W łazience, na randce czy na nudnym spotkaniu, kiedy korzystamy najchętniej z platform do nauki języka?
Czas czytania:3 min

W łazience, na randce czy na nudnym spotkaniu, kiedy korzystamy najchętniej z platform do nauki języka?

0 0

Platformy internetowe do nauki języków obcych stają się coraz bardziej popularnymi i efektywnymi narzędziami edukacyjnymi. Coraz częściej za ich pomocą nie tylko uczymy się języka, ale także nabieramy chęci do ich nauki, co tylko wspomaga jej proces. Z analizy danych platformy do nauki języków obcych Babbel wynika, że aż 92% użytkowników uważa, że dzięki niej nauka stała się dla nich stałym nawykiem. Starają się oni bowiem wykorzystywać każdą wolną chwilę do nauki. Z jakich narzędzi korzystają najczęściej? Jakie momenty wykorzystują do nauki języka?

Jakiego języka obcego najczęściej uczyli się użytkownicy w 2022 roku?

Jak wynika z danych użytkowników platformy do nauki języków obcych firmy Babbel, aż 60% użytkowników Babbel w Polsce uczy się języka angielskiego. Bez wątpienia jest to związane z faktem, że język ten jestnajpopularniejszym językiem świata. Na drugim miejscu uplasował się język niemiecki i polski! Dlaczego? Wpływ na takie statystyki miał wybuch wojny na Ukrainie i uruchomienie darmowych kursów językowych dla obywateli Ukrainy. 

Co wpływa na zaangażowanie i chęć nauki języków obcych.

Nauka języków obcych przynosi oczekiwane efekty tylko wtedy, kiedy uczący odpowiednio się zaangażuje. Należy pamiętać, aby dobór odpowiednich metod uwzględniał elementy, które pozwalają lepiej go przyswoić. Dowiedziono bowiem, że to, co kojarzy nam się z przyjemnością, łatwiej jest przyswoić. To dlatego aplikacje do nauki języków wprowadzają wiele ćwiczeń językowych, gier czy podcastów, które powodują, że nauka jest bardziej atrakcyjna. Jak wynika z analizy aplikacji Babbel, najpopularniejszym sposobem uzupełniającym samodzielną nauką języka jest Babbel’s Games, które wprowadza codzienne ćwiczenia słownictwa i ortografii do codzienności użytkowników poprzez zabawne, interaktywne treści. Najbardziej zaangażowanymi użytkownikami gier są Polacy uczący się języka angielskiego oraz Ukraińcy uczący się języka polskiego.

Drugie miejsce na podium zajmują podcasty, które są kolejnym ulubionym alternatywnym sposobem nauki. Tutaj prym wiodą polscy słuchacze, przy czym zdecydowanie najpopularniejszym językiem tej metody jest angielski, a następnie niemiecki. Na trzecim miejscu uplasowały się zajęcia Babbel Live, które stworzone zostały przez ekspertów. Opierają się one na konwersacjach, co pozwala  oswoić się z mówieniem w danym języku – jak wiadomo, często właśnie z tym większość osób ma  największy problem. Aż 2 na 3 użytkowników Babbel Live w Polsce uczy się angielskiego, a 1 na 5 niemieckiego. Tylko 16% osób uczy się innych języków z angielskiego, przy czym najpopularniejszymi językami są niemiecki, hiszpański, francuski i włoski.

W jakich sytuacjach najczęściej uczymy się języka? 

Początek roku to nieodmiennie czas odrodzenia, poszukiwania nowych dróg i wyznaczania kolejnych celów. W tym także tych związanych z nauką języka. Tylko ilu osobom rzeczywiście udaje się utrzymać postanowienia noworoczne? Jak rozpocząć naukę i znaleźć na nią czas? Jak pokazują dane, Ci, którzy natychmiast rozpoczynają naukę, mają o 50 procent większe szanse na odniesienie sukcesu w dłuższej perspektywie. Użytkownicy, którzy pobierając aplikację i rozpoczynając naukę języka tego samego dnia, mają dwa razy większe szanse na osiągnięcie sukcesu. Aby nauczyć się języka wystarczy tylko wytrwałość i 15 minut regularnych ćwiczeń dziennie, i właśnie, aż 50% użytkowników aplikacji tyle czasu poświęca na naukę każdego dnia. Aż 92% użytkowników Babbel Power potwierdziło, że nauka stała się dla nich stałym nawykiem, ponieważ starają się oni wykorzystywać na nią każdą wolną chwilę. Korzystający z Babbel znajdują takie momenty wszędzie w życiu codziennym oglądając telewizję (45%), w łazience (27%), np. podczas mycia zębów, wykonując prace domowe (19%), w korku (10%) lub podczas gotowania (9%). Co ciekawe, 13% użytkowników uczy się nawet podczas nudnego spotkania, rozmowy telefonicznej czy randki!

Kiedy najchętniej uczymy się języka?

Według danych platformy najpopularniejszym dniem na naukę języka jest poniedziałek po południu, a następnie niedziela rano i wieczorem. Jeśli chodzi o słuchanie podcastów, to użytkownicy najczęściej wybierają popołudnia w dni powszednie i poranki w weekendy. Natomiast najdłużej słuchają podcastów wczesnym rankiem (6:00-08:00) i późnym wieczorem (23:00). Gry okazują się popularne sporadycznie w ciągu tygodnia, co sugeruje, że użytkownicy maksymalnie wykorzystują swoje „niewykorzystane” chwile.

Dlaczego chętniej uczymy się języka na platformach internetowych?

Podczas, gdy przed pandemią koronawirusa większość uczniów uczyła się zdecydowanie na zajęciach stacjonarnych, dziś możemy zaobserwować wyraźny trend w kierunku nauki języków online. W pierwszych miesiącach pandemii platforma do nauki języków Babbel odnotowała w Polsce 220% wzrost i od tego czasu trend ten się utrzymuje. Dlaczego platformy do nauki języków są tak bardzo popularne? Przede wszystkim dlatego, że uczyć się możemy w każdym dogodnym dla nas momencie. Dzięki temu lepiej i szybciej osiągamy indywidualne cele.

Aby osiągnąć najwyższy cel związany z nauką języka, najlepszym sposobem jest połączenie różnych metod. Nie ma jednej, którą określiłbym jako najbardziej obiecującą. Zależy to od indywidualnych predyspozycji ucznia oraz od czasu, jakim dysponuje. Osoby uczące się języka powinny znaleźć własne, w pełni dostosowane do swojego trybu życia metody. Ponadto powinny być one dostosowane do poziomu i celu jaki chcemy osiągnąć. Platformy do nauki języków dają także możliwość dostosowania procesu nauczania do swoich preferencji, rytmu dnia czy miejsca.  – powiedział Piotr Wojsznis ekspert Babbel

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post <strong>Ślub po grób – czy to ma jeszcze sens?</strong>
Next post <strong>Oszczędzanie na pierwsze mieszkanie – jak zacząć, co robić?</strong>