Czysty dom na święta – 4 prace, które trzeba wykonać
Czas czytania:1 min

Czysty dom na święta – 4 prace, które trzeba wykonać

0 0

W czasie świąt marzymy, aby nasz dom lśnił czystością. Choć może się wydawać, że świąteczne porządki to niezwykle czasochłonne zadanie, znamy sprawdzone sposoby, jak szybko się z nimi uporać. Z pomocą innych domowników, systematycznością, odpowiednią motywacją i sprawdzonymi środkami czystości bez problemu zapanujemy nas zimowym bałaganem.

Organizacja i sprzątanie kuchni

Porządki zaczynamy od kulinarnego królestwa, w którym będziemy przygotowywać świąteczne, smakowite potrawy. Aby gotowanie było samą przyjemnością warto najpierw uporządkować produkty – sprawdzić daty ważności, uzupełnić zapasy i posegregować je w zależności od własnych potrzeb. Następnie możemy przejść do sprzątania. Do tego zadania warto wybrać uniwersalny produkt tj. CLEAN Czysta Kuchnia od marki JURGA. Z jego pomocą można wyczyścić i odtłuścić płyty ceramiczne, indukcyjne, okapy kuchenne, a także blaty kuchenne. Preparat usuwa kurz i resztki jedzenia, pozostawiając powierzchnię czystą i lśniącą.

Kuchenne sprzęty jak nowe

Podczas świątecznych porządków trzeba zająć się także kuchennymi sprzętami. Piekarnik to jedno z urządzeń, które w tym magicznym okresie będzie działać na pełnych obrotach. Aby skutecznie i szybko usunąć z niego wszelkie zabrudzenia z tłuszczu oraz przypalenia przyda się profesjonalny środek. CLEAN Czysty Piekarnik idealnie sprawdza się przy czyszczeniu rusztów kuchenek gazowych oraz blach do piekarnika. Nowoczesna formuła piany gwarantuje skuteczne działanie i rewelacyjny efekt w postaci czystej powierzchni, bez smug i zarysowań.

1.jpeg

Porządek w łazience

Po skończonych pracach w kuchni przenosimy się do łazienki. Tutaj również warto zacząć od dobrej organizacji. Sprawdźmy termin przydatności kosmetyków i środków czystości i uporządkujmy je. Do sprzątania przydadzą się wysokiej jakości środki, które posłużą do dokładnego wyczyszczenia płytek, lustra i armatury łazienkowej. Przed świętami można również wymienić ręczniki na takie z motywem zimowym i ustawić w łazience piękne dekoracje i świeczki, aby dodać jej bożonarodzeniowego klimatu.

Liczą się detale!

Trudno dostępne, a jednocześnie długo niesprzątane miejsca mogą być siedliskiem pleśni i bakterii. Z tego powodu przed Wigilią warto poświęcić chwilę na ich wyczyszczenie. Wystarczy jeden dzień, aby dokładnie umyć kratki wentylacyjne, fugi, żaluzje, klamki, kontakty itp. Jeśli zauważymy, że w którymś miejscu rozwinęła się pleśń, należy wykorzystać środek, który usunie ciemne naloty np. CLEAN Pleśń i Grzyb. Następnie warto zabezpieczyć powierzchnię przed rozwojem kolejnej pleśni wykorzystując preparat FUNGI STOP.

Jak widać, z pomocą odpowiednich środków i dobrego planu świąteczne porządki wcale nie są takie trudne i czasochłonne. Postawmy na systematyczność i zaangażujmy do pomocy również pozostałych domowników, a wszystkie prace z pewnością wykonamy w terminie.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Przedłużanie rzęs – co warto wiedzieć?
Next post Zimowe kłopoty z cerą – jak sobie z nimi radzić?