Kredyt na wesele – nieroztropność czy realizacja marzeń?
Czas czytania:3 min

Kredyt na wesele – nieroztropność czy realizacja marzeń?

0 0

Nie macie wystarczających środków na swoje wesele, a nie chcecie iść na zbyt duże kompromisy? Wzięcie pożyczki z banku na ślub i przyjęcie to jedno z dość często wybieranych przez pary rozwiązań. W obecnej sytuacji pytanie: „czy kredyt gotówkowy jest rozsądnym pomysłem?” jest jednak bardzo ważne. Podpowiadamy, jak oszacować koszty wesela i ocenić, czy wzięcie kredytu na wesele jest w Waszym przypadku rozsądne, czy raczej ryzykownie

Aby móc się podzielić z bliskimi i znajomymi radością w Waszym pięknym dniu, cieszyć się obecnością gości i zapewnić im jak najlepsze warunki do zabawy, wiele par jest w stanie zrobić naprawdę wiele. – Pomysłowość panien młodych nie zna granic! Tak modny i ważny trend zero waste pozwala na dokonanie cięć w budżecie, bez ryzyka spadku atrakcyjności przyjęcia. Oferty sal weselnych są zróżnicowane zarówno pod względem stylu, jak i oferty menu oraz ceny. Różne są też jednak marzenia, mogą być z wyższej półki, jak na przykład wesele pałacowe czy wyjazdowe dla kilkunastu, czy nawet kilkudziesięciu osób – mówi Karolina Dokić-Pietuszko z portalu-katalogu ślubnego PlanujemyWesele.

Kredyt na ślub i wesele w 2022 – nieroztropność?

Z powodu tak ważnego dla Was wydarzenia, świat niestety nie weźmie urlopu od drożyzny, inflacji, hossy i bessy na rynkach giełdowych. Biorąc kredyt gotówkowy czy jakikolwiek inny, pamiętajcie, że trzeba go będzie spłacić, niezależnie od ekonomii globalnej, w kraju i Waszym domu. Dlatego zadajcie sobie pytanie wprost: czy kredyt na ślub i wesele to jednak nie – jak dosłownie ocenia wiele internautek – głupota? Nawet jeśli sądzicie, że będziecie w stanie kredyt lub pożyczkę na wesele spłacić – rozpatrzcie naprawdę gruntownie wszelkie za i przeciw, zanim podpiszecie zobowiązanie.

Drugi aspekt brania kredytu na wesele: mierz koszty wesela na swoje możliwości. Jeśli odbiegają mocno od marzeń, a kredyt przekracza granice zdrowego rozsądku, rozważcie, czy nie lepiej przeznaczyć go na coś bardziej trwałego. Wesele to jednak, jedno- dwudniowa impreza. Choć bardzo ważna w życiu każdej pary, jednak – dla otoczenia poza najbliższymi – po prostu okazja do spotkania, wspólnej zabawy. Może warto swoje marzenia przekierować na skromniejsze przyjęcie (tak modne po epidemicznych ograniczeniach), do 50 osób? Może tez warto zdolność kredytową zostawić sobie na bardziej trwałe wydatki – mieszkanie, auto, ale i może na podróż życia? A może na piątą czy dziesiątą rocznicę ślubu, kiedy Wasza sytuacja finansowa znacząco się poprawi? 😊

Kiedy warto wziąć kredyt na ślub i wesele?

Kiedy macie luz finansowy i perspektywy. Kredyt gotówkowy warto wziąć, kiedy bardziej opłaca się z niego skorzystać niż wyprawić przyjęcie na kilka osób. Bo na przykład wiadomo, że środki przekazane w darowiznach lub w prezencie zaspokoją te potrzeby. Można o kredycie pomyśleć, kiedy spełnionych jest kilka warunków: stałe zatrudnienie przede wszystkim lub stałe dochody. Z waszej perspektywy: stabilna sytuacja w rodzinie, aby w razie czego pomogła spłacić zobowiązanie. I jeszcze, kiedy możecie raty kredytu gotówkowego spłacić szybko.

Kredyt gotówkowy czy pożyczka – co lepsze na sfinansowanie wesela?

Aby otrzymać kredyt gotówkowy należy spełnić kilka warunków: przede wszystkim mieć stałe zatrudnienie lub udokumentowane stałe dochody. Stałe zameldowanie, akceptowalną dla analityka historię kredytową. Kredyt gotówkowy nie wymaga rozliczeń fakturowych i dokumentowania, na co wydaliście pożyczone pieniądze. Kredyt gotówkowy często warto zaciągnąć w banku, w którym jedno z was ma od lat własne konto – nie musi tak być, ale warto sprawdzić. A potem ze „swoim” bankiem ponegocjować warunki. 

Pożyczki „na już” oferowane są najczęściej przez tzw. „chwilówki” – jeśli zdecydujecie się skorzystać z takiej usługi po raz pierwszy, znajdźcie takie, które dla pierwszych klientów mają ofertę 0 kosztów. I tylko wtedy, kiedy suma pożyczki na wesele nie jest duża (bardziej 2 lub 3 tys. zł niż 20 tys. zł) i możecie ją spłacić w ciągu 30 dni, na które zwykle w takich firmach jest zawierana na 0 procent. Później odsetki galopują. Pokusy chwilówek warto jednak całkowicie unikać.

Na co zwrócić uwagę, biorąc kredyt gotówkowy na wesele

Jeśli zdecydujecie się na zobowiązanie wobec banku, zaciągając kredyt gotówkowy, ważne są negocjowane stałe raty na czas spłaty, ubezpieczenie kredytu, ewentualne ukryte koszty. – To nie są łatwe łamigłówki, więc jeśli para nie ma doświadczeń z zaciąganiem kredytów, warto skonsultować tę decyzję z najbliższymi: przyjaciółmi lub kimś z rodziny, kto ma o tym spore pojęcie. Emocje zaciemniają oczy, warto mieć przy sobie kogoś od nich na temat kosztów ślubu i wesela wolnego – podpowiada Karolina Dokić-Pietuszko z portalu-katalogu ślubnego PlanujemyWesele. Ukryte koszty bywają pułapką. Ubezpieczenia kredytu gotówkowego także.

Kredyt gotówkowy – na co zwrócić szczególną uwagę, szukając dobrej oferty

  1. Okres kredytowania – jaki będzie najkorzystniejszy dla Was 
  2. Trzeba sprawdzić RRSO – czyli stopy procentowe kosztów kredytu w danym banku w skali roku 
  3. Możliwość wcześniejszej spłaty kredytu bez ponoszenia dodatkowych kosztów
  4. Należy sprawdzić, co dokładnie obejmuje ewentualne ubezpieczenie kredytu – warto wziąć je pod uwagę w przypadku większych sum do spłaty. Zawarcia polisy wymagają też czasem same banki
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Jedna sukienka: cztery stylizacje
Next post Bądź eko na wiosnę! 5 pomysłów na majowe zmiany i postanowienia związane z ekologią