Jak oryginalnie zapakować prezent?
Czas czytania:1 min

Jak oryginalnie zapakować prezent?

0 0

Japońska sztuka pakowania furoshiki, to tradycyjny sposób owijania różnych przedmiotów. Jest to materiałowa chusta, która ma różne rozmiary, ale zawsze jej boki są tej samej długość, to znaczy, że ma formę kwadratu. Chusty są wykonywane z naturalnych materiałów, najczęściej z bawełny, przez co możemy używać ich do wszystkiego. Świetnie sprawdzają się do przenoszenia różnych przedmiotów, nawet spożywczych

W ciągu dnia furoshiki może służyć Ci jak stylowa torba na zakupy, a wieczorem jako piękna apaszka, którą będziesz zachwycać wszystkich! Japonki pokochały je za ich wszechstronność i nieograniczone możliwości. Wpadły na pomysł, aby w chustę pakować prezenty niecodziennych kształtach, które zawsze wyglądają w nich cudownie. Ten pomysł spodobał się wszystkim na całym świecie. Chusta bardzo ozdoba i elegancka, prezent w nią zapakowany zawsze wygląda bardzo efektownie, a obdarowany otrzymuje od nas dodatkowy prezent.

Pakowanie prezentów w duchu Zero Waste

Oprócz oszałamiającego wyglądu użytkownicy furoshiki zobaczyli w niej sposób na ograniczanie śmieci związanych z pakowaniem prezentów. Chusta jest świetnym rozwiązaniem, dla wszystkich, którzy żyją w duchu Less Waste/Zero Waste. Chusty wykonywane są bardzo dobrej jakości bawełny, która jest bardzo wytrzymała, dlatego możemy ją wykorzystywać kilkukrotnie jako opakowanie prezentowe. Jeśli każdy pakowałby prezenty świąteczne w ten sposób, chusty byłyby w ciągłym obiegu, a my oprócz prezentów dla ważnych dla nas osób, robilibyśmy również prezent ziemi. Pakowanie prezentów tą metodą polega na związywaniu jej dwóch końców. Furoshiki to idealny sposób, żeby pokazać komuś, że jest dla was ważny. Chusty mają wspaniałe printy, wykonane z niezwykłą precyzją, często ich wzory mają również wymiar symboliczny, dlatego możemy wybrać taką, która będzie najlepiej pasowała do danej osoby.

Jedna chusta – wiele możliwości!

Pakowanie prezentów tą metodą polega na związywaniu jej dwóch końców. Dzięki temu nie potrzebujemy dodatkowo żadnych taśm, nożyczek czy wstążek. Możemy w nią owijać wszystko, co do tej pory stanowiło dla nas problem. Kiedy prezent chustę możemy wykorzystać oprócz już wyżej wspomnianych pomysłów, także jako ozdobny obrusik na przykład na stoliczku kawowym lub ponownie zapakować w nią komuś prezent.

Co najważniejsze chusta furoshiki w żaden sposób nas nie ogranicza. Jeśli masz jakiś pomysł, spróbuj go wykonać! Może właśnie odkryjesz jej nowe zastosowanie? W tym przypadku zdecydowanie ogranicza nas jedynie wyobraźnia!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Trend 2021 – Biofilia
Next post Jesienny minimalizm: nie potrzebujesz wiele, żeby być dobrze ubraną