Jak zadbać o odpowiednią pielęgnację swojego pupila?
Czas czytania:2 min

Jak zadbać o odpowiednią pielęgnację swojego pupila?

0 0

Mieszkanie z czworonożnym przyjacielem przynosi opiekunowi mnóstwo radości i niezapomnianych momentów. To również duża odpowiedzialność. Aby pupil prawidłowo się rozwijał, należy kompleksowo zadbać o jego higienę. Jakie elementy są kluczowe dla prawidłowej pielęgnacji psa, a jakie dla kota?

Jako opiekunowie powinniśmy dbać o dobrą kondycję naszych zwierząt. Regularne kąpiele, wyczesywanie, a nawet szczotkowanie zębów to podstawa. Zachowywanie czystości jest bardzo ważne dla zdrowia czworonogów. Kąpiele i regularna pielęgnacja znacznie zmniejszają ryzyko wystąpienia stanów zapalnych skóry i rozwoju infekcji grzybiczych.

Pielęgnacja psa – jak często go kąpać i jakich kosmetyków używać?

Nie ma dokładnego harmonogramu na kąpiele. Ich częstotliwość zależy przede wszystkim od trybu życia pupila. Psy, które uwielbiają szaleństwa na zewnątrz – w szczególności po deszczu – powinny trafiać do wanny o wiele częściej niż spokojni domownicy unikający brzydkiej pogody. Pielęgnacja będzie wyglądała inaczej w przypadku psów z długą i krótką sierścią, natomiast najczęściej kąpiele są dostosowane do potrzeb oraz konkretnych sytuacji. Przecież to my znamy naszych pupili najlepiej i wiemy, kiedy najlepiej zafundować naszemu przyjacielowi mycie.

Kosmetyki i akcesoria do pielęgnacji sierści

W przypadku kosmetyków do pielęgnacji psa kluczowy jest ich skład. Powinniśmy unikać produktów zawierających drażniące substancje, takich jak parabeny lub dioksan. Szampony dla psa powinny być również dobierane pod kątem długości sierści i jego wieku. Pamiętajmy, aby w żadnym wypadku nie stosować kosmetyków przeznaczonych dla ludzi. Różnica w pH naszej i psiej skóry sprawia, że użycie zwykłego szamponu może wywołać u pupila swędzenie i negatywnie wpłynąć na kondycję jego skóry.

Podczas planowania kąpieli warto wziąć pod uwagę inne pielęgnacyjne aktywności, takie jak czesanie, czyszczenie uszu, obcinanie pazurków, a nawet strzyżenie. Dzięki temu kompleksowo zadbamy o higienę pupila. Szeroką ofertę produktów do pielęgnacji psów można znaleźć w sklepach stacjonarnych Maxi Zoo Polska oraz na stronie internetowej https://www.maxizoo.pl/.

Pielęgnacja kota – o czym należy pamiętać?

Koty, w przeciwieństwie do psów, same potrafią zadbać o czystość swojego futra. Poświęcają zabiegom pielęgnacyjnym dużo czasu w ciągu całego dnia, a dzięki chropowatemu językowi skutecznie usuwają zalegające w sierści zanieczyszczenia. Są jednak przypadki, w których zaleca się kąpiele:

  • Jeżeli kot wychodzi na zewnątrz (kąpiel co 5-6 tygodni)
  • Jeśli pupil nie jest w stanie samodzielnie wyczyścić swojej sierści
  • Gdy w futrze kota pojawiły się kołtuny i filce

Do kąpieli należy wybierać produkty z naturalnymi składnikami, które nie wywołają podrażnienia.

Oprócz powyższych czynności należy pamiętać o regularnym wyczesywaniu sierści i pielęgnacji oczu, uszu oraz zębów. Nie zapominajmy również o drapakach, które pomogą utrzymać pazurki w odpowiedniej długości i ochronią nasze meble.

Kuweta

Koci lokatorzy muszą mieć zapewniony stały dostęp do toalety, którą jest kuweta. Jej wielkość powinna być dostosowana do rozmiarów pupila i gwarantować mu swobodne ruchy. Ważna jest również jej lokalizacja. Kuweta powinna być umieszczona w dobrze widocznym, ale odosobnionym miejscu.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post <strong>Konserwacja tarasu na wiosnę w trzech krokach</strong>
Next post <strong>Naturalne komponenty dla skóry malucha</strong>