Pierwszy Róg – Tajemnica Askiru
Czas czytania:1 min

Pierwszy Róg – Tajemnica Askiru

0 0

„Pierwszy Róg to oddział, który oficjalnie nie istnieje. Formuje się go, kiedy jest taka potrzeba. Składa się z dziesięciu najlepszych żołnierzy legionu…”

Jest tu wszystko, czego miłośnicy dobrej literatury, nie tylko fantastycznej, choć to przede wszystkim dla nich lektura – mogą oczekiwać. Historyczne tło, wielowątkowa akcja, niejednoznaczni bohaterowie, znakomite dialogi i opisy, jest też oczywiście morderstwo i miłość.

Ten debiut – bo „pierwszy Róg” to pierwsza powieść Richarda Schwartza – zapowiada wielką czytelniczą podróż dla miłośników high fantasy.

Akcja rozpoczyna się w zasypanej śniegiem gospodzie pod Głowomotem, na przełęczy ściętych lodem gór na dalekiej Północy. To tu spotykają podróżni, by przetrwać śnieżną zamieć. To grono, które gości karczmarz Eberhard z rodziną, nie jest grupką przyjaciół. Wśród kilkudziesięciu osób są kupcy najemnicy: zbójcy i rabusie, jest zmęczony życiem wojownik Havald oraz Sera Leandra, młoda półelfka i maestra Królestwa Illianu, która ma do wykonania pewne zadanie.

Pojawiają się konflikty, w końcu popełnione zostaje morderstwo – ginie młody parobek pomagający w karczmie. Kim naprawdę są wędrowcy, czy za zabójstwem stoi bestia? Czy trop prowadzi do legandarnego królestwa Askiru? Nieoczekiwanie losy Leandry i Havalda złączą się nie tylko poprzez misję…

Blisko 500 stron powieści pochłania się błyskawicznie, to doskonała lektura, by oderwać się od rzeczywistości.

„Pierwszy Róg” Richard Schwartz – Wydawnictwo Initium

Małgorzata Lis-Skupińska

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post A Ty co zrobisz ze swoimi organami po śmierci? „Serce nr 62″
Next post Jaki kolor sukienki na wesele wybrać? Zasady weselnych stylizacji