Jakie funkcje smartwatcha są szczególnie przydatne?
Czas czytania:2 min

Jakie funkcje smartwatcha są szczególnie przydatne?

0 0

Jednym z najbardziej popularnych postanowień noworocznych jest zadbanie o swoją formę oraz zdrowie. I choć w pierwszych tygodniach stycznia mamy zapał, by je zrealizować, to z biegiem czasu tracimy motywację. Co robić, by wciąż mieć ochotę na pozytywną zmianę? Odpowiedź jest prosta – poszukać asystenta, który zmotywuje i wesprze nas podczas treningu. Jednym z urządzeń, które może stać się naszym personalnym trenerem, jest smartwatch. Oferuje on mnóstwo funkcji sprzyjających aktywności fizycznej. A jakie jeszcze inne posiada?

Do pływania, do wędrówek po górach

Smartwatch mierzy tętno oraz pokazuje pokonany dystans. Potrafi również liczyć kroki, przez co często korzystają z niego biegacze. Jednak nie jest to urządzenie wyłącznie dla profesjonalistów. Coraz częściej smartwatch jest alternatywą dla tradycyjnych zegarków i z roku na rok zwiększa się grono osób, które doceniają jego funkcjonalność. Wspomniany licznik kroków motywuje nas do aktywności, ponieważ na ekranie widzimy jaki dystans pokonaliśmy i jeśli nie osiągnęliśmy celu, smartwatch wysyła komunikaty motywujące do ruchu. Ponadto, np. Garett Multi 4 jest wyposażony w GPS.

Niezależnie od tego, czy spędzamy ferie nad morzem czy w górach, nowoczesne smartwatche oferują mnóstwo dodatkowych funkcjonalności, które sprawdzą się o każdej porze roku. Połączenie ich z telefonem powoduje, że na bieżąco jesteśmy informowani o komunikatach wyświetlanych na smartfonie. Na wyświetlaczu zegarka pojawiają się powiadomienia o otrzymanym e-mailu, wiadomości tekstowej oraz konwersacji prowadzonej przez social media. Dzięki temu widzimy ważne komunikaty nawet wtedy, gdy telefon znajduje się w torebce, czy w kurtce.

Smartwatche dla dzieci oferują dodatkowe funkcje związane z bezpieczeństwem, jak przycisk SOS, czy możliwość lokalizowania pociechy poprzez GPS. Propozycje od marki Garett dają możliwość przesłania zdjęcia otoczenia, aby opiekun miał pełen obraz aktualnej sytuacji. Warta uwagi jest również opcja GEOogrodzenia. Wystarczy, że w aplikacji określi się obszar, w którym osoba z zegarkiem może swobodnie się poruszać. Gdy go opuści, aplikacja w smartfonie wyśle rodzicom powiadomienie. Wykorzystując tę funkcję, można ustawić trzy lokalizacje, w których nasze dziecko swobodnie się przemieszcza, a my mamy pewność, że przebywa ono w bezpiecznym i znanym nam miejscu.

Design dla dziecka, dla kobiety i dla mężczyzny

Tradycyjne zegarki pokazują czas, ale pełnią też funkcję biżuterii. Pierwsze smartwatche były stworzoną z myślą o aktywnych osobach i ich design był bardzo nowoczesny – duża, czarna koperta z gumowym paskiem. Dzisiaj mamy na rynku ogromny wybór modeli, które można spersonalizować, np. zmienić wygląd tarczy, kolor czy wzór paska. Produkty dla kobiet często mają srebrny lub złoty kolor, a w modelu, np. Garett Women Victoria, koperta ozdobiona jest cyrkoniami. I chociaż zegarek przypomina biżuterię, ma typowe funkcje smartwatcha. Dodatkowo ma wbudowany pulsometr, pulsoksymetr oraz daje możliwość pełnego monitorowania aktywności i snu.

Wzornictwo dla dzieci opiera się na możliwości zmiany tarczy, kolorów pasków, wytrzymałości i wodoodporności.

Jeśli chodzi o design dla mężczyzn, tutaj najczęściej firmy proponują sportowy lub klastyczny wygląd. Można go osiągnąć, np. poprzez zmianę gumowego paska na skórzany lub stalowy. Garett Men Style dodatkowo posiada funkcję mierzenia ciśnienia, czy wykonywania zdjęć telefonem.

Smartwatch to przydatny gadżet, który może monitorować nasz stan zdrowia, daje możliwość komunikacji, a nawet pełni funkcję trenera personalnego. Podobnie jak telefon stał się nieodłączną częścią naszego życia.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post GOLDENBOX No.42 – nowy rok, nowa Ty
Next post Proste dania w wykwintnym wydaniu – wyszukane tosty, zaskakujące kanapki