Pakowanie walizki: jak to zrobić szybko, sprawnie i jakich błędów unikać?
Czas czytania:2 min

Pakowanie walizki: jak to zrobić szybko, sprawnie i jakich błędów unikać?

0 0

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje, a wraz z nimi pakowanie, które niestety w większości przypadków potrafi skutecznie odebrać nam radość z urlopu. Ile razy złościliśmy się, że walizka się nie domyka lub nie mamy miejsca, żeby włożyć zapasową sukienkę? Poznaj kilka trików, które pozwolą Ci szybko i sprawnie spakować bagaż, unikając przy tym niepotrzebnego stresu

Po pierwsze: wybierz odpowiednią walizkę

Szykując się do wytęsknionych wakacji, w pierwszej kolejności pomyśl o tym w co się spakujesz. Jeśli planujesz tygodniowy wyjazd do zagranicznego kurortu, zabierz ze sobą średniej wielkości, wygodną walizkę na solidnych kółkach. Coraz częściej słyszy się, że nawet w pokojach hotelowych dochodzi do kradzieży, dlatego warto wybrać taki bagaż, który będzie naszym podróżnym sejfem np. marki Pacsafe. Produkty te dają gwarancję bezpieczeństwa między innymi dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań jak np. stalowej siatki. Dyskretnie ukryta w przedniej części, bokach oraz spodzie walizki, uniemożliwia dostanie się do jej wnętrza i wyjęcia cennej zawartości. W bagażach znajdują się również specjalne suwaki odporne na włamanie.

Po drugie: od najcięższej do najlżejszej

Aby efektywnie zapakować walizkę kieruj się prostą zasadą: cięższe i większe przedmioty kładź na sam spód. Rób tak np. z butami i ręcznikami (jeśli koniecznie musisz je zabrać), a także spodniami, które się nie gniotą. W kolejnych warstwach kładź coraz mniejsze i lżejsze przedmioty. Na wierzchu najlepiej ułożyć delikatne rzeczy, a także sukienki i marynarki – aby się nie pogniotły złóżmy je tylko na pół. Pamiętaj, aby zaoszczędzić miejsce w walizce – zamiast ciężkich butelek z kosmetykami, zabierz ich miniaturki i włóż do niewielkiej kosmetyczki lub rozlokuj w wolnych przestrzeniach.

Po trzecie: zwijaj w rulon

Zamiast składać ubrania w kostkę, zwijaj je w niewielkie rulony i układają ciasno obok siebie. To doskonały sposób, by zaoszczędzić cenne miejsce w walizce, a dodatkowo Twoje ciuchy dojadą do miejsca docelowego w dobrym stanie. Jeśli zaś nie przekonuje Cię ten sposób, możesz również wykorzystać torebki próżniowe, które pozwolą Ci skompresować rzeczy i wygospodarować więcej miejsca w bagażu. Dzięki nim posegregujesz również rzeczy i zachowasz porządek w walizce. Torebki te możesz później wykorzystać na brudną bieliznę.

Po czwarte: wykorzystuj wolne miejsce

Jeśli chcesz zmieścić wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy, nie lekceważ żadnej wolnej przestrzeni. Luki powstają zawsze, ale warto je wykorzystać. W niewielkie, puste szpary można schować np. ładowarkę do telefonu, prostownicę do włosów czy klapki plażowe. Unikaj też pustych miejsc w samych przedmiotach. Przykładowo buty możesz wypchać skarpetkami lub bielizną. Efekt? Buty nie zdeformują się, a Ty zyskasz dodatkową ilość miejsca.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Detoks dla skóry, czyli jak skutecznie ją oczyścić
Next post Zwierzak w domu, czyli jak dbać o czystość w domu