Jak sfinansować serwis auta? Podpowiadamy!
Czas czytania:2 min

Jak sfinansować serwis auta? Podpowiadamy!

0 0

Zaskoczyła Cię awaria samochodu? A może wybierasz się w dłuższą podróż i chcesz wykonać kompleksowy przegląd auta? Jeżeli obawiasz się wysokich kosztów, dowiedz się, jak sfinansować serwis samochodowy – przeszkodą wcale nie musi być brak gotówki.

Zakup auta to dopiero początek wydatków – trzeba liczyć się także z wieloma innymi kosztami związanymi z codziennym użytkowaniem pojazdu. O ile jednak kierowcy są przygotowani na ponoszenie stałych kosztów, o tyle nagła usterka, zarysowanie karoserii czy inne uszkodzenia mogą stanowić poważne obciążenie domowego budżetu.

Ile kosztuje serwisowanie auta?

Nie da się jednoznacznie określić kosztów naprawy pojazdu – wiele zależy od rodzaju i rozległości uszkodzenia, a także od samej marki auta. Niemałe znaczenie ma także renoma warsztatu samochodowego. Decydując się jednak na naprawę pojazdu w rekomendowanym serwisie, który bazuje wyłącznie na oryginalnych częściach zamiennych i prezentuje wysoki poziom obsługi, wydatek może być spory.

Niemniej jednak średni koszt napraw i wymiany zużytych części eksploatacyjnych przedstawia się następująco:

 • wymiana uszczelki pod głowicą – ok. 700 zł,
 • wymiana rozrządu – ok. 400 zł,
 • wymiana sprzęgła – ok. 500 zł,
 • lakierowanie drzwi – ok. 500 zł,
 • lakierowanie błotnika – ok. 300-500 zł,
 • poprawki lakiernicze – 80-300 zł.

Największy wydatek dotyczy silnika i układu napędowego.

Serwis samochodowy na raty? To możliwe

Jeżeli naprawa auta będzie dla Ciebie zbyt kosztowna, wcale nie musisz z niej rezygnować i odkładać w czasie. Wystarczy, że rachunek wystawiony przez serwis samochodowy rozłożysz na raty. Rozwiązanie oferowane przez Toyota Bank w ramach programu Comfort Pay to m.in.:

 • możliwość naprawy pojazdu od ręki przy odroczeniu płatności o 1 miesiąc,
 • 12 równych rat dostosowanych do możliwości finansowych właściciela pojazdu,
 • oprocentowanie w 2 wariantach: 0%* i 8,5%**.

W ramach programu Comfort Pay można na raty rozłożyć koszt następujących usług:

 • przegląd pojazdu,
 • naprawa uszkodzeń mechanicznych,
 • naprawy blacharsko-lakiernicze,
 • zakup i montaż akcesoriów,
 • zakup i wymiana opon.

Finansowanie dostępne jest przy kosztach serwisu samochodowego już od 500 zł. Tak niska kwota minimalna sprawia, że właściwie każdą naprawę można rozłożyć na elastycznie dopasowane raty.

* Reprezentatywny przykład dla kredytu Comfort Pay (wariant 0%): cena finansowanej usługi 3 000 zł, całkowita kwota kredytu 3 000,00 zł, całkowity koszt kredytu 0 zł, okres umowy 12 miesięcy, miesięczna wartość raty 250,00 zł, oprocentowanie nominalne zmienne w skali rocznej 0%, RRSO 0%, całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta 3 000 zł. Kalkulacja z dnia: 15.03.2017 r.

**Reprezentatywny przykład dla kredytu Comfort Pay (wariant standardowy): cena finansowanej usługi 3 000 zł, całkowita kwota kredytu 3 000,00 zł, całkowity koszt kredytu 265,56 zł (obejmuje prowizję bankową 120,00 zł i odsetki 145,56 zł), okres umowy 12 miesięcy, miesięczna wartość raty 272,13 zł, oprocentowanie nominalne zmienne w skali rocznej 8,50%, RRSO 17,08%, całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta 3 265,56 zł. Kalkulacja z dnia: 15.03.2017 r.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Witamina C dla skóry przez skórę
Next post Spróbuj lekkich, zmysłowych przyjemności!