Majówka 2018 na Śląsku i w okolicach. Poznaj 4 miejsca warte odwiedzenia
Czas czytania:2 min

Majówka 2018 na Śląsku i w okolicach. Poznaj 4 miejsca warte odwiedzenia

0 0

Przed nami majówka. W tym roku dla niektórych to nawet 6 dni wolnych od pracy. Jak spędzić ten czas na Śląsku? Sprawdź, gdzie warto wybrać się z całą rodziną i znajomymi. Atrakcji nie brakuje. Od pustyni po największą w Polsce makietę kolejową

Na Śląsku można zwiedzić nie tylko słynne muzea i wystawy, ale nie brakuje również ciekawych miejsc, które nie zawsze znajdziemy w przewodnikach. Przedstawiamy 4 atrakcje, na które warto zwrócić uwagę, planując tegoroczny długi weekend majowy.

1. Majówka na Śląsku – zagroda Żubrów w Pszczynie

Z całą rodziną warto wybrać się do Parku Pszczyńskiego. To na jego terenie znajduje się Pokazowa Zagroda Żubrów. Na powierzchni ok. 10 ha można podziwiać żubry, muflony, jelenie szlachetne, daniele i sarny oraz różne gatunki ptaków m.in. łabędzie, pawie indyjskie czy gęsi łabędzionose. Mało kto wie, że to ten ośrodek na początku XX wieku odegrał kluczową rolę w przywracaniu gatunku i dzięki niemu żubry powróciły do Puszczy Białowieskiej. Obok znajduje się godny uwagi neobarokowy pałac pszczyński.

2. Majówka na pustyni

Na Śląsku jest to możliwe. Zamiast nad jezioro możemy wybrać się na Pustynię Błędowską. Zwana „Polską Saharą” jest największa pustynią w Europie. Ma ok. 10 km długości, 4 km szerokości i rozciąga się od Błędowa w Dąbrowie Górniczej do gminy Klucze. Jeszcze na początku XX wieku można było zaobserwować tam burze piaskowe oraz zjawisko fatamorgany. To tam zostały zrealizowane zdjęcia m.in. do filmu „W pustyni i w puszczy”. Dzisiaj na obszarze 32 km kw. na turystów czeka kilka interesujących szlaków.

3. Majówka na Śląsku – miasteczko Pszczele

Równie ciekawa i nietypowa atrakcja mieści się w Dzięgielowie pod Goleszowem. Znajduje się tam unikatowe w skali Polski i Europy „Miasteczko Pszczele”. Na terenie pasiek znajdują się ule własnej konstrukcji – inspirowane architekturą beskidzką. Te są w kształcie domków góralskich, ratusza, kościoła, młyna wodnego czy wiatraka. Miasteczko odwiedzają turyści z całej Polski, ale również grupy z Czech, Słowacji, Austrii, Holandii, Niemiec czy Szwajcarii.

4.Majówka na Śląsku – największa makieta kolejowa w Polsce

Nie lada atrakcją dla najmłodszych i dorosłych jest Kolejkowo – największa makieta kolejowa w Polsce. Znajduje się na terenie gliwickiego Centrum Handlowego Europa Centralna. Na miejscu przenosimy się do dokładnie odwzorowanej rzeczywistości pomniejszonej o 25 razy. W miniaturowym świecie zobaczyć można m.in. miniatury autentycznych budowli ze Śląska np. dworca kolejowego w Gliwicach wraz z peronami, gliwickiego ratusza oraz kamienic. To także jedyna makieta w Polsce, na której pływa statek. Na terenie Europy Centralnej znajdują się również inne ciekawe atrakcje, m.in. Park Trampolin oraz unikalna w skali świata Galeria Figur Stalowych.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Majówkowe finger foods, czyli co warto zabrać na piknik
Next post Grill z bakaliowym sznytem