Odblaski dla psa – zadbaj o swojego czworonoga!
Czas czytania:2 min

Odblaski dla psa – zadbaj o swojego czworonoga!

0 0

Jesień i zima potrafi dać się we znaki właścicielom czworonogów – i nie chodzi tu o ciągłe wycieranie mokrych łap. Sen z głowy miłośnikom psów spędza bezpieczeństwo pupili. Jeszcze przed chwilą wydawało się, że popołudniowym i rannym spacerom towarzyszą miłe promienie słońca, by nagle przekonać się, że wychodzenie z psem odbywa się niemal w zupełnych ciemnościach. Kto ma przynajmniej odrobinę poczucia odpowiedzialności, zastanawia się, jak w takich okolicznościach najlepiej zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo swojego zwierzaka.

 

Wyjść z psem trzeba bez względu na pogodę i porę dnia. Wie o tym każdy właściciel czworonoga. Jesienne i zimowe spacery często jednak dalekie są od beztroski. Po zmroku często tracimy psa z oczu. Trudno jest dostrzec, czy podnosi coś z ziemi. Nierzadko psy zachowują się w sposób zupełnie nieprzewidywalny. Lękiem reagują na cienie rzucane przez drzewa, nagłe pojawienie się innych ludzi opatulonych w czapki i szaliki, bądź innych czworonożnych towarzyszy. Reakcja może być nawet bardzo gwałtowna. Pies wyrywa się do przodu i ucieka. W ciemnościach łatwo mu stracić orientację i w nieznanym terenie trudno wrócić do właściciela.

Po co psu odblaski?

W takich sytuacjach bardzo pomocne są odblaski dla zwierząt. Pozwalają właścicielowi dostrzec swojego ulubieńca z dużej odległości. Są też sygnałem ostrzegawczym dla kierowców, by z większą uwagą obserwować pobocze i zmniejszyć prędkość, bo na poboczu porusza się pies – wyjaśnia ekspert z portalu odblaski24.com.pl.

Tu aż się prosi o wzmiankę, by właściciele psów pomyśleli także o odblaskach dla siebie. Kamizelka ostrzegawcza czy opaska odblaskowa dla właściciela powinna być obowiązkowym wyposażeniem podczas każdego spaceru, kiedy mamy do czynienia z kiepską widocznością.

Jakie odblaski wybrać dla psa?

Na spacer po parku czy przy domu wystarczy już nawet jeden odblask dla zwierząt, by nasz pupil stał się dobrze widoczny dla otoczenia. Do wyboru mamy różne akcesoria dla zwierząt. Bardzo dobrą opinią cieszy się np.: opaska LED dla psa. Zastępuje ona zwykłą obrożę. W ciągu dnia można jej nie włączać. Nie ma więc konieczności wymiany obroży w różnych porach dnia – dodaje nasz ekspert z odblaski24.com.pl.

Na czarnym pasku umieszczone są świecące na czerwono diody LED. Światełka są uruchamiane ręcznie, a sama obroża jest dostępna w kilku rozmiarach.

Innym rodzajem obroży odblaskowej dla psa jest obroża solarna z kilkoma sekwencjami świetlnymi, która ładuje się sama podczas spaceru w ciągu dnia. Kolejny przydatny gadżet to szelki odblaskowe dla psa. Taka uprząż odblaskowa przypomina trochę kamizelkę odblaskową i przeznaczona jest przede wszystkim dla psów pracujących jako asystenci czy psy górskie. Nie oznacza to wcale, że taki odblask dla psa nie przyda się w bardziej zwyczajnych okolicznościach. Szelki odblaskowe dla psa są większych rozmiarów niż obroża. Ma to ten plus, że większa jest po prostu powierzchnia odblaskowa. Nie ma to żadnego wpływu na komfort noszenia. Szelki są lekkie, miękkie, nie ocierają sierści i skóry. To ważna informacja, bo odblaski muszą być wygodne dla psa. Nie powinny też świecić zbyt mocno, by go nie oślepiać lub drażnić. To samo dotyczy breloczków, które ze względu na walory estetyczne często wybierają właściciele czworonogów. Pamiętajmy, by przed wyjściem na spacer sprawdzić, czy taki odblask nie obija się psu o szyję lub łapy.

Brak dobrej widoczności może dla psa skończyć się tragicznie. Zadbajmy więc wcześniej o odblaski dla zwierząt, by spacer z ulubieńcem był przyjemnością, a powrót do domu nie przebiegał bez niepotrzebnych perturbacji.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Świąteczne przygotowania w 4 krokach
Next post Dawniej i dziś – jak zmieniały się prezenty pod choinką?