Komunie – jak wybrać lokal na przyjęcie komunijne?
Czas czytania:2 min

Komunie – jak wybrać lokal na przyjęcie komunijne?

0 0

Bez wątpienia Pierwsza Komunia Święta jest dla dziecka wyjątkowym i ważnym przeżyciem duchowym – szczególnym dniem, któremu należy się odpowiednia oprawa. Dla rodziców organizacja przyjęcia komunijnego często stanowi nie lada wyzwanie. W związku z czym warto się do niego nieco wcześniej przygotować. Obecnie odchodzi się od organizacji przyjęcia komunijnego w domu, na rzecz różnego rodzaju lokali. Ich oferta jest coraz bogatsza, ale czym się kierować, by dokonać właściwego wyboru lokalu. Oto kilka kwestii, na które warto zwrócić uwagę.

Lokalizacja, sala oraz atrakcje dla dzieci

Lokalizacja lokalu jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o jego wyborze. Rodzice zwykle swoje poszukiwania zawężają do miejsc, znajdujących się w niedużej odległości od Kościoła, w którym dziecko przystąpi do Pierwszej Komunii. W dzisiejszych czasach niemal każdy posiada samochód, więc teoretycznie dojazd do lokalu na przyjęcie nie powinien stanowić dużego problemu. Niemniej jednak, zwłaszcza w dużych miastach, dojazd może rozciągnąć się nieco w czasie. W związku z tym lepiej wybierać lokal usytuowany niedaleko Kościoła. Warto zwrócić uwagę na salę lokalu – jej wielkość, przestronność i ogólną prezentację. W końcu to tutaj będą przebywać komunijni goście. Mają się w niej czuć dobrze i komfortowo. Niezwykle ważne jest czy dany lokal oferuje jakieś atrakcje dla dzieci – np. ogród z niewielkim placem zabaw dla dzieci. Wspólna zabawa dzieci sprzyja ich integracji, a rodzicom daje chwilę wytchnienia i możliwość konwersacji w gronie rodzinnym.

Catering – w lokalu czy z zewnątrz

Większość lokali oferujących organizację przyjęcia komunijnego zapewnia catering we własnym zakresie. proponują kilka rodzajów menu, które można dostosować do własnych potrzeb. Jeśli z jakiś powodów nie spełnia ono oczekiwań, zdecydować się na wynajem jedynie lokalu bez obsługi. Dobrym rozwiązaniem jest zadbanie we własnym zakresie jedynie o catering słodkości. I na przykład organizując przyjęcie komunijne we Wrocławiu zamiast rozmaitych ciast zdecydować się na najlepsze pączki w mieście. Pączkarnia Bite a Donut przygotuje różnego rodzaju pączki, które z całą pewnością zachwycą wszystkich gości. Będą stanowiły idealne słodkie dopełnienie serwowanych na przyjęciu dań.

Cena – ważne, aby zachować zdrowy rozsądek

Nie ma co ukrywać, że cena wynajmu jest elementem wpływającym na podjęcie ostatecznej decyzji. Koszt organizacji przyjęcia weselnego zwykle stanowi znaczne obciążenie domowego budżetu. Niemniej jednak trzeba zachować zdrowy rozsądek. Wybieranie najdroższej opcji nie musi być najlepszym rozwiązaniem gwarantującym udane przyjęcie. Z kolei wybór najtańszego lokalu może sprawić, że w ostatecznym rachunku będzie na przykład droższy albo nie zapewni właściwego komfortu gościom. Wybierając lokal warto więc wszelkie kwestie wynajmu przedyskutować. Oferty lokali są zwykle bardzo elastyczne. Dostosowanie ich do indywidualnych potrzeb może sprawić, że stanie się ona bardziej korzystna i mieszcząca się w przewidzianym na ten cel budżecie.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Kolorowe tortille z szarpaną wieprzowiną i warzywami
Next post Zabiegi lunchowe – trend coraz bardziej popularny w Polsce