Świąteczne przygotowania – jak zdążyć ze wszystkim
Czas czytania:1 min

Świąteczne przygotowania – jak zdążyć ze wszystkim

0 0

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami, pora więc pomyśleć o przygotowaniach. Zaplanowanie i dopięcie wszystkiego na ostatni guzik może przerosnąć nawet najbardziej wprawionego organizatora. Aby zapanować nad świątecznym chaosem, warto przygotować harmonogram prac i pomyśleć, jak dodatkowo ułatwić sobie część zadań. 

Świąteczne przygotowania

Po pierwsze: lista gości. Wynotujmy, kto w tym roku zasiądzie z nami do wigilijnego stołu i zawczasu zastanówmy się, jaki prezent by go zaskoczył: może ma jakieś hobby albo wspominał o czymś w ostatnim czasie. Jeśli nie chcemy stać w kolejkach, zakupy zróbmy w sieci. Nie zapomnijmy też o nabyciu papieru do pakowania oraz ozdobnych opakowań. Jeśli świętujemy w dużym gronie, możemy zaproponować gościom losowanie osoby, której damy prezent.

Święta to oczywiście także jedzenie. W kulinarnych przygotowaniach najważniejsza jest dobra organizacja. Zróbmy listę potraw i od razu rozpiszmy dania na potrzebne składniki. Dzięki temu zweryfikujemy, co mamy w domu, a co trzeba kupić. Na zakupy najlepiej wybrać się do supermarketu, gdzie znajdziemy wszystko. Pozwoli nam to zaoszczędzić sporo czasu.

Zmorą przedświątecznych przygotowań bywają porządki. Są czasochłonne, a na dodatek męczące, dlatego warto dobrze zaplanować zadania i rozpisać, co i kiedy trzeba zrobić. Niestety, mimo chęci może zabraknąć nam czasu na realizację nawet najlepszego planu. Nie ma co załamywać rąk. Możemy sobie pomóc poprzez znalezienie profesjonalnego eksperta od porządków. Jeśli nie chce nam się przeglądać ton ogłoszeń, nowoczesne platformy jak Pozamiatane.pl ułatwią poszukiwania. Wystarczy 60 sekund, aby rozwiązać kwestię sprzątania i zorganizować wizytę fachowca, który przyjdzie we wskazanym dniu o wybranej godzinie i zajmie się mieszkaniem. W przedświątecznej gorączce sprzątanie można też bezpiecznie zamówić z dowolnego miejsca dzięki aplikacji mobilnej.

Grudzień, a zwłaszcza ostatnie kilkanaście dni przed Świętami, to dla nas bardzo gorący okres, kiedy wyraźnie wzrasta liczba zamówień. Wiele osób szuka wtedy pomocy w świątecznych porządkach, głównie dlatego, że brakuje im czasu na dokładniejsze wymycie kloszy, okien czy piekarnika. W tym okresie czas zamawianego sprzątania jest dłuższy niż przeciętny – ok 4-5 godzin – komentuje Jakub Łączkowski, twórca serwisu Pozamiatane.pl

Sporządzanie harmonogramów, a później ich realizacja sprawi, że wszyscy domownicy będą dumni z tego, jak wiele udało im się zrobić, aby dopiąć wszystko na ostatni guzik. Nie bójmy się jednak szukać pomocy i wykorzystywać innowacyjne rozwiązania, które z roku na rok zdobywają coraz większą popularność. Jeśli ktoś może wyręczyć nas w jakimś zadaniu, skorzystajmy z takiej opcji. Najważniejsze, aby przeżyć ten czas magicznie, a nie w pędzie, nerwach i zmęczeniu przygotowaniami.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Aranżacja świątecznego stołu
Next post Siła detalu – stylizacje na chłodniejsze dni