Czym się różnią świece naturalne z woskiem sojowym od parafinowych?
Czas czytania:1 min

Czym się różnią świece naturalne z woskiem sojowym od parafinowych?

0 0

Mimo, iż świece naturalne z woskiem sojowym są coraz bardziej znane to prawda jest taka, iż to wosk parafinowy stosuje się w większości wykonywanych dziś świec. Parafina jest pozostałym produktem ubocznym procesu rafinacji ropy naftowej. Badania wykazały, że ten produkt uboczny z ropy naftowej może uwalniać te same szkodliwe substancje rakotwórcze do atmosfery, co samochód, gdy pali się benzynę. Kiedy świeca parafinowa się pali, wytwarza toksyczną sadzę z benzyny i węgla, która może zaczernić ściany, meble i sufity oraz zanieczyścić przewody w domu

Ta sadza przenika do powietrza, którym oddychasz i może być niebezpieczna dla zdrowia. Świece parafinowe zawierają do jedenastu znanych związków rakotwórczych. Te jedenaście związków zostało uznanych przez niektóre państwa za toksyczne zanieczyszczenia powietrza. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat, uzyskując pełną listę rakotwórczych substancji chemicznych. Zatem jak widać – klasyczne świecie to nie tylko problem zdrowotny, ale także problem moralny. Musimy żądać bezpieczniejszych alternatyw., a nimi są właśnie świece naturalne z woskiem sojowym.

W jaki sposób świece naturalne z woskiem sojowym są lepsze od parafinowych?

Odkąd producenci z licznych rynków zaczęli produkować świece z soi do pozyskania naturalnego wosku od początku celem był produkt, który nie zawiera związków rakotwórczych. Równocześnie dopełnieniem takiej świecy naturalnej z woskiem sojowym było to, że renomowane marki je produkujące używają tylko aromatów i barwników, które są wolne od ftalanów i spełniają wymagania zgodne ze światowymi standardami. Dzięki temu takie świece nie tylko nie zawierają ropy naftowej, ale też mają w sobie naturalne knoty – najczęściej bawełniane, papierowe lub konopne.

Na tym jednak zwykle nie kończy się przewaga świec naturalnych z woskiem sojowym nad parafinowymi. Renomowani producenci tych produktów są znani również z tego, że nigdy nie przeprowadzają testów na zwierzętach i wybierają wyłącznie dostawców, którzy mogą zagwarantować taki sam poziom standardów etycznych. Co więcej, nierzadko do produkcji świec jest wykorzystywany wosk sojowy o jakości spożywczej- to znaczy że posiada certyfikat koszerności, nie zawiera środków chwastobójczych ani pestycydów, nie zawiera genetycznie modyfikowanego materiału, słowem jest w 100% biodegradowalny i nie wytwarza sadzy na bazie benzyny! Jakby tego było mało, okazuje się też że takie ekologiczne świecie spalają się nawet dwa razy dłużej niż świece parafinowe. Pomimo że są nieco droższe to jak widać, są udanym sposobem na zdrowsze środowisko domowe.

Artykuł powstał we współpracy z https://candleworld.com.pl/pol_m_Swiece-naturalne_Swiece-z-wosku-sojowego-589.html

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Zabawki o tematyce strażackiej – wybór zabawek dla dzieci
Next post Trend alert – pleciona torba na 3 sposoby!