Cztery kroki do wyboru idealnej sofy
Czas czytania:2 min

Cztery kroki do wyboru idealnej sofy

0 0

Sofa stanowi niezbędny element wyposażenia każdego salonu. Począwszy od długich rozmów z przyjaciółmi, poprzez popołudniową drzemkę, po rodzinny wieczór filmowy – jedno jest pewne – mebel ten będzie używany codziennie przez wszystkich domowników. Wbrew powszechnemu przekonaniu, znalezienie odpowiedniej sofy nie jest proste. Poprosiliśmy więc specjalistów z Gala Collezione o kilka przydatnych wskazówek, które warto wziąć pod uwagę, gdy decydujemy o zakupie nowego mebla

Właściwy rozmiar

Decydując się na konkretny model sofy z bogatej oferty polskiego producenta Gala Collezione, możemy wybrać spośród wersji dwuosobowych, trzyosobowych, szezlongów i mebli modułowych. Rozmiar stanowi jeden z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze nowego mebla. Przemyślmy wcześniej maksymalną długość sofy tak, by nie kolidowała ze szlakami komunikacyjnymi, czy szafą w pokoju. Jeśli nasz salon jest duży, idealnie sprawdzą się w nim systemy modułowe, z których skonfigurujemy dowolnej wielkości układy, wzbogacone o różne dodatkowe funkcje. Jeżeli posiadamy nieco mniejsze mieszkanie – zwróćmy uwagę na gotowe konfiguracje (np. Voss czy Forli oraz sofy marki Sweet Sit). Przed wizytą w salonie meblowym narysujmy rzut i wymiary pomieszczenia na dużej kartce papieru. Dzięki temu, będąc w sklepie, łatwo zorientujemy się, czy wybrana sofa perfekcyjnie wpasuje się w przestrzeń.

Dopasowana do aranżacji

Przyjemne dla oka linie i styl to kolejne ważne kwestie, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie sofy. Jako największy mebel w salonie, będzie ona nadawać ton całej aranżacji, odzwierciedlając gust i upodobania właścicieli. Ważne, by jej stylistyka była spójna z ogólnym klimatem pomieszczenia. Jeśli odpowiada Ci styl klasyczny, możesz wybrać np. wersję pikowaną w obiciu ze skóry. Z kolei osoba mieszkająca w mieście w nowoczesnym domu w klimacie industrialnym – będzie raczej kierować się ku nowoczesnym bryłom Jana, Olbia, Nola, czy Monday z prostymi liniami. Stanowiąc centralny element salonu, swoją linią i kolorem sofa przyciągnie oczy wszystkich osób, które zaprosisz do swojego wnętrza. Tylko od Ciebie zależy, czy wyrazisz swój styl głośno i dobitnie, czy subtelnie zaakcentujesz neutralne, wtapiające się w tło obicie.

Odpowiedni kolor

Wybrany kolor sofy wywołuje określony nastrój i uczucia. Przystępując do wyboru obicia, warto zadać sobie pytanie: jak chcę się czuć w tej przestrzeni? Czy ma być spokojna? Neutralna? A może odważna i pełna pasji? Niebieski i kolory ziemi (beże, ecru, brązy) uspokoją oraz pomogą poczuć spokój i koncentrację. Różnorodne odcienie tych barw będą idealne do domów cechujących się elegancją, urządzonych w stylu Hampton lub klasycznym. Zielona sofa będzie kojarzyć się z wiosną i naturą za oknem. Taki wystrój, z kilkoma zielonymi dodatkami, z pewnością pomoże w wyciszeniu i osiągnięciu wewnętrznej równowagi. Meble w kolorze czerwieni to z kolei jasna deklaracja, pomagająca podkreślić odważną osobowość właścicieli. Mocny kolor i design z pewnością wywrze wrażenie na każdej osobie, która nas odwiedzi.

Miękka czy twarda?

Jeśli kupujesz sofę przede wszystkim z myślą o komforcie swoich gości, twardszy mebel będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. W trakcie spotkań towarzyskich ich uczestnicy na ogół nie przebywają stale w jednym miejscu. Twardsza sofa ułatwi gościom nie tylko siedzenie w pozycji wyprostowanej, ale także swobodne wstawanie w razie potrzeby. Jeżeli zaś sofa ma być codziennym meblem rodzinnym, wybierz model z miękkim siedziskiem i oparciem (np. Lorien, Nicea, Genova, Axel, Genova, Forli). Zwróć też uwagę na modele wzbogacone o różnej wielkości poduszki. Wrażenie „zatopienia się” w przytulnym siedzeniu stworzy bardziej nieformalny i swobodny klimat – idealny na maratony filmowe, randkę, przytulanie się z dziećmi lub po prostu miejsce, w którym można odpocząć z dobrą książką. W ofercie Gala Collezione dostępnych jest tak wiele możliwości, że z pewnością znajdziesz idealny model dla siebie.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post W jaki sposób słońce rozjaśnia włosy?
Next post Dlaczego kochamy czytać kryminały?