Przygotuj samochód na jesienną szarówkę
Czas czytania:2 min

Przygotuj samochód na jesienną szarówkę

0 0

Jesień to dla każdego kierowcy wyjątkowo trudny czas. Szybko zapada zmierzch, częściej pada, pojawiają się mgły, a drogi mogą być śliskie. Jak zatem przygotować samochód na jesienną szarówkę?

Aby zbliżająca się jesień nie spędzała kierowcom snu z powiek, należy się do niej gruntownie przygotować. Czasem wystarczy zakup kilku akcesoriów jak wycieraczki czy oświetlenie oraz zadbanie o kwestie związane z elektryką pojazdu.

Sprawne wycieraczki kluczem do bezpieczeństwa na drodze

Akcesoria samochodowe to niezbędny element utrzymania pojazdu w doskonałej kondycji. Jakie produkty warto kupić, by przygotować się na jesień? Jednym z kluczowych elementów samochodu są wycieraczki. Umożliwiają one kierowcom bezpieczną jazdę nawet podczas trudnych warunków pogodowych. Jeśli przestaną działać, konieczna jest ich natychmiastowa wymiana, ponieważ wycieraczki niesprawne w trakcie jazdy stanowią wykroczenie, za które kierowca może zapłacić nawet 500 zł mandatu karnego. Warto zatem na bieżąco sprawdzać stan wycieraczek, a w przypadku wykrycia usterki – niezwłocznie dokonać naprawy lub wymiany.

Wybierając wycieraczki należy zwrócić uwagę nie tylko na ich długość i konstrukcję ramion, ale także na inne szczegóły, które bezpośrednio decydują o jakości ich pracy- np: na materiał z którego jest wykonane pióro. Często kierowcy przepłacają lub kupują produkty wątpliwej jakości, ponieważ działają pod presją czasu – wyjaśnia Jacek Wójcik, Product Manager Würth Polska. – Najlepszym wyborem są płaskie uniwersalne wycieraczki bezprzegubowe – typu Aerotwin. Do ich zalet należy m.in. zakrzywiona konstrukcja, dzięki czemu lepiej dopasowują się do najnowszych typów szyb samochodowych. Ponadto posiadają dodatkowe wzmocnienie konstrukcji ze stali nierdzewnej, które zapewnia lepszą stabilność, brak wibracji i większy ciężar – dodaje ekspert Würth Polska.

Elektryka – jesienny niezbędnik każdego kierowcy

Według policyjnych statystyk, w okresie jesienno–zimowym dochodzi do największej liczby wypadków drogowych. Jedną z przyczyn jest zły stan techniczny pojazdów, w tym jazda bez wymaganego oświetlenia[footnoteRef:1]. Dobry stan oświetlenia w samochodzie to – obok wycieraczek – podstawa bezpieczeństwa na drodze. Żarówki samochodowe nie tylko poprawiają widoczność na szosie, ale też pozwalają dostrzec nasz pojazd innym uczestnikom ruchu drogowego. [1: https://statystyka.policja.pl/download/20/403374/Wypadkidrogowe2022.pdf]

Jesień to najlepszy czas do kontroli i ewentualnie wymiany żarówek w samochodzie, ponieważ potrzebujemy wtedy maksymalnej sprawności oświetlenia i pełnej wydajności żarówek – to przekłada się na bezpieczeństwo podróży. Dzięki temu będziemy mieć gwarancję idealnego oświetlenia drogi, a jednocześnie nie będziemy nerwowo szukać nowej żarówki, gdy stara przepali się w najmniej odpowiednim momencie. Wymiana żarówek pozwala też uniknąć nieprzyjemnych sytuacji na drodze, w której np: jeden reflektor nie działa, a jednocześnie jest dobrą okazją do kontroli ustawienia świateł w samochodzie – tłumaczy Jacek Wójcik, Product Manager Würth Polska.

Produkty do zadań specjalnych

Jakie jeszcze akcesoria warto kupić przed zbliżającą się jesienią? Bez wątpienia przydadzą się opaski na przewody elektryczne pomagające zorganizować i zabezpieczyć instalacje elektryczne w samochodzie, minimalizując ryzyko awarii. Profesjonaliści oraz zawodowi kierowcy docenią też złącza konektorowe, które umożliwiają efektywne połączenie różnych komponentów elektrycznych, przyczyniając się do prawidłowego funkcjonowania systemów w pojeździe. Mierniki elektryczne to produkt, który jest niezastąpiony podczas diagnostyki. Mierniki umożliwiają precyzyjny pomiar parametrów elektrycznych i identyfikację ewentualnych problemów w samochodowym układzie elektrycznym.

Zbliżająca się jesień to pora roku, podczas której wychodzi na jaw wiele usterek instalacji elektrycznej samochodu. Jak można się domyślić, często przyczyną jest wilgoć w powietrzu. Może to powodować zwarcia lub przebicia, co zaowocuje mniej lub bardziej poważnymi awariami: począwszy od przepalonej żarówki, poprzez problemy z uruchomieniem silnika, aż po poważną awarię instalacji elektrycznej. Dlatego też nie należy zwlekać z naprawą – podsumowuje Jacek Wójcik, Product Manager Würth Polska.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post 3 suplementy wspierające metabolizm i utrzymanie prawidłowego poziomu cukru
Next post <strong>W ten sposób zniweczysz efekt wybielania</strong>