Tani i nieskomplikowany sposób na przesyłkę zagraniczną
Czas czytania:2 min

Tani i nieskomplikowany sposób na przesyłkę zagraniczną

0 0

Osoby posiadające krewnych czy przyjaciół za granicą wspominają często o tym, jak trudne bywa wysłanie do nich paczki. Bywa, że rezygnują z przesłania niektórych rzeczy, ponieważ zwyczajnie im się to nie opłaca. A kiedy nastaje już konieczność wysyłki czegoś niezbędnegom narzekają zwykle na długie kolejki na poczcie, konieczność wypełniania skomplikowanych druków, a w końcu także na ceny tych przesyłek. Nawet niewielkie paczki zagraniczne potrafią kosztować tyle, że cena przesyłki przewyższa wartość tego, co znajduje się w środku. Dlatego też osoby takie często uciekają się do innych sposobów. Jeśli ktoś znajomy akurat wybiera się do tego kraju, proszą go o zabranie czegoś dla ich bliskich (choć tu również możliwości są ograniczone, ze względu na ściśle określoną maksymalną wagę bagaży rejestrowanych i podręcznych). Dużo wygodniejszą opcją jest poszukanie usług taniego kuriera, zajmującego się wysyłkami za granicę

Ceny przesyłek zagranicznych: poczta kontra tani kurier

Koszty paczek pocztowych wysyłanych poza granice naszego państwa do tanich nie należą. Paczka do Wielkiej Brytanii, wysłana najtańszą z dostępnych przesyłek, ale ważąca ponad kilogram, na poczcie kosztuje około sześćdziesięciu złotych. W zamian nie otrzymujemy nawet potwierdzenia odbioru, bo jest to opcja dodatkowo płatna. A co zrobić, jeśli mamy do wysłania coś naprawdę dużego? Być może tutaj warto przerzucić się z usług poczty na kuriera. W cenie 60 zł możemy nadać paczkę do 5 kg, za 10 kg zapłacimy niewiele więcej, bo ok. 70 zł. Tani kurier w cenie ok. 100 zł może przetransportować przesyłkę o wadze do 30 kg, w której zmieści się już naprawdę sporo rzeczy. Niektóre firmy kurierskie mają w swojej ofercie standardowe wysyłki nawet do 70 kg – gdyby więc ktoś z naszych bliskich zapomniał z domu połowy szafy – możemy mu ją wysłać. 

Czas oczekiwania na przesyłkę zagraniczną

Warto zaznaczyć, że taki tani kurier wcale nie oznacza, że przesyłka będzie szła do adresata dłużej. W większości przypadków czas oczekiwania wynosi do 2,3 dni roboczych do tygodnia. Oczywiście czas może zmieniać się w zależności od odległości – czy przesyłka idzie np. Czech, czy na Antypody, i od wybranej opcji – transport lotniczy jest jeszcze szybszy niż drogowy. 

Wysyłka paczki za granicę, a cło

Niektórzy martwią się takimi kwestiami, jak to, że paczka wysyłana za granicę musi zostać oclona. Na szczęście nie w każdym przypadku: jeśli wysyła się przesyłkę do kraju znajdującego się w obrębie Unii Europejskiej, nie ma obowiązku jej oclenia. Tylko paczki, które wędrują poza Unię Europejską muszą być odprawione w urzędzie celnym i wymagają odpowiednich dokumentów. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Pudełko na zegarek, czyli jak przechowywać czasomierze?
Next post Obuwnicze trendy na wiosnę i lato 2020