Gdzie wyjechać w lutym? Oto 7 najciekawszych kierunków w Europie!
Czas czytania:3 min

Gdzie wyjechać w lutym? Oto 7 najciekawszych kierunków w Europie!

0 0

Wakacje w lutym? Dlaczego nie! Jeśli masz dzieci, to nie jest to opcja do rozważenia, ale… koniecznie do wykorzystania! W końcu luty jest czasem ferii zimowych, do tego poza ścisłym sezonem turystycznym. Są takie miejsca na świecie, które w lutym cieszą się o wiele lepszą aurą niż nasza polska. Czy da się je znaleźć w Europie? Mamy też coś dla tych, którym zima niestraszna – podpowiadamy, gdzie wybrać się na ferie z prawdziwego zdarzenia.

 

Gdzie wyjechać w lutym za granicę?

Na pytanie o to, gdzie wyjechać w lutym w Europie, na pierwszy rzut oka nie tak łatwo odpowiedzieć. W końcu klimat między poszczególnymi krajami naszego kontynentu nie różni się aż tak bardzo. Wystarczy jednak przyjrzeć się mapie Europy nieco wnikliwiej, by odnaleźć na niej miłe wyjątki od reguły. Np. Maderę – portugalską wyspę położoną na Oceanie Atlantydzkim. To wciąż Europa, ale obszar o zdecydowanie cieplejszym niż nasz klimacie. Madera to wyspa „wiecznej wiosny”, gdzie przez cały rok panuje łagodna i ciepła aura. Średnia temperatura w lutym wynosi 19°C, woda w oceanie ma 18°.

Innym ciepłym miejscem jest Cypr. To kolejny punkt, który geograficznie budzi pewne wątpliwości. Formalnie Cypr nie należy do Europy, ale jest członkiem UE i znajduje się blisko uznawanej za europejską Turcji. W okresie listopad-luty średnie temperatury w tym kraju wynoszą 22-23°C. Woda osiąga temperaturę 17-18°. W lutym na Cyprze zdarzają się opady deszczu, dlatego jadąc na wakacje w tym okresie roku, warto nastawić się nie tylko na wypoczynek na plaży, ale też na zwiedzanie.

Wakacje w lutym – gdzie najcieplej?

Jednym ze zdecydowanie najcieplejszych punktów na mapie Europy w lutym są Wyspy Kanaryjskie. To podobnie jak Madera obszar znajdujący na zachód Europy, na Oceanie Spokojnym, jednak już na wysokości Afryki. Wyspy Kanaryjskie należą do Hiszpanii, więc wciąż znajdujemy się w obrębie Europy. Średnie temperatury w ciągu roku nie spadają tam poniżej 20°C, dlatego nawet w lutym możemy być pewni pogody sprzyjającej wypoczynkowi i zwiedzaniu. Najcieplej będzie na wyspach Lanzarote i Fuertaventura (leżą najbliżej kontynentu afrykańskiego), ale trzeba też liczyć się z tym, że będzie wiał silniejszy niż w sezonie wiatr.

Gdzie na wakacje w lutym z dzieckiem?

Wakacje w lutym to bardzo dobra opcja dla rodziców najmłodszych dzieci. Kilkumiesięczne szkraby nie powinny przebywać w pełnym słońcu i upale, jaki panuje w wielu popularnych kurortach podczas lata. 17-20°C podczas wakacji będzie dla was najbardziej optymalną pogodą. Tylko gdzie wyjechać w lutym za granicę z dzieckiem, by trafić na takie warunki? Polecamy np. Maltę, wyspę na Morzu Śródziemnym na południe od Włoch. Powietrze w lutym będzie miało 16-17°C, a woda 17-18°C. A jeśli jedziecie na wakacje z nieco starszym dzieckiem, to będziecie mogli pozwolić sobie na nieco zwiedzania. Zwłaszcza, że na Malcie nie brakuje zabytków i atrakcji naturalnych.

Gdzie wyjechać w lutym na ferie?

Nie każdy jednak musi bać się zimy i przed nią uciekać. Jeśli twoja rodzina zalicza się do miłośników aktywności na śniegu, to na ferie 2018 koniecznie wybierzcie się do któregoś z najlepszych europejskich ośrodków narciarskich. Niezawodne pod tym względem będą Austria, Włochy i Francja. We Francji szczególnie polecamy ośrodek Serfaus-Fiss-Ladis, który uznawany jest za najlepszy rodziny kurort w Alpach. Wszystko stworzone jest tu z myślą o dzieciach oraz o ich zamiłowaniu do bajek. Są nawet takie miejsca, gdzie dorośli nie mają wstępu! Wiele austriackich (i nie tylko) kierunków idealnych dla narciarzy znajdziesz w ofercie lidl-podroze.pl.

Czy spodziewałeś się tak wielu różnorodnych możliwości w lutym? Jak widać, nie ma złej pory na podróżowanie. No i zawsze istnieje możliwość ucieczki przed zimą. I to w miejsca wcale nie aż tak odległe czy egzotyczne. Luty da się lubić!

fot. stock.adobe.com
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Tłusty Czwartek inaczej, czyli łakomstwo bez cukru
Next post Jak nakładać lakier hybrydowy? [Ekspert radzi]