zabawki-przytulanki oraz rozbudowanego gadżetu elektronicznego. Przeznaczony jest dla rodziców niemowląt oraz starszych dzieci. Uniwersalny szary kolor i przyjazny design sprawiają, że nadaje się zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Pomysłodawcami urządzenia są Maciej Wawrzyniak i Bartłomiej Wawrzyniak z Nowego Sącza, którzy stoją na czele firmy Zabawkomat.

„Jesteśmy młodymi rodzicami i tak jak wszyscy zetknęliśmy się z ogromnym wyborem dostępnych gadżetów: niania elektroniczna, urządzenia emitujące biały szum, różnego rodzaju komunikatory. Nie było jednak czegoś, co łączyłoby to wszystko w jedno. Dlatego sami postanowiliśmy wyprodukować takie urządzenie – z szerokim wyborem funkcji, możliwością personalizacji i w przystępnej cenie” – wyjaśnia Maciej Wawrzyniak.

Projektowanie produktu trwało ponad 4 miesiące. Za design zabawki odpowiedzialny był Sargheve Sukumaran, wybitny Product/Experience Innovator.

Hippophone – mały smartfon o wielkich możliwościach

iHippo jest starannie wykonany z miękkiego, przyjemnego w dotyku i bezpiecznego dla dzieci materiału, który nadaje się do prania. W środku pluszowego hipopotama kryje się dedykowany smartfon Hippophone ze specjalną aplikacją. Oferuje ona szereg niezbędnych dla młodych rodziców funkcji, zastępując w ten sposób inne gadżety. Najważniejsze możliwości urządzania to:

 • niania elektroniczna z funkcją powiadomień o płaczu
 • emitowanie przyjemnego szumu tzw. „white noise” na kolki niemowlaka
 • lokalizator GPS z opcją ustalenia bezpiecznej granicy i archiwum lokalizacji
 • odtwarzacz muzyczny z możliwością odtwarzania bajek i kołysanek oraz opcją zakupów online
 • możliwość nagrania głosu rodzica, który uruchomi się automatycznie, gdy zabawka wykryje płacz dziecka
 • komunikator głosowy z funkcją wysyłania wiadomości do dziecka
 • pełna i zdalna kontrola nad zabawką bez względu na zasięg
 • audioplayer z treściami dostarczanymi przez Audiotekę
 • aplikacje edukacyjne do pobrania w App Store i Google Play
 • opcja wideo, dostępna po wyjęciu urządzenia z pluszowej maskotki
 • możliwość połączenia kilku smartfonów z zabawką (np. rodziców i dziadków)

„Szum emitowany przez iHippo jest zbliżony do tego, który towarzyszył naukowcom podczas badań nad białym szumem w 1990 roku*. Aby osiągnąć najlepszy efekt zatrudniliśmy inżyniera dźwięku, który nagrał naturalne odgłosy oraz cyfrowo stworzył szum o odpowiednich wartościach” – dodaje Maciej Wawrzyniak.

Elastyczność i wygoda

W porównaniu do innych urządzeń na rynku iHippo jest rozwiązaniem niezwykle elastycznym. Aplikacja iHippo jest dostępna do pobrania na inne urządzenia mobilne (poprzez App Store i Google Play), a sam Hippophone można włożyć do innego pluszaka lub wykorzystać bezpośrednio – jako smartfon dla dziecka. Sprzyja temu ładny, prosty design oraz możliwość łatwego ustawienia kontroli rodzicielskiej.

Mnogość dostępnych funkcji sprawia, że urządzenia będzie przydatne w opiece nad niemowlakiem, ale także jako edukacyjny gadżet dla starszych dzieci.

W zgodzie z opinią młodych rodziców

W lutym i marcu na stronie https://www.facebook.com/iHippoPolska społeczność skupiona wokół iHippo będzie mogła oceniać kolejne funkcje urządzenia i proponować swoje rozwiązania. Pod zamieszczanymi co dwa tygodnie postami będzie można wypowiedzieć się m.in. na temat działania audioplayera, sugerowanej ceny produktu, czy gadżetów i dodatków do iHippo. W kolejnych tygodniach oceniane i omawiane będą pozostałe cechy urządzenia.

Najlepsze opinie i sugestie będą – w miarę możliwości – wykorzystane, a aktywni użytkownicy zostaną nagrodzeni 10 sztukami iHippo jeszcze przed premierą produktu. Ich opinie o urządzeniu posłużą jako recenzje dla pozostałych członków społeczności. Dodatkowo spośród tych osób zostanie wybranych dwóch ambasadorów projektu.

Cena i dystrybucja

Urządzenie trafi do sprzedaży w II połowie 2016 r. Dostępne będzie na stronie ihippo.eu i w wybranych sklepach z elektroniką.

Sugerowana przez producenta cena wypracowana będzie we współpracy ze społecznością.

Więcej informacji o urządzeniu jest dostępnych na stronie: www.ihippo.eu oraz https://www.facebook.com/iHippoPolska

* W 1990 roku wykonano bardzo ciekawy eksperyment w Queen Charlotte’s Hospital w Londynie związany z wpływem białego szumu na sen niemowlaków. Eksperyment polegał na emitowaniu białego szumu w grupie badawczej maluchów w wieku od 2 do 7 dni.

Biały szum emitowano tuż po podaniu pokarmu. Aż 80 proc. dzieci usnęło już po 5 minutach (choć 65 proc. już po 2 minutach), a ich serduszko biło 100 razy na minutę, czyli aż o 80 uderzeń mniej niż bez białego szumu. Równolegle wykonano drugie badanie, gdzie dzieci zasypiały w „pokojowej ciszy”. Tylko 25 proc. badanych dzieci zasnęło po 5 minutach i nie stwierdzono nietypowej zmiany częstotliwości uderzeń serca.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Nasze stylizacje: moda uliczna
Next post Przyczyny spadku libido