CZAS NA WIOSENNE PRACE W OGRODZIE
Czas czytania:2 min

CZAS NA WIOSENNE PRACE W OGRODZIE

0 0

Nadejście wiosny nie oznacza tylko cieplejszych i dłuższych dni, to także intensywny początek nowego sezonu ogrodniczego. W tym czasie powinniśmy uporządkować przestrzeń, przyciąć drzewa i krzewy, a także założyć grządki warzywne i rabaty kwiatowe. Poznaj narzędzia od Gardena, które pomogą w pielęgnacji roślin i sprawią, że praca w ogrodzie będzie o wiele łatwiejsza.

PORZĄDKI PO ZIMIE

Po długich, zimowych miesiącach wiele ogrodów wymaga odświeżenia i przywrócenia dawnego wyglądu. Pracę warto zacząć od zgrabienia liści na trawnikach i przy rabatach, aby umożliwić szybki rozwój młodych pędów. Do tej pracy, przydarzą się wachlarzowe grabie XXL Vario z serii combisystem (cena ok. 129 zł), dzięki nim możemy jednocześnie zgrabić i zebrać liście i inne resztki organiczne. Możliwość mocowania narzędzia do dowolnego trzonka combisystem zapewnia wygodę i oszczędza miejsce podczas przechowywania.

WYKONAJ CIĘCIE

Ustabilizowana, dodatnia temperatura na zewnątrz to dobry moment, aby wykonać pierwsze wiosenne cięcie w ogrodzie. Dzięki temu zapewnimy roślinom zdrowy i bujny wzrost. Przełom marca i kwietnia to idealny czas, aby przyciąć suche gałęzie np. jaśminowca, berberysa czy forsycji
i odpowiednio je uformować. Nie zapominajmy o drzewach owocowych, takich jak jabłonie, grusze, wiśnie czy morele. Wykonanie odpowiedniego cięcia poprawi ich owocowanie i zapobiegnie rozwojowi chorób.

Pracę zdecydowanie ułatwią nowe sekatory i nożyce Gardena, które posiadają wbudowany akumulator. Cięcie tymi narzędziami wykonają bez wysiłku także osoby starsze. Do przycięcia mniejszych gałązek, na przykład hortensji warto użyć ostrego sekatora AssistsCut (cena ok. 530 zł). Wbudowany inteligentny czujnik po wykryciu oporu automatycznie zapewnia nawet 5-krotnie większą siłę nacisku, w porównaniu ze zwykłym sekatorem. W pełni naładowany akumulator wystarczy aż na 1400 cięć,a jego szlifowane ostrze gwarantuje precyzyjne i chroniące rośliny cięcie.

Do usuwania gałęzi wyżej rosnących krzewów możemy użyć nożyc do gałęzi EasyCut 110/18V P4A (cena ok. 999 zł). Dzięki wspomaganiu akumulatora oraz smukłej głowicy bez wysiłku i użycia drabiny przytniemy gęste zarośla i drzewka na wysokości nawet 2,5 metra. Tradycyjne nożyce do gałęzi EnergyCut 750 A (cena ok. 267 zł)sprawdzą się natomiast do cięcia grubych, suchych gałęzi drzew owocowych o średnicy nawet 42 mm, dzięki wbudowanej przekładni zwiększającej siłę cięcia.

ZAŁÓŻ GRZĄDKI WARZYWNE I POSADŹ KWIATY

Wiosna to czas przebudzenia roślin i doskonała okazja do założenia grządek warzywnych i sadzenia kwiatów w ogrodzie czy na balkonie.

Przygotowanie warzywnika warto zacząć od uporządkowania przestrzeni i przekopania gleby wygodnym szpadlem ErgoLine (cena ok. 155 zł), który posiada uchwyt w formie litery
D zapewniający dodatkową siłę nacisku i znacznie większą wygodę pracy. Do siania
i sadzenia możemy wykorzystać łopatkę z serii EcoLine (cena ok. 49 zł), która została wykonana
w ponad 85% z tworzyw z recyklingu i w ponad 25% z metalu z odzysku. Już w połowie marca bezpośrednio do gruntu możemy siać pietruszkę, koper, groch czy szpinak. Jeśli planujemy przygotować rozsady, niezawodnym wsparciem podczas podlewania będzie opryskiwacz do rozsad (cena ok. 36 zł), który umożliwia precyzyjne ukierunkowanie wody lub jej delikatne dozowanie. W ten sposób chronimy ziemię przed wymywaniem, a aby zacząć podlewanie, wystarczy tylko ścisnąć pojemnik.

Piękne i kolorowe kwiaty zdecydowanie poprawiają nastrój po wielu miesiącach zimowej aury. Gatunki odporne na niższe temperatury mogą zagościć na balkonach i tarasach już w połowie marca. Do zachowania porządku podczas pracy przyda się mata do sadzenia roślin (cena ok. 104 zł) wykonana z nieprzemakalnej tkaniny. Mata ochroni stół czy podłogę przed zabrudzeniem, a zamykany otwór pośrodku maty i cztery uchwyty do przenoszenia ułatwiają jej czyszczenie
i opróżnianie.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post <strong>5 powodów, dla których korzystamy z social mediów. Te wyniki mogą Cię zaskoczyć</strong>
Next post Święta Wielkanocne bez mięsa z nutą fantAzji