Rytuały idealne na długie, jesienne wieczory
Czas czytania:3 min

Rytuały idealne na długie, jesienne wieczory

0 0

Kiedy dni stają się coraz ciemniejsze i chłodniejsze a słońca jest coraz mniej, warto pomyśleć o własnym samopoczuciu i stworzyć osobiste rytuały, bądź swojego rodzaju rutyny, które pozwolą nam czuć się jak najlepiej w sezonie jesiennym. Słowo „rutyna” u wielu może wzbudzać negatywne konotacje, kojarząc się z życiem płynącym w jednym, monotonnym tempie. Zapominamy jednak, że rutyna jako rytuał może nieść ze sobą wiele benefitów – szczególnie w okresie jesienno-zimowym

Jesienna aura naturalnie sprawia, że większość czasu spędzamy w domu. W tym sezonie stwórz unikalną atmosferę w swoim wnętrzu. Dzięki Philips Hue, czyli personalizowanemu, inteligentnemu systemowi oświetlenia, czerpanie przyjemności z rzeczy tak prostej jak światło, stanie się Twoim nowym rytuałem.

Uprzyjemnij sobie codzienność

Światło otacza nas zawsze – dzięki niemu żyjemy, przy nim pracujemy, relaksujemy się, budzimy. Jego odpowiednie wykorzystanie pomoże sprawić, że każdy dzień rozpoczniemy i zakończymy w dobrym nastroju. Inteligentne oświetlenie Philips Hue pozwoli Ci stworzyć najlepsze warunki na dowolną okazję, od dopasowania świateł do pory dnia, aż po ich synchronizację z multimediami na ekranie Twojego telewizora.

Czy wiesz, że wstawanie o tej samej godzinie może znacząco poprawić Twoje samopoczucie i sprawić, że każdy poranek zacznie się komfortowo? Dzięki takiej prostej rutynie lepiej się wyśpisz, a Twój organizm będzie bardziej wydajny. Z czasem przestaniesz też potrzebować budzika! W stworzeniu takiego codziennego, porannego rytuału może pomóc oświetlenie Philips Hue – automatyzacja „Pobudka” dostępna w aplikacji Hue o wybranej godzinie zacznie powoli rozjaśniać światła w sypialni, dzięki czemu wstawanie będzie łatwe, jak nigdy dotąd. Kiedy już opuścisz łóżko, Twój poranny rytuał dopełni zimne, niebieskie światło w mieszkaniu, dzięki któremu poczujesz się w pełnej gotowości na pracowity dzień. Już nie będziesz potrzebować dodatkowego espresso z rana!

Kiedy wrócisz do swojej domowej oazy po pracy, poświęć chwilę na relaks i odpoczynek. Idealnym sposobem na wyciszenie się po intensywnym dniu jest medytacja – nawet kilka minut skupienia na własnym oddechu, przyniesie spokój i poprawi twoje samopoczucie. Wypełnienie wnętrza twojego domu ulubioną muzyką czy relaksującymi barwami pomoże Ci się odprężyć, a dzięki Philips Hue wprowadzenie idealnego nastroju jest jeszcze prostsze. Wystarczy stworzyć własną aranżację świetlną wypełnioną relaksującymi barwami – np. ciepłą bielą i kojącym pomarańczowym kolorem – wszystko w aplikacji Hue.

Całodzienna praca przy komputerze, stres, niewiele światła słonecznego – te oraz wiele innych czynników może mieć znaczący wpływ na jakość naszego snu, jednocześnie utrudniając wyciszenie się przed pójściem spać. Aby odpowiednio zrelaksować się przed snem, warto nie korzystać z urządzeń elektronicznych minimum 30 minut wcześniej – książka będzie znacznie lepszym wyborem niż telefon. Pomocna może być też spokojna, wyciszająca muzyka oraz oczywiście odpowiednie dobrane światło. Teraz możesz połączyć swoje konto Spotify z aplikacją Hue i sprawić, by światła tańczyły w rytm relaksującej, wieczornej playlisty. Możesz również ustawić automatyzację „Zasypianie” w aplikacji Hue tak, by uruchamiała się codziennie o określonej godzinie – będzie ona stopniowo przyciemniać światła, aż do wybranej pory snu, ułatwiając relaks przed pójściem do łóżka.

Stwórz dowolny nastrój w swoim domu

Światło może być istotne nie tylko wtedy, gdy chcesz się zrelaksować. Jest ono też ważnym narzędziem do tworzenia odpowiedniego nastroju, szczególnie podczas długich jesiennych wieczorów.

Po prostu otwórz aplikację Hue i wybierz jedną ze scen w bibliotece scen oświetlenia. Od teraz, możesz wypełnić swój dom światłem idyllicznie zatytułowanych scen, takich jak „Bursztynowy rozkwit”, „Pola pomarańczy” czy „Błękitna planeta”. Możesz też przenieść się w nowoczesny, futurystyczny świat dzięki wyraźnym i nasyconym scenom „Soho”, „Magneto” czy „Hal”. Stuknij przycisk odtwarzania w aplikacji, aby sceny były dynamiczne, a następnie dostosuj prędkość, dotykając ikony trzech kropek.

Inteligentne oświetlenie Philips Hue pozwoli Ci też cieszyć się multimediami w zupełnie nowej odsłonie. Oglądaj filmy, seriale lub ciesz się wrażeniami w grach komputerowych ze światłem zsynchronizowanym z akcją na ekranie. Rozrywka idealna na długie, jesienne wieczory nabierze nowego wymiaru dzięki światłu, które wzmocni i pogłębi twoje wrażenia. Wybierz oświetlenie, które najlepiej sprawdza się w Twoim domowym kinie: Gradientowa Taśma LED Play, lampy Play, gradientowa Tuba LED Play lub lampa podłogowa Signe.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post <strong>Szybkie i eleganckie – nowa seria powerbanków Fresh ‘n Rebel</strong>
Next post Święta z inflacją w tle, czyli jak nie ulec zakupowemu szaleństwu w przeddzień nowego kryzysu