Jak oszczędzać kupując online? 5 praktycznych rad
Czas czytania:3 min

Jak oszczędzać kupując online? 5 praktycznych rad

0 0

Możliwości oszczędzania przy zakupach w sieci jest wiele. Każdy może dziś bez wysiłku zostać „smart shopperem“ – to nic nie kosztuje i jest proste. Ale jak znajdować najlepsze oferty, oszczędzać nie tylko pieniądze, lecz również czas, a nawet zarabiać przy okazji zakupów? Ekspert od smart shoppingu z największego na świecie centrum zakupów online (www.retailmenot.pl) prezentuje 5 praktycznych rad

Jak oszczędzać kupując online

1. Wiesz, czego szukasz? Porównuj ceny

Porównywarki to elementarz oszczędzania na zakupach online – są popularne w Polsce. Pozwalają na szybkie zorientowanie się w cenach produktu, którego szukamy. Dobrze jest korzystać z kilku porównywarek, żeby solidnie przeszukać rynek i nie przepłacić. Pod tym względem wyszukiwarki są świetnym pomocnikiem w oszczędzaniu, ale mają też swoje ograniczenia: nigdy nie mamy stuprocentowej pewności, że widzieliśmy wszystkie oferty, a te znalezione są aktualne. Poza tym w ten sposób można przegapić ciekawe oferty na artykuły, których akurat w tym momencie nie szukamy, ale które mogłyby być dla nas interesujące. Jeśli łowca nie idzie za zwierzyną, lecz na nią czeka, to omija go wiele dobrych okazji.

2. Kupony rabatowe – oszczędzaj i pieniądze, i czas

To bardzo prosty i popularny sposób na oszczędzanie w sieci. Jak to działa? Znajdujemy kupon rabatowy sklepu (na przykład 10% na nieprzecenione produkty lub 20% na określony asortyment). Kupon zawiera kod, który wpisujemy przy transakcji. Warto pamiętać, że w każdym e-sklepie odpowiednie pole może się znajdować w innym miejscu, ale koniecznie trzeba je wypełnić (przekopiować kod rabatowy) przed finalizacją zakupu. Korzystanie z kuponów rabatowych jest łatwe – trzeba tylko znaleźć odpowiednie oferty. Chodzi o to, żeby nie szukać ich długo i nie trafiać na kupony „przeterminowane”. „Z punktu widzenia kupującego liczy się to, żeby kupony były aktualne, sprawdzone i żeby w jednym miejscu był jak największy wybór, w tym oferty najbardziej atrakcyjnych i lubianych marek oraz sklepów. Wtedy oszczędza się i pieniądze, i czas”, mówi Alicja Rząd z RetailMeNot.pl, największego na świecie centrum zakupów online, udostępniającego kupony rabatowe i zniżki do sklepów internetowych.

3. Cashback – otrzymuj zwrot pieniędzy przy zakupach

Przy zakupach online można otrzymać „pieniądze z powrotem“. Oczywiście nie całą sumę, ale da się w ten sposób sporo oszczędzić. Na zakupach „cashback” (nazywane też moneyback) działa tak: kupujemy produkt za określoną cenę, a część pieniędzy (zwykle pewien procent wartości transakcji) po jakimś czasie otrzymujemy z powrotem. Przy większej liczbie transakcji robi się z tego znaczna suma. Oprócz oficjalnych ofert cashback pochodzących bezpośrednio od sklepów internetowych i marek istnieją również wyspecjalizowane serwisy. Jeżeli zakup zostanie wykonany za ich pośrednictwem to zwracają użytkownikowi część pieniędzy. Doświadczeni łowcy online korzystają z serwisów, gdzie są tylko aktualne i przetestowane oferty typu cashback, znajduje się je szybko i w prosty sposób od razu można je wykorzystać (jednym kliknięciem). Profesjonaliści w oszczędzaniu na zakupach w sieci wiedzą też, że oferty typu cashback nieraz łączą się z kuponami rabatowymi lub innymi możliwościami. Czyli przy jednym zakupie oszczędza się podwójnie.

4. Społeczności smart shopperów: oszczędzaj  więcej z innymi

Opinie, podpowiedzi czy rekomendacje innych są bardzo pomocne przy kupowaniu w sieci. Również w Polsce istnieją już całe społeczności wyspecjalizowane w oszczędzaniu. Ich członkowie oceniają sklepy, produkty, szukają i testują kupony rabatowe, zniżki, wyprzedaże czy promocje, wzajemnie dzielą się swoimi odkryciami i doświadczeniami. Działa to jak oddolne, niezależne badanie rynku pod kątem korzyści dla kupujących. Gdy klienci tworzą tego rodzaju sieć, łatwiej im znaleźć najlepsze oferty, a zakupy online stają się bezpieczniejsze. „Dlatego na RetailMeNot.pl dodatkowo stworzyliśmy miejsce dla aktywnej społeczności. Użytkownicy pomagają innym oszczędzać i korzystają z pomocy innych, przy czym od razu również mogą wykorzystać znalezione na naszej stronie zniżki i rabaty. A nasz program bonusowy pozwala im w ten sposób nawet  dodatkowo zarabiać”, wyjaśnia Alicja Rząd.

5. Programy bonusowe – zbieraj punkty i nagrody za lojalność

Zwykle jest tak, że najpierw trzeba coś kupić, żeby otrzymać w nagrodę punkty bonusowe. Im droższy produkt, tym więcej punktów. Poza tym w tradycyjnym modelu to sposób oszczędzania dla wytrwałych – zazwyczaj punkty trzeba zbierać długo, żeby uzyskać z tego jakieś korzyści.
Z punktu widzenia sklepów i marek to forma nagrody dla klientów za ich wierność. „My wprowadziliśmy zupełnie inny model. Punktami bonusowymi nagradzamy nie tylko za zakupy i oszczędzanie poprzez naszą platformę, ale też za aktywność w naszej społeczności. Zbiera się je, udostępniając znalezione kody rabatowe lub oceniając i testując oferty z RetailMeNot.pl. Korzyść jest wymierna, ponieważ punkty można zamienić na kupony pieniężne do sklepów online“, podkreśla Alicja Rząd.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Pulpety z tuńczyka i kaszy jaglanej z makaronem z cukinii
Next post Antykoncepcja transdermalna na lato