6 sposobów na lepsze pranie
Czas czytania:3 min

6 sposobów na lepsze pranie

0 0

To, jak korzystamy z pralki, wpływa na nasz domowy budżet. Jeśli robimy to rozsądnie, nasze ubrania, ale też urządzenie, będą w lepszej kondycji. Co więcej, możemy zaoszczędzić znaczne ilości energii elektrycznej i wody oraz własny czas. Poznaj 6 sposobów, które pozwolą Ci się zawsze cieszyć doskonałym praniem

1. Udane pranie – odpowiedni wsad

To problem, którego nie znają rodziny z małymi dziećmi. W innych przypadkach często włączamy pranie, mając w środku zaledwie kilka ubrań. Marnujemy w ten sposób duże ilości prądu i wody. Jeśli uzbieranie „czarnego” trwa zbyt długo, by zapełnić bęben, a chcemy ponownie założyć spodnie czy sukienkę w tym kolorze, pomyślmy, czy nie ma w szafie czegoś, co można by odświeżyć. Z czarnymi ubraniami można też wyprać inne ciemne kolory, takie jak granat czy brąz. Czasami w przypadku niepełnego wsadu z pomocą może przyjść technologia. Pralki Whirlpool wyposażone w 6. Zmysł, automatycznie dobierają parametry prania do rodzaju tkaniny i wielkości załadunku. Pozwala to zaoszczędzić do 50 procent wody i energii elektrycznej.

2. Udane pranie – optymalna ilość proszku

Najczęściej przesadzamy właśnie w tę stronę, ulegając wrażeniu, że jeśli wsypiemy więcej detergentu, lepiej się wypierze. To jednak błędne przekonanie. Zbyt duża ilość proszku lub płynu zużyta podczas prania nie tylko nie służy naszemu domowemu budżetowi, ale również tkaninom. Pozostawia na nich bowiem często białe, tłuste plamy. Pozostałości po detergencie osadzają się również na łożyskach, prowadząc do ich szybszego zużywania się. A w rzeczywistości na cały bęben pralki wystarczą 2 łyżki stołowe proszku. Warto też kierować się zaleceniami producenta detergentu przy odmierzaniu odpowiedniej porcji. Niektóre z urządzeń dostępnych na rynku same natomiast podpowiedzą nam odpowiednie ilości. Pralki Whirlpool wyposażone są w funkcję PrecisionDose, która zapewnia, że pralka pobiera optymalną ilość detergentu, aby wyprać to, co znajduje się w bębnie. Korzystając z funkcji PrecisionDose możemy zaoszczędzić do 12 litrów detergentu w ciągu roku!

3. UBRANIA POZOSTAWIONE W BĘBNIE

To jeden z najczęstszych błędów związanych z praniem, który może być dla nas bardzo kosztowny. Czasem z powodu zabiegania, innym razem dlatego, że zapomnieliśmy – każdemu z nas zapewne zdarzyło się pozostawić ubrania w bębnie na dłuższy czas po zakończeniu prania. Otwarcie drzwiczek po kilku godzinach nie należy wtedy do najprzyjemniejszych doświadczeń. Nie mówiąc o tym, że pranie trzeba zrobić od nowa, aby zapach stęchlizny nie utrzymał się na ubraniach, co prowadzi do ponownego zużycia prądu, wody i detergentu. Takiego problemu pomagają uniknąć nowe pralki Whirlpool FreshCare+, które – dzięki delikatnym ruchom bębna oraz parze wodnej – utrzymują ubrania w świeżości nawet do 6 godzin po skończeniu prania.

4. Udane pranie – dobór kolorów

Zasada segregowania prania wciąż ma się dobrze, mimo dostępu do nowoczesnych technologii. Białe pierzemy osobno (lepiej nie mieszać nawet z jasnymi kolorami), czarne tylko z ciemnymi, a resztę kolorów razem, ale dobranych odcieniami (intensywne i pastele osobno). Jeśli trudno nam uzbierać sporo ubrań w pokrewnych barwach, rozwiązaniem może być wybranie programu Kolorowe 15°, dostępnego w pralkach Whirlpool. Niska temperatura prania gwarantuje oszczędność energii oraz dbałość o tkaniny, a jednocześnie wysoką skuteczność, jak przy praniu w 40°C.

5. ZABEZPIECZENIA TRANSPORTOWE ZDJĘTE?

Nim zaczniemy narzekać na zbyt głośną pracę pralki albo jej nadmierne drgania, warto sprawdzić, czy zostały zdjęte zabezpieczenia transportowe. To cztery śruby umocowane na tylnej ściance urządzenia. Jeśli zamawiamy dostawę pralki wraz z wniesieniem i podłączeniem, zabezpieczenia usuną pracownicy firmy. Jednak w przypadku, gdy pralkę przywozimy sami lub nie decydujemy się na usługę montażu, musimy to zrobić własnoręcznie. To niezwykle ważne, by usunąć zabezpieczenia transportowe przed rozpoczęciem użytkowania pralki, w przeciwnym razie możemy uszkodzić sprzęt!

6. Udane pranie – czyszczenie

Każde urządzenie domowe wymaga odpowiedniej konserwacji. Jak czyścić pralkę? Można wypróbować domowe sposoby, które często jednak nie są stuprocentowo skuteczne. Raz w miesiącu warto wykorzystać tabletki PowerFresh marki Wpro do czyszczenia pralek, które usuwają tłuszcz i wypłukują resztki detergentu. Dzięki takiej regularnej konserwacji pralki, możemy być pewni, że będzie ona służyła nam dłużej i pozostanie w dobrym stanie.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Pomysły na… idealne prezenty mikołajkowe dla dziecka
Next post Jak sprawić, by sprzątanie było czystą przyjemnością? 5 porad motywacyjnych